• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Slazem se sa objasnjenjem za stroj ! Vise ljudi vise zna ! Iskustvo je najbitnije !! Mozda se upustim u izradu boljeg, sofisticiranijeg stroja !!? Ako bude dobar - ostaje, a ako ne - pe na prodaju kao i prvi ..... Ali, bez ljutnje, ne slazem se sa tezom o zutoj boji.... je taj picek tam di je.... i gazi po cemu gazi.... ali ide i u kupku prije konzumiranja !! Tak da nebi usporedjival piceke i pajceke ! No... svako svoje znaaaaa...
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Tov piliča

Kad je kolinje plati par ljudi i za 5h 150 pilica ocerupano cisto i oprano.

Ovo sam zaboravio Ali dobronamjerno prokomentirati napominjem dobronamjerno !!! :icon_e_biggrin:
Par ljudi platiti 5 sati uzmimo 3 gospođe koliko ti to plaćaš ?
Kod mene u Sesvetama traže po 150-200kn što bi kooooštalo :(handshake):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

ni ja se ne slazem to s bojom.
Hrani ga smjesom i kukruzom recimo jumbo ili 408b....i nebu tak zut,a ponudi nekom blijedog ko smrt i zutog pa bus videl kojeg budu odabrali.
Bez ljutnje al onaj ko ih hrani za prodaju gleda da sto lakse i brze dodu do kilaze a j...mu se za kvalitetu.
A mislim da to nije dobro ak se vec hrani do 200kom ipak bi mogli obratit paznju s cim ih hranimo jer ipak bi domace trebalo biti domace bar 90% ako ne i 99%.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Tov piliča

U pravu ste za ishranu 100%
i ja pokušavam naći urednu kuruzu ali na sajmu sam pečen kad imaš izbor od 4,5 švercera !
Odem po okolici i tražim domaći iz kukuruzane naravno nađem ali pazi sad ovo !!!!
kupim 3 vreće tvrdunca od kućnog trgovca iz kukuruzane i velim mu ako bude dobra uzimam stalno kod tebe OK dođi za 3 dana dok narulim...
Dođem i utovarim , platim pazi ovo 110kn/ vreća.
Trpam prvu u šrotalicu pola vreće čisto pla prljavo pljeva ,drek od štakora ...
STOP prosijem na situ i ventilator na max i šrotam dalje , druga vreća pla tvrdunac pola jumbo a ima i bjelog u trećoj vreći ...živote hebem te a čovjeku popravio scooter i ni lipe da uzmem onako ajde trebaće mi :fiery:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Tov piliča

a da ! moja punica za prodaju čisti na ruke a onda veli GOTOVO :8):
zete daj tu tvoju mašineriju i da smo gotovi !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

ja sam ove godine posijal BC 462 bas íz tog razloga sto je najbolji za pilice i nesilice !!
Mada je prinos nesto manji, al eto. . . videl bum kak bu ispalo !! Da, problem je naci ljude za cupanje, a svi kukaju kak nema posla i ne radi im se bas to. A i nema racunice kad sve platis.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

ja sam ove godine posijal BC 462 bas íz tog razloga sto je najbolji za pilice i nesilice !!
Mada je prinos nesto manji, al eto. . . videl bum kak bu ispalo !! Da, problem je naci ljude za cupanje, a svi kukaju kak nema posla i ne radi im se bas to. A i nema racunice kad sve platis.

Tu imas kvalitet a prinosi jesu manji al nema veze.
Pa ak sve prodas platis 2 coveka po 50kn ti zena i djeca i za 5h ste gotovi.
Znaci treba ti 100,150kn malo kj5jope i pijace a imas piceke ko sunce.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Tu imas kvalitet a prinosi jesu manji al nema veze.
Pa ak sve prodas platis 2 coveka po 50kn ti zena i djeca i za 5h ste gotovi.
Znaci treba ti 100,150kn malo kj5jope i pijace a imas piceke ko sunce.

Daj mi te tezake koji budu delali za 50 kn . . .jos im i piceka dam !! A i to kaj smo gotovi za 5 sati sa 150 komada . . . ha ha ha . . .nebi islo !!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Das im 50kn i piceka i naslo bi se.
Ak ste pravi islo bi s vas 5,6,ak bu i duze nema.veze u jednom danu rjesite ih.
Nek ih prodas sto to ti je 5000kn.
Ak je 1kg 25kn a u prosjeku su po 2kg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Re: Tov piliča

Evo dođite ti žena i dijeca kod mene ima još 60 komada za klati. Dobite 200,00 kn:cool2::eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Da ne radimo nebi odbil vjeruj mi jer daj ti danas zaradi 200kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mojalovaa

Guest
Re: Tov piliča

Mozeli mi netko reci kako se krece cijena bjelih pilica za klanje m zive vage a kako ociscenih.
Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Tov piliča

Ocisceni u zagrebu na placu jarunu pod domaci 22kn kg.
Ja svoje nebi dal ispod 25kn kg,al stvarno domaci.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Rado bi ovdje stavil slike očišćenih pilića, al ne znam kak !!??????
 

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
Re: Tov piliča

pozz. imam pitanje,uzeo bi 100-200kom pilica za tov,jel zna netko koga da hoce za kooperaciju?
 
S

simba03

Guest
Re: Tov piliča

Kak to misliš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
Re: Tov piliča

pa npr. da mi oni dadu pilice ja ih uzgojim i oni ih kupe od mene. da imam sigurno trziste
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Tov piliča

To se zove hraniti na malo ! :icon_rolleyes:
Možda da pitaš ove restorane što organiziraju svadbe ali oni ti neće dati više nego su u trgovini.
Tako da zaboravi to na 100 kom. nego okreni na veliko ili kreni u proizvodnju onih sretnih i eko uzgojenih.
 

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
Re: Tov piliča

da ,ali nemam prostor ni uvjete da krenem na veliko. A u danasnje vreme se ne isplati nesto graditi :(.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Tov piliča

Gle, za 100-200 kom u turi se uvijek nađe kupaca u susjedstvu, prijatelji, rodbina, itd. Ja recimo hranim 70-100 kom kako kada u dvije ture, proljetna i jesenska i uvijek bez problema prodam piliće, s time da mi se dogodi da me još i traže više. Evo sada mi se najavila jedna susjeda da bi i ona, ako nemam ovog trena da računam na nju za 10-15 kom na jesen jer joj je postao problem hraniti za sebe tih malo komada. Kod muža na poslu ista priča, sve gradski ljudi i sretni su kada mogu uzeti tako doma othranjene piliće, nije to puni+o 5-10 kom, ali se skupi jer ih je u firmi sveukupno 70-tak, tako da mi je super. Imam dojam da hranim i više tura po 50-100 kom da bi prodala bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh