• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Re: Tov piliča

Imam ja viska jos 10-15 komada domacih pa ako susjedi treba koljem u subotu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
Re: Tov piliča

ok! sve je to uredu ,ali ja sem na selu gdje vecinom svi hrane za sebe... ali ja cu sveno probati sa jednom turom,ako ne prodam jest cemo samo piletinu :D :D .
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Tov piliča

Koliko se kod vas krecu cene ociscenih pilica,evo prosle nedelje zaklo svojih 55,prodo po komsiluku za 320din(malo manje od3e).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Kod nas domaci od 22-25kn al ja svoje nebi dal ispod 25kn!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Prije 2 mj smo poklali piliće za sebe, sada za 4 dana stiže druga tura trebam poprskati pod i zidove - sa čime to radite vi?
Kako dobiti pile lakše od 4 kg. Hranim ih po recepturi i uvijek budu prosjek 4 kg. Hranim tako da svako pojede (u prosjeku) 2 kg startera, a potom 5 tjedana super i kukuruz - šrot. 1. tj 40% super/ 60% starter. 2 tj. 30/70%, 3 tj. 20/80%, 4 tj. 10/90% i 5 tj. čisti šrot
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

Ja radim s ciglicom formalina, zapalim je te zatvorim sve otvore, i nakon par sati sve otvorim da se prolufta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Prostorija je 14 x 5 m i u njoj je u kutu ograđen prostor 2 x 2 m tako da ova opcija otpada.Dali može Neo pitroid alfa? :(envy):
Hvala .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

http://www.agroportal.hr/agro-baza/zastitna-sredstva/deratizacija-i-dezinsekcija/neopitroid-alfa/ koliko vidim nije za tekuti.
a evo i citiran post s jednog foruma:
trnar kaže:
Ima neki tekuci NEO PITROID ALFA.Nisam ga uptrebljavao,a u vet.apoteci kazu da je bolji,jaci pa i triput je skuplji.

Istina je da je tekuci neopitroid alfa vise puta jaci i efikasniji od praska ali i smrtonosan po ptice. Taj se koristi za suzbijanje buva, krpelja i sl. gamadi ali nikako u dodiru i blizini sa zivotinjama. Tako da zemljace dalje od njega!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Kaj nitko ne koristi staru dobru metodu ciscenja i dezinfekcije,minivos ili cetka i voda da se sve pore porgaju u zidu i podu,pa kad se ljepo osusi uzet obicnog gasenog vapna razmutit u vodi sa malo soli i dobro sve namazat al sve i plafon i pod jer gljivice koje unistavaju disne puteve,spore i jajasca tekuti zive i mnoze se u pukotinama zidova.
I ako tretirate protiv tekuti dok su piceki unutra,osim njih treba i zidove i to ponoviti nakon 7dana inace niste nis napravili jer ih je tesko istrebit jer jajasca ne unistavaju sredstva nego zive.

Nevezano za piceke,sve prostore u kojima drzite zivine (svinje,kokice,piceke,koze...)bar jednom godisnje oprat i dobro namazat vapnom s malo soli i nebu nametnika a s time i nekih bolesti.
 

tomovr

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
45
Re: Tov piliča

Dali je ovo O. K. za toviti piliće: 25% kukuruz, 25% ječam, 25% tritikal i 25% kupovna hrana za tov?
Radi se o 20 komada za osobne potrebe, ne mogu sve čitati od početka, nemam komp.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Tovim za svoje potrebe 30 - 60 pilića i budu oko 4 kg/kom. na sljedeći način:
Svako pile u prosjeku pojede 1 - 1,5 kg startera, a potom kukuruz-šrot % / super % po tjedan dana (5 tjedana)
1 - 60%/40%
2 - 70%/30%
3 - 80%/20%
4 - 90%/10% i
5 - 100%/0%,
Nakon petog tjedna tova sa kukuruzom dolazi na red stroj za čišćenje pa masna tavica i :icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Tov piliča

Dali je kasno,da uzmem ove nedelje jos jednu turu,brineme dali ce im biti ladno,moj objekat je polu od cigle,polu od drveta,sa metalnim vratima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

NkJa hranin 2ture godisnje po 40kom.i hranim ih 4tj.pa klanje.
Prvi tjedan starter
Drugi i treci tj.koncentrat 25% srot 75%ili 30%/70%
Zadnji tj.samo srot
Sastav srota/kukuruz tvrdunac BC,jecam,posije
Jecam 30%kukuruz70%posije30%na kolicinu srota
I naravno,frisku vodu iz bunara bez klora.
Nakon 8tj zaklani i ocisceni mi imaju 2.5kg i zuti i zdravi bez deformacija i rana.

@sumadinac nije jos kasno al malo kasnis,samo im slozi bale slame ili sjena u prostoriju,a kad ih izvadis iz bakse prosiris stavi im na deblje stelju.
U Pocetku kupi si crvenu zarulju od mislim 150ili 200w i baksu zatvori da im ne izlazi topli zrak van,ak ostavi resku za zrak.
Na vrata poljepi stiropor bar 3cm ili vise slojeva,kartona,i zidove drvene ako imaju resku oblozi kartonom jer noci su hladne a kad im nije toplo ne napreduju.
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Tov piliča

Hvala na savetima,napravio sam pregrade koje se mogu pomerati,moze 9puta da se siri kako rastu,pa onda skinem sve,pa na kraju otvorim vrata,da mogu prelaziti u susedni objekat,a te pregrade su visene50cm,a na njih stavim resetku,pa krpu,a na resetku okacim 2sijalice od po 100-150w,nebrinem jel ce im biti ladno dak su mali,nego klacu ih nede oko 1decembra(12mecec),kako ce napredovati kad nebudu pod krpom,sa3nedelje pa na dalje,oce li normalno napredovati stim da ce biti ladnije,a mozda i sneg padne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Temperatura smještaja pilića je od 36 pa do 24 stupanj celzusa, a na 1 m2 dolazi 15 pilića.Ako ih je više slabo su pokretni i teže dolaze do hrane i vode, ako ih je manje po 1 m2 puno se kreću i gube na težini te je meso žilavije.
Treba voditi računa o nesređenom strujanju zraka (propuhu) koji može da našteti pilićima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Ako ih sutra uzmes racunaj ako ce dobro jest klati za 4tj +dan dva.
Taj prostor kad budu veci nemoj da ti ulazi hladan zrak,ostavi im 2zarulje na blize njima i ogradi ih balama super su izolator,a i veci piceki imaju perje i stisnu
se jedan uz drugog nebu im zima.
Noci su najgore.,nek im ne puse niotkud i zarulje i deblja stelja i nebu pblema,meni je ta jesenska tura uvjek malo bolja po kilazi nego proljetna
Neznam zakaj.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Tov piliča

Ja moje drzim 8nedelja,prve3-4nedelje starter,od 4 do6 dvojku,a od6 do 8 kukuruznu prekrupu,budu oko3-3.5kg,veoma zuti,mene brine da im nebude ladno posle3-4nedelje,jel tad gasim sijalice,jer skidam sve pregrade
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Joj tek sam sad vidi kaj sam napisal ne 4tj nego 8tj krivi gumb.
Da tak i ja 3tj na starteru pa 3tj na koncentratu sa srotom pa cisti srot 2tj ili ako nisu nesto dobro napredovali stavim cisti srot samo zadnji tjedan.
Jos jednom isprika za tjedne nekaj sad drugo radil pa sam zabunom stisnul 4 ttmjerto 8tj.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Tovim za svoje potrebe 30 - 60 pilića i budu oko 4 kg/kom. na sljedeći način:
Svako pile u prosjeku pojede 1 - 1,5 kg startera, a potom kukuruz-šrot % / super % po tjedan dana (5 tjedana)
1 - 60%/40%
2 - 70%/30%
3 - 80%/20%
4 - 90%/10% i
5 - 100%/0%,
Nakon petog tjedna tova sa kukuruzom dolazi na red stroj za čišćenje pa masna tavica i :icon_kidra:

A kako dugo su na starteru ?? 2 ili 3 tjedna obzirom da si opisal prehranu za 5 tjedana ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh