• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

HobiFarmer

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
20
Zašto izbacit koncentrat ako nema kokcidiostatika unutra? Unutra je uglavnom soja i vitamini?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Onda je to neki drugi super, ovaj koji je koristim (Gašpar a pisalo je isto i na Čakovečkom) sadrži kokcidiostatik i piše na vreći da se ne smije davati minimalno 5 dana prije klanja
 

HobiFarmer

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
20
Ja koristin cakovecki i to sam posebno narucio tri vrice bez kokcidiostatika za zavrsni tov. Nemaju tu kod mene na stanju bez kokc. vec su morali posebno narucivat.
 

Mr. Pile

Član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
52
Pozdrav, zanima me ima li itko iskustva s ovakvim pojilicana, stavio bih ih na kante, jesu li praktične, curi li voda iz njih, prosipa li se, mogu li se koristiti i za patke, patuljaste koke, piliće...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210123_225551.jpg
    Screenshot_20210123_225551.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 5

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ima li iskustava da li su ove dobre? Da li okolo previse razlijevaju pilici?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210124-155919.png
    Screenshot_20210124-155919.png
    37.6 KB · Pregleda: 17

Drašković Višnja

Novi član
Tu od
6 Ruj 2021
Poruka
1
tov piliča

ja ti u prosjeku godišnje othranim oko 300 kom sa starterom 3 tjedna onda grover i na kraju čisti šrot nekoliko dana a smjesu si prilagodi prema ponudi koja ima kod tebe u vet apotekama ne želim nikoga reklamirati pozdrav bjonda:vragek:
Moji pilići su prošli dva tjedna starosti. Hranim ih za moje potrebe. Počela sam im davati osušenu koprivu. Obožavaju ju. Mislim da će pomoću nje dobiti puno vitamina i minerala.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Zanima me ima li koji grover ili super koncentrat za piliće bez kokcidiostatika, Sano ne piše na uputi ali kako su naveli prestati davati 5 dana prije klanja znači da ima, isto Čakovec, Kelečić i dr..
 

Emin_123

Novi član
Tu od
8 Stu 2023
Poruka
1
U principu bi mogli ali moras imati uvjete. Ogradjeni posebni manji prostor da ih druge kokosi ne uznemiravaju. Isto nije pogodno da ti pokisnu. Od naglog i puno zelenog ti dobe proljev. Opcenito kad ih pustis su nesnalazlivi. Mogu ti izgubiti na tezini od promjene hrane i hodanja. Ja sad svoje hranim par dana samo srotom i nakosim im malo trave da se prociste prije neg ih odradim sve u istom prostoru. Onda ide ciscenje prostorije, susenje , dovoz novog hoblovinja , nabava pilica i hrane . Najvaznije je da su jednodnevni pilici dobri.
Dobar dan mene samo zanima jeli ti mozda znas jel ok klati jedno pile nakon tri dana hrane za ciscenje ili nije jos ok
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
A sta da kazem. Neki koji prodaju ne cekaju nista da im pilici ne kaliraju i izgube na tezini. Na recimo 50 ili 100 komada da svaki izgubi 10 deka je novac. Meni nije vazno dal su pilici masni ni debeli nego da nemaju onaj miris. Nije isto dal si ih hranio do zadnjeg samo sa smjesom ili si recimo vec ranije uveo recimo 50 posto srot. Uglavnom probaj jednog pa vidi kako ti se cini, mozda je 3 u redu. Na pakovanju od smjese ti pise vjerojatno preporucena karenca.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dali lampa za piliće mora biti i svom reflektoru, ili je dovoljno samo da visi?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Slučajno vidio reflektor u trgovini, i kupio, ne izgleda loše.... :) .
Uz to, spojen je i dimmer....

1000021257.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Negdje sam pročitao, da ako bude stalno bijelog svijetla, bude i kanibalizma...crveno svijetlo valjda prekrije krv?
Ionako vide i sa crvenim svijetlom.
 
Na vrh