• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

traktor do 2000 e ?

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ako možeš malo detaljnije objasnit te razlike, meni treba traktor za obradit 2 hektara zemlje, pola hektara voćnjaka i nešto drva iz šume da si dovezem, a cijena ovog ursusa mi je taman negdje u okviru mojih mogućnosti da se ne zadužujem.

znam ti za jednog ursusa 335,ispravnog,cijena je 2000 eura,možda bi još kaj i spustil,ako hočeš pošaljem ti broj od čovjeka
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Definitivno ursusa jer za dve milje eura buš našel solidnoga ursusa a imt-a sigurno nebudeš. Solidni 539 ispod 3500€ nebuš našel.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Dosada sam koristio IMT 539 pa me zanimaju razlike, ne mislim još kupovati, možda u proljeće, ako netko može napisati koja je razlika, zašto je IMT toliko skuplji?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Malo kvalitetnija izrada, precizniji hidraulik, ali po mom mišljenju najviše mu diže cjenu sentimentalnost kod ljudi.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Malo me zbunilo što je kolega puknuti rekao da je IMT 539 dvostruko bolji pa rekoh ovaj Ursus je neka neupotrebljiva krama s kojom se ne može ništa raditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
IMT 539
Prednosti:
- jači motor
- 3 cilindra
- brži i okretniji
- za plug bolja hidraulika
- brži kardan (za kosu, okretalo sijena, cirkular...)



Nedostaci:
- lagan
- nježna prednja osovina
- mala prohodnost
- slabe kočnice
- upitna funkcionalnost špere
- nema nožni gas
- teško se šalta u vožnji


Ursus 335
Prednosti:
- masa i vučna sila
- jaka prednja osovina
- veća prohodnost
- dobre kočnice
- bolja hidraulika za vanjske priključke
- nožni gas
- relativno lako se šalta
- vrlo jeftini dijelovi


Nedostaci:
- jako tvrd volan
- spor
- upitna kvaliteta
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zj je sve napisal kak je istina ali čoveku cjena igra ulogu, a mislim da je malome mediju to velika prednost jer i dalje tvrdim da za 2000€ dobrog 539 našel nebude.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za ursusa bi jos kao manu naveo losa kvaliteta srce felgi.
Al za sumu daleko bolji od imt 533.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Za 2000 je i 533 upitan a kamoli 539. Kod mene tko god ima ursusa se nimalo ne žali. Ne znam jel ima razlike u getribama kod njih al ima dva u selu koji doslovce jure cestom, 539 ga nema u brzini ni nizbrdo.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
uzmi ursus nebuš požalil ja sam imal maloga 335 možda je sporiji i ima sam dva klipa al on povleče i težak je povleče dok treba v šumi je tenk naspram imt 533 i 539 z 1x16 plugom ora bez brige i solidno vuče tanjurače 20 diski kočnice nikad problema a ni s njim kaj se tiče mašine nije bilo problema imali samo ga 15 godina posle ga nasljedil uni 445 .al velim ne zovu ga bezveze malo medo ja znam kaj mali medo može dok je koga trebalo iti izlačit medo ih je sve izvukel a kad je nekaj jako teškoga ne mogel povući samo prva spora i mic po mic on je to povukel
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za ursusa bi jos kao manu naveo losa kvaliteta srce felgi.
Al za sumu daleko bolji od imt 533.

A kaj to nevalja sa srcem felge ? :(wasntme):
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Bjezi od IMT-a ,nije bolji nista ni od ursusa a ni od zetora 2511 .
Prelagan traktor je ferko pogotovo bez kabine.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zgzac jednostavno puca,tebi vjerojatno nebu,jerne radis puno.
Na 335i 360 prednje felge,los materijal.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moguce .... Sve je moguce pa i drvena peć ( al samo jednom )....
Al eto jos jednog 335 u mom kraju ! Kupil je sused nedugo .
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Evo ja vec 20 godina imam c-360 i to mi je jedini traktor a samo livada radim 30 rali i oranice 10 i znaci vas savjet je da si kupim felge za rezervu , bas cudno a ima dana kad ga skoro pa i negasim.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ma kod mene ih ima dost puno ja ga još nisam prežalel kaj smo ga prodali mada je uni 445 kam bolji i sve i još dan danas taj ursus ide kod sadašnjeg vlasnika znam ga videti par sela od mojeg je otišel .sad za felge neznam nikad još su orginalne na njemu a več je dost v godinama
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ma kakve felge da pucaju glupost. Imalismo ursusa 355 taj se naradio kirijalose pošumi palio sea kreč razvozio se kreč se snjim od Vukovara do Popovače naradio se zemlje uz minimalna ulaganja i jako slabo održavanje potrošnja kao upaljač.
I sad neki kažu da ursusi nevaljaju valjda im nevaljaju zato štu nisu zator.
 

Najnoviji postovi

Na vrh