• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov teladi

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Cowboy, gdje može da se nabavi takav metar kao tvoj? Mi mjerimo isto kao Ivan, a ovo mi se čini dosta praktičnije i točnije.
 
M

MOCO

Guest
ako krava ima obujam ( bezveze lupam) 245 onda prema onome ivanovom to bi bilo 290kg? mislim da to ne važi za krave!
cowboj, ako imaš taj metar za krave de vidi koliki obujam mora imati krava od cca 700kg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Cowboy, gdje može da se nabavi takav metar kao tvoj? Mi mjerimo isto kao Ivan, a ovo mi se čini dosta praktičnije i točnije.

Metar sam davno kupio na poljoprivrednom sajmu u Gornjoj Radgoni u Sloveniji. Proizvođač je: "Hauptner-Instrumente" Wallisellen Switzerland.
A gdje se sad može nabaviti nebi znao. Najbolje je na nekom poljoprivrednom sajmu pogledati, tu ima raznih izlagača pa bi se možda mogao negdje pronaći. Ili pogledati po većim poljo apotekama možda se negdje može naći.
Evo sad gledam na kutiji još ima cijena, koštao je 2,190 al ne sjećam se čega, dali Tolara, DM ili € :icon_scratch:
Evo i slika:
rondo.jpg


@MOCO
Na metru imaju dvije skale jedna je za tovna goveda a druga za ne tovna. Krave sam rijetko mjerio al mislim da bi njih trebalo gledati na "ne tovnoj" skali. Tu bi na obimu od 206 cm imala 702 Kg, dok bi za tovne obim od 201 cm pokazao 701 Kg.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Hvala ti na informacijama. Znamo ići u Radgonu, pa ako ga prije ne nađemo, sačekat ćemo idući sajam, možda se posreći.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako ćeš ga tražiti na ebay-u, evo onda još nekih podataka koji ti možda mogu biti od pomoći.
Na metru piše: RONDO a u naslovu uputstva:
-deutsch:
"Kombiniertes Vieh- und Schweinemessband"

-english:
Combined measuring tape for cattle and pigs

World-wide registered trademark RONDO ®
 

zvona123

Novi član
Tu od
1 Pro 2013
Poruka
17
Pozdrav,odmah se ispricavam sto cu ovo pitanje postavit ovdje ikao sam mozda trebao negdje drugo. Zanimama me koliki je poticaj za tovne bikove ,koliko najmanje moras imati grla da bih mogao ostvariti poticaj te koliko dugo grlo mora biti u tovu da bi se ostvarilo pravo na poticaj? Hvala unaprijed
 

Roki123

Novi član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
4
drug citam da si bio u Farmalandu imali tamo simentalaca muskih i koliko kostaju
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Neznam kome se obraćaš, ali na Farmalandu-u nema simentalca, samo crno-bijeli holštajn.
Cijena za malu telad staru par dana je bila oko 7 KM/Kg (oko 27 HRK)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Koliko znam tako velikih kao Farmaland nema.
Sve su manje, privatne farme, otprilike do 100-tinjak krava, a koja je cijena teladi to nebi znao.
Najbolje je da se raspitaš preko vozača koji sakupljaju sirovo mlijeko.
 

vsasko6

Novi član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
4
PITANJE!da li mogu ako netko zna dobiti onih 5000kuna sto se pricalo za telad zensku imam 4 simentalke stare 2mjeseca i ostavila bi ih gdje da pitam ili mozda ima netko informaciju o tom ili je to opet rekla kazala pa da nitko nista nezna gdje se god pita HVALA!!
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
mi smo se raspitali u croatia banci i u zagrebačkoj, odogvor je praktički isti samo su rabili druge riječi, "ministarstvo je raspisalo tj dodjelilo prava preko hbor-a da komercijalne baneke daju tih 5000 kn po ženskem teletu uz kamatnu stopu od 4 %" ALI hbor ne daje nikakvu garanciju bankama kaj se bude desilo ako to tele ugine, pa ako hočete na to tele dizati "kredit"(ide uz godinu do dvije počeka) ta životinja mora biti osigurana, sve vrijeme trajanja otlate kredita. pa kad se to izračuna npr na tvojih 4 one nek budu zdrave prežive tu otplatu ti osiguranje plačaš i na kraju te košta ko da se je digel kredit uz kamatnu stopu od svojih 15%
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
U zadnje vrijeme malo se zanimam prikupljanjem podataka o tovu teladi ili bikova, procitao sam kompletnu temu i dosta materijala koje mi je izbacio gospon google, a izmedu ostalog izbacio mi je i ovaj clanak http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/broker-za-bikove-

I sad mi tu nest nije jasno on spominje cifru od 12-13 kg hrane za kg prirasta?!?! Po svemu shvacenom (ako sam dobro shvatio) kolicina hrane koju bik pojede dnevno je 7 kg (plus sijeno), od kud sad 5-6 kg vise skoro pa duplo.....

Nemojte mislit da sam u nekim ludim kalkulacijama kojom bi zivotinja rasla od zraka, nego vise vjerujem vasem iskustvu nego njegovom, pa ako sam vas krivo shvatio molim da me ispravite, hvala!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa taj bi mogo riješit otkup od svih nas malih uzgajivača bikova i sve bi otišlo na brod, a novci odmah na ruke i svi sretni i zadovoljni, nejmu treba puno robe, a nama dobar plasman i naravno novci :)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
U vecinu bikovi i krave zavrse na tom brodu....
Ovi nasi lokalni prekupci su povezani s nekim vecim pa to naposljetku opet zavrsi tamo.....
Ovaj moj nakupac radi za vise njih:"Tangar" -Trogir,"Karlovcanka".....i to u veci zavrsava na brodu,sto mi je i sam nakupac reko.tako da.....a prosle godine mislim negdje u ovo vrijeme kad je doslo do zastoja u prodaji, razlog je upravo bio sto je doslo do nekog zastoja u suradnji s njima....
 

Najnoviji postovi

Na vrh