• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Velim . . . To je bil savjet djelatnika poljoapoteke gdje sam kupil prvu vrecu Sano. Na proljece bum probal sa starterom, 1 kg po pilicu pa idem dalje sa Sanom i tritikale. Pa bum videk kak bu se to pokazalo !?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

@zgzac, ja govorim otpočetka o Sano Protamino Fino, koji se mora mješati s žitaricama, a ti vjerojatno o nekoj drugoj vrsti od Sana, a nisi napisao o kojoj. http://www.sano.hr/Proizvodi-perad
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Da, nisam spomenul al o istoj smjesi pricamo - PtotaminoFino ( koncentrat ) ! Ponavljam, slusal sam savjet djelatnika Poljoapoteke, jer kao nema nekog sastojka pa pilici dobivaju proljev pa ili ugibaju, ili ne napreduju ...... Imal sam jednog jedinog uginulog i to u prvom tjednu, a skarta nista ! To su oni bokceki kaj im noge sirom odu ( jedna moja poznanica veli da su to sestari ... )
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

Takve trgovce obožavam, nemaju pojma o praksi nego pričaju rekla-kazala, takvi su što se tiće kad ih ljudi pitaju s kojim herbicidom prskati a oni naravno..s onim kojeg imaju u prodaji..
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Tov piliča

Dali netko zna gdje ima kupiti ona okrugla pojilica za piliće kap na kap ?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Našao sam na njuškalu pojilice 8 kn/kom

Dali je netko sastavljao pojilice i dali je navoj normalan - colovni. Spojio bih iz bureta od svinja, dakle slobodni pad. U turi tovim 60 kom. plića pa me zanima koliko je potrebno pojilica.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

Te na njuškalu potpuno iste kao moje, a cijena???...za 8 kuna kupiš 4 komada, ako bušiš plastiku netreba ti navoj, samo izbušiš rupu svrdlom malo manjim od niple navoja..ima negdje točno kojim se svrdlom buši, i rukom zašarafiš i nema puštanja, ja za 60 kom pilića koristim kantu od 10 litara s 10 pojilica, koja visi na lancu, tako da kako oni rastu ja podižem kantu i dolijevam po potrabi da imaju stalnu svježu čistu vodu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

Sada mi je sve jasno, samo gdje da ih kupim.
Pokraj mjesta za piliće imam bačvu od bojlera za svinje tako da bih iz iste fleksibilnim crijevom spojio pojilice za piliće.

Dakle trebam 10 pojilica, ok samo mi još reci na koji se razmak postavljaju jedna od druge.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Tov piliča

Valjda imaš nekog tko ima ebay račun, pogledaj one moje youtube linkove kako to postavljaju, na cijevi razmak bi trebao biti oko 15cm. Ako nemaš nikog, kupim ja s dostavom na tvoju adresu (ako je moguće, jer neki prodavači ne prihvačaju različite adrese od one s koje se kupuje)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Re: Tov piliča

ljudi pomagajte hitno je,,renoviram štalu pa bi napravio pregradu za tovne piliće 200kom u turnusu pa me zanima kolika treba biti dimenzija za njih 200, objekat je 6x3,5m veliku gajbu imam u kojoj bi bili dok su skroz mali pa bi ih kasnije prebacivao na pod,,i da još jedna stvar kakav im je pod najbolji tj,kakvu prostirku koristite,piljevina,slama,karton ili nešto drugo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Tov piliča

Ja ti odradim takvu turu na malo vecoj kvadraturi. Al sam napravil tak da mogu pregradu pomicati, odnosno povecavati im prostor kak rastu. Uak da gajbu ni ne trebam, a prostirka ti je najbolja od hobljovinja i to Jelovog.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Re: Tov piliča

15 kom. pilića ide na 1 m2


Jel se ova površina odnosi na jednodnevne piliće ili odrasle piliće od cca 2,5-3 kg?

U biti, koliko kvadrata površine je potrebno za 50 odraslih pilića za klanje?
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Tov piliča

ja za turu od 100kom imam prostor od 10kvadrata s tim da imam pomičnu ogradu koju mičem prema potrebi za prostorom
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Re: Tov piliča

ja za turu od 100kom imam prostor od 10kvadrata s tim da imam pomičnu ogradu koju mičem prema potrebi za prostorom


Znači tih deset kvadrata zadovoljava potrebe za prostorom za 100 pilića od cca 2,5-3 kg?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Tov piliča

To se odnosi na završni tov - toliki ti je prostor potreban.
Ja za 60 kom. imam prostor 2 x 2m i pomičnu pregradu dužine 2 m koju obično pomičem 2 puta. Kada ih donesem prostor suzim na manje od 1 m i po potrebi ga širim kako pilići rastu.

Za 200 pilića ti treba 13,4 m2.

Ako je prostor manji pilići se ne mogu kretati, ako je prostor puno veći, pilići se više kreću i dobivaju jače mišićno tkivo na nogama i meso bude kao guma.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Tov piliča

da to se odnosi na završni tov normalno da dok su mali imaju mali prostor koji je zatvoren od propuha i grijan što se tiče temperature imaju tri odrednice po kojima znaš da li je piličima vruče ilil hladno 1.piliči svi se guraju pod grijalicu i slažu piramidu prehladno im je.2.piliči se šire od grijalice na sve strane prevruče im je.3 piliči ravnomjerno rasoređeni ispod i oko grijalice onda im je taman:icon_madu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh