• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

traktor do 2000 e ?

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da vas ne citiram , pogledajte kak se fino na IMT napravi pogonska prikolica , tako da i šuma kao izgovor otpada za prednost ursusu
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@gajtan moram da te pitam jeli ovo neka greška u kucanju ili stvarno ovako i misliš ?

Tocno tako kako sam napisao. 533 radi s plugom 2X10.

Evo, s ovakvim istim plugom ja orem:

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...niski-klirens-10-cola-benkovcu-oglas-12586025

Prva direkt i po gasu.

puknuti: da vas ne citiram , pogledajte kak se fino na IMT napravi pogonska prikolica , tako da i šuma kao izgovor otpada za prednost ursusu

To je sve ok ali ipak se mora priznati da je 335 jaci u šumi.
 
Posljednje uređivanje:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
more i ursus z 2x10 al sumnjam da bi mogel kukuruzuvinu zaoravati moj je uvjek 1x16 vlekel
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Je u pravu si, i ja sam oral s Ursusom i ovim istim plugom ali nekak mu je bilo teško i grijal mi se pa sam moral u trecoj sporoj. Rođak ciji je traktor inace ima jednobrazdni za njega. Ovde kod nas je teška zemlja ova ilovaca. Mjestimicno je ko beton.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
more i ursus z 2x10 al sumnjam da bi mogel kukuruzuvinu zaoravati moj je uvjek 1x16 vlekel

Daj ti meni pokaži koji 2×10 zaore dobro kukuruzovinu iza kombajna ja plačam čevape i pivu. Sve ispod 14 cola za dobar posao u kukuruzu je prodavanje m... pod bubrege, a to da ursus nemože vući 2×10 a 533 može su priće za malu decu jer oba dva su dvocelindraši a vučna moč je na medijovoj strani uvjek.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 
Posljednje uređivanje:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
a dobro kod mene nije tak baš jako teška zemlja ima na mjestima di je ful lagana tak ga neko strnišče z ursusom i 2x10 si bez brige zaoral ak kukuruzovinu bi teško tu je on z 1x16 pjeva :icon_kidra:hehe
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Molim lijepo , ja od prvog dana na forumu imam lijepe riječi o vladimircu uz sve njegove mane i nedostatke , bješe to od davne 2007 godine :(y):
I dan danas on je za mene dobar traktor iako sam dvije radilice već slomio i sam Bog zna šta sve još , ali ako ćemo i pošteno naradio se on u jako ekstremnim uslovima eksploatacije što je debelo iznad onoga što fabrika preporučuje

Da im je cijena otišla u nebo , to jeste , vjerovatno narod prepoznao kvalitet :icon_fU: ali opet ako ćemo pošteno komplet pojam cijene polovnih tratkora je preveliki , jednostavno svi su skuplji nego što ja mislim da im je realna cijena , mislim na sve proizvođače

E sad , dali je bolji ovaj ili onaj , pa evo i sam vidiš da i ja preporučujem čovjeku ursuza a fan sam ruskih traktora , sve zavisi šta ko i koliko koristi

Ništa ja ne kažem....ali činjenica je da pred desetak godina ljudi su skrivali da imaju vladimirca, a oni koji su ga imali, nisu ga se htjeli riješiti iz razloga što je vrijedio manje nego po kili. Danas je mnogo drugacije i vlasnika je sve više.
A možemo se samo zapitati zašto je to tako...pa nije svečenik sa propovjedaonice naredil ili Božje ukazanje:icon_rofl:
Internet je danas stigao i u najdaljnje dvorište, a informacija je jeftinija no ikad.
trendovi se mjenjaju...ja kad danas vidim nekoga sa fudbalerkom, ja bi mu policiju zvao...:D
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Daj ti meni pokaži koji 2×10 zaore dobro kukuruzovinu iza kombajna ja plačam čevape i pivu. Sve ispod 14 cola za dobar posao u kukuruzu je prodavanje m... pod bubrege, a to da ursus nemože vući 2×10 a 533 može su priće za malu decu jer oba dva su dvocelindraši a vučna moč je na medijovoj strani uvjek.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

evo baš namjeravam mjenjati svoj imt 756 visoki k. za imt 755 isto visoki k.i zaoravanje kukuruzovine s njim je odlično i traktor pjeva s njim nema muke
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kawasaki nije tema,ali onda ti nisi probal orat sa imt 756vk sa oba crtala iza kombajna,kukuruzinu?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Član edo bi čak mogel znati mog suseda Emila iz dunjkovca, ćovek več godinama tera ursusa 335 z 2×12 lemind, lemind tanjuraću 24 diska, silovanje po šumama i slično. Ove godine je skršil reduktora jer mu se odšrafil i to mu je prvi veliki kvar.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Priznam nisam nikad oral z imt plugom, uvjek olt. :D Ne velim da nejde, ali sve ispod 14cola u kukuruzu je zlo za orača, i ja silom prilika oram z slavoncom, kak si i sam rekel "pokrijemo se kolko je deka duga"!

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
da vas ne citiram , pogledajte kak se fino na IMT napravi pogonska prikolica , tako da i šuma kao izgovor otpada za prednost ursusu
Moram ja tebe da citiram , a šta sprečava 335 da se i njemu stavi kardanka?


Tocno tako kako sam napisao. 533 radi s plugom 2X10.
Ne kažem ja da 533 ne ore nego kažem da gdje 533 ore sa 2X10 tu i ursuz mora ići sa istim plugom na istu dubinu
A ako za 335 zakačiš jednobrazac on će onoga 533 zaorati do retrovizora :icon_fU:
Tako da ti ova poređenja nisu nešto jer kažem ti da sam orao u istoj njivi sa 539+posavac 2X12 , 335+Lemind 2X14 i ja sa VLADIMIREC+1X16 , ova dvojica su se u stopu pratila
335 je na (i moje) zaprepaštenje u stopu pratio fergu , znači u milimetar za njim na istoj dubini


Ništa ja ne kažem....ali činjenica je da pred desetak godina ljudi su skrivali da imaju vladimirca, a oni koji su ga imali, nisu ga se htjeli riješiti iz razloga što je vrijedio manje nego po kili. Danas je mnogo drugacije i vlasnika je sve više.
A možemo se samo zapitati zašto je to tako...pa nije svečenik sa propovjedaonice naredil ili Božje ukazanje:icon_rofl:
Internet je danas stigao i u najdaljnje dvorište, a informacija je jeftinija no ikad.
trendovi se mjenjaju...ja kad danas vidim nekoga sa fudbalerkom, ja bi mu policiju zvao...:D
Eto a imam drugu teoriju o ovome , prije je narod imao para i mogao je sebi da priušti nov (ili puno bolji) traktor u dvorištu , da ne pričam o navici koja je fergu ispopularizovala a to je ona jednsotavnost rukovanja što je korisniku jako bitno
Vidiš da i sam jako poštujem ruske traktore (onosno cijelu rusku politiku prostih stvari gledajući mehanizaciju) ali opet onome ko nema volje za šarafanje i ruske ''dječije bolesti'' preporučujem nešto prostije

Onaj ko uzme rusku traktor i sa njime preživi prvu godinu čisto sumnjam da će da se rastane od njega , a ako mu ne legne na prvu nikada ga više neće ni pomenuti , normalna stvar
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kawasaki nije tema,ali onda ti nisi probal orat sa imt 756vk sa oba crtala iza kombajna,kukuruzinu?

Ja jedino s IMTom orem i zadovoljan sam kak radi, za druge ne znam.

Priznam nisam nikad oral z imt plugom, uvjek olt. :D Ne velim da nejde, ali sve ispod 14cola u kukuruzu je zlo za orača, i ja silom prilika oram z slavoncom, kak si i sam rekel "pokrijemo se kolko je deka duga"!

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

Ili možda olt nije toliko dobar koliko ga hvalite?

Ne kažem ja da 533 ne ore nego kažem da gdje 533 ore sa 2X10 tu i ursuz mora ići sa istim plugom na istu dubinu
A ako za 335 zakačiš jednobrazac on će onoga 533 zaorati do retrovizora :icon_fU:
Tako da ti ova poređenja nisu nešto jer kažem ti da sam orao u istoj njivi sa 539+posavac 2X12 , 335+Lemind 2X14 i ja sa VLADIMIREC+1X16 , ova dvojica su se u stopu pratila
335 je na (i moje) zaprepaštenje u stopu pratio fergu , znači u milimetar za njim na istoj dubini

Ja ne pricam lovacke price nego ono šta sam probao. A ovo da 335 radi s 2X14 jea rajt. Može raditi s tim plugom ali u pjeskovitoj ultralaganoj zemlji ili ako oreš plitko ili ako ga vuceš u drugoj sporoj. Dođi tu kod mene pa vuci s njim taj plug. Možda ga budeš i uspio vuc za sobom ali u 2. sporoj a to za mene nije oranje. Ja sa 2X10 orem u prvoj direkt i to smatram brzinom kakva treba biti.

hodor: Ništa ja ne kažem....ali činjenica je da pred desetak godina ljudi su skrivali da imaju vladimirca, a oni koji su ga imali, nisu ga se htjeli riješiti iz razloga što je vrijedio manje nego po kili. Danas je mnogo drugacije i vlasnika je sve više.
A možemo se samo zapitati zašto je to tako...pa nije svečenik sa propovjedaonice naredil ili Božje ukazanje
Internet je danas stigao i u najdaljnje dvorište, a informacija je jeftinija no ikad.
trendovi se mjenjaju...ja kad danas vidim nekoga sa fudbalerkom, ja bi mu policiju zvao...:D

Sad si me nasmijao, daj malo pojasni ovo pocrtano i podebljano.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Daj ti meni pokaži koji 2×10 zaore dobro kukuruzovinu iza kombajna ja plačam čevape i pivu. Sve ispod 14 cola za dobar posao u kukuruzu je prodavanje m... pod bubrege, a to da ursus nemože vući 2×10 a 533 može su priće za malu decu jer oba dva su dvocelindraši a vučna moč je na medijovoj strani uvjek.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

533 ima 3 cilindra...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gle gogo, to ti je zato jer ljudi pišu pretpostavke i neke svoje ideje a nisu nešto probali prije...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pa dobro ,samo što sam u ovoj lovačkoj priči i ja učestvovao i kako već rekoh da sam bio zatečen tako da me tvoja reakcija skoro ni ne iznenađuje
........ i nije bila ultra lagana zemlja tek evidencije radi ............. i išao je i on prvom brzom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas ljudi oru najvisse sa imt plugovima olta ima al su vecinu zaraslo trnje.
Prijatelj ima 533 i 335 i u oranju mu je bolji i okretniji imt 533 al za sumu je 335 ursus.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Rat Bogova .... Imt ... Ursus .... Nazire li se kraj tome ?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh