• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Tov piliča

Pilici stari 2 tjedna pocnu se okupljat u hrpu i krepaju dali se tko susreo s time pilici su dosta vruci ?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Ja kod pilića imam termometar, temperatura nebih smjela biti ispod 24, ali za 2 tjedna treba biti i veća.
Moraš paziti i na propuh.
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Re: Tov piliča

Moji ti imaju ugovor sa pipo cakovec, uzimaju trldnevne pilice, po 70 000 komada svakih dva mjeseca, i ista je ti je prica, prvih tri tjedna hrani se sa starterom, ostatak groverom, vec nakon 4 tjedna mora se uzeti prosijek tezine pilica po komadu, ako su preteski smjesa se mora mijesati sa kukuruznim srotom do idealne tezine koja je nakon 5 tjedana 2.35-2.40 a naposlijetku nakon 6 tjedana od 2.65-2.87 kg po komadu, sto se tice cijene nemogu ti je reci posto sva smjesa dolazi iz pipa pa je tu odredjno oslobadjanje poreza itd, jedino je malo zaebano sto sada je taj posao postao luksuz zbog eu standarda, znaci sve cisto, dezinficirano raznim kemikalijama, desbarijere na ulazu-izlazu, plocice u halama peradarnika, prof pojilice i hranilice, uvijek suha piljevina 5 do 10 cm debljina na podu ispod pilica, inspekcije ti uzimaju briseve sa zidova, svaki mortalitet se mora zapisati i odloziti u posebnu prostoriju za daljnja ispitivanja, maksimalna ventilacija mora biti, i preko zime naravno plinske grijalice jer im temperatura u hali ne smije pasti ispod 22 stupnja... dok se ipomalo jos isplati baviti se rime bavit cemo se zbog pokrivanja troskova a kada se isplatljivost izgubi sve cu rasprodati i otvoriti restorancic :)
 

cetko

Novi član
Tu od
17 Ožu 2014
Poruka
5
Re: Tov piliča

Pozdrav ljudstvo!

Ja tovim pilice za sebe i to broilere,kupujem ih u vet. stanici jer nema nigdje drugdje.Najprije sam ima davao 1kg startera po piletu, i sad su pojeli 25kg grovera. Imam 30kom stari su mjesec i osam dana te najveci ima 2.30kg a najslabiji oko 1.50kg. E sad ja i brat smo htjeli probat napravit neku hranu za njih te smo samješali pšenicu,ječam,kukuruz,lucernu i stari kruh, sve to pomješano i jedu.Sad me zanima dali je ntko to vec tako radio da napomenem pilici su za moje potrebe i trebaju bit sto vise domaci.Od zitarica imam ovo sto sam gore naveo pa ako neko ima malo bolji provjereni recept nek kaze.

Pozdrav iz Istre!
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Re: Tov piliča

To ti je dobar miks zita, sa puno proteina skroba i trebao bi biti visokokalorican a opet cisto domaci... ako ih ne prodajes na kilu vec samo za sebe hranis, to je odlicna solucija.. :)
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Re: Tov piliča

ne znam na koju bi temu postavio pitanje, naime zanima me doziranje fuvicina za piliće? na pakiranju ne piše pa bih molio ako netko zna... radi se o dvadesetak pilića u dobi od 7 dana...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Re: Tov piliča

@Aterik, 5 grama praška dnevno na 20 pilića, 3 do 5 dana, svaki dan svježa otopina.
 

cetko

Novi član
Tu od
17 Ožu 2014
Poruka
5
Re: Tov piliča

meni govori vetrinar jedna ona zlicica unutra pakiranja na 3 litre vode i tako 5 dana
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Danas sam vagnul par pilica starih 35 dana. Tezina od 1,2 - 1,5 kg !
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Pilići kupljeni 20.03.2014 vagani 27.04.2014. teški 2 kg.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Re: Tov piliča

Kad sam već tu.. moji kupljeni 26.3, 60 komada, greškom dobio 61, koji su još uvijek svi na broju, bez grama Startera..od prvog dana šrot (kukuruz-ječam) i Protamino Fino, (3 prema1)danas jednog vagao, iznenađujuće dobro 1700 grama. Ovo mi je po drugi puta što tak hranim, i preračunato u kune, najisplativije. Sad ču povečat šrot da omjer bude 4-1.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Ja sam tak prosle godine hranil. al nisam bil zadovoljan....Da je najisplativije, tocno, je !! Al mi se ova kombinacija pokazala bolja ! 1-1,5 kg startera po pilicu pa onda srot, Sano i jecam...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Re: Tov piliča

zakaj nisi bil zadovoljan? vidim da su tvoji iste težine kao i moji u ovom periodu, a računica je znatno drugačija.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Sa mjesec dana starosti nisu dosegnuli ni do 1kg tezine.... Doduse nisam mjesal Jecam, al on ionak ne utjece na masu ... ( il se varam !? ). Ovi sada, najlaksi su ove tezine kaj sam napisal ranije, a vidim da ima i tezih.
Kaj se tice isplativosti na ovaj nacin, izracunal bum kad zavrsim sa tovom, a za one ranije, odhranjene na tvoj nacin @bhorv, izracunal sam tocno po piceku koliki je utrosak hrane bil.
 
O

Obrisani član 40474

Guest
Re: Tov piliča

Kad sam već tu.. moji kupljeni 26.3, 60 komada, greškom dobio 61, koji su još uvijek svi na broju, bez grama Startera..od prvog dana šrot (kukuruz-ječam) i Protamino Fino, (3 prema1)danas jednog vagao, iznenađujuće dobro 1700 grama. Ovo mi je po drugi puta što tak hranim, i preračunato u kune, najisplativije. Sad ču povečat šrot da omjer bude 4-1.

nije greskom obicno daju jednog vise
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Već sam dva puta u zadnje dvije godine pisao kako hranim piliće i koliko me izađe po kg. Dva puta godišnje kupujem po 60 ili 70 komada. Za oko 2 mjeseca su preko 4 kg. prosjek.
Ove godine sam 20.03. kupio 70 kom. i kupio novi na tržištu koncentrat. Pilići su ugibali, za 10 dana uginulo 16 pilića. Kada sam promijenio hranu više niti jedno nije uginulo. U trgovini kažu da nitko nije imao sličan problem. Pronašao sam još 4 kupca od kojih su troje imali sličan problem dok jedan tvrdi da nije imao gubitaka.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@luka.... mislim da ja radim po "tvom receptu", samo su mi ti pilici od 4kg preveliki.... Icice na dijetu malo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh