• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

traktor do 2000 e ?

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Kumu je puknila prednja felga na 360. Ali zato sto je zaronio sa 50 metara visine [emoji29]
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Meni su sasvim malo spucale prve felge na 355 negdje na 7000 rs ali to se povarilo i sve u redu.
Zaboravih napisati - možda je to zbog dosta okretanja sa kočnicom
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,698
Zgzac jednostavno puca,tebi vjerojatno nebu,jerne radis puno.
Na 335i 360 prednje felge,los materijal.

To mi je prvi glas.
Mi još na 355 imamo i prednje utege i nema nikakvih znakova pucanja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Argumentom da (možda) pucaju felne odlučivati dal' je traktor dobar ili loš je smiješno , kolegi je na H-358 na obje zadnje felge popucalo srce , i šta trebamo sada ? Reći da ta traktor ne valja zbog toga , ma dajte

Do 2000e nema nekog izbora , ili konstrukciono bolji traktor koji je u lošijem stanju ili neki malo manje popularan traktor koji je u boljem stanju , ti od to dvoje nemožeš puno birati jer ti budžet ograničava
Kako već neko reče dobar je svaki koji ima gume,alnaser i registraciju , pošto se radi većinom o transportu ja bih dodao još i kočnice , neka su i one dobre to ti je najvažnije
A u skladu budžeta možda (iako je malo sporiji ali ne mnogo) mali ursuz je razuman , bolje mali a dobar nego 355 ili 360 a lošiji , opet , sve najviše zavisi od tvojih potreba
Eto i dobar vladimirac bi te zadovoljio , siguran sam da za dvije 'iljadarke može da se nađe solidan ali ako nisi navikao na ruski sistem održavanja možda je bolje da uzmeš nešto malo 'standardnije'
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oko ovakvih dilema se uvijek mogu voditi debate do bola,čovjek prvo treba odvagnuti za što se više bude koristio taj traktor,kvarovi su specifični i jednom i drugom,a vozača ima svakakvih,tako da niti jedno pravilo se ne može porediti sa nekim drugim,evo kod mene je mali ferac natukao 7200 sati i nije još puko u prednjem kraju,bez generalke81 godište,susjed ima 533 sa manje od 5000 sati,treća mu se generalka smješi,ovo je samo jedna banalna usporedba jer mi je poznato,eto da imam novaca kupio bih si jednog malog Ursusa jer sam ga vozio i znam što može odraditi bolje od ferca ali svog 539 NE prodajem nikada
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ok, prema raspravi vidim da se isplati kupiti taj mali Ursus, treba mi mali da mogu kroz voćnjak i nemam puno zemlje da mi treba veći traktor niti ga mislim puno po cesti voziti da mi je brzina važna.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Po meni je bolja opcija manji i nepopularniji traktor koji može da se nađe za pristojnu cijenu u pristojnom stanju nego nešto atraktivnije a da je u lošijem stanju
Ako govorimo o periodičnoj upotrebi za manje domaćinstvo
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ako nađeš malog ursusa v dost dobrom stanju nemaš kaj razmišljati to ti je zahvalni traktor
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle toga ursulu zna pohvaliti i Muha tak da ipak nekaj vredi. :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hahaha . . . Jedva cekam da se @Muha ocita na ovaj komentar
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Već zadnjih nekoliko tjedana promatram kak se javno mjenje na forumu okreće. Sjećam se dobro, Bobove ekipe, koja se kunula kak je IMT zakon, a tek IMTovi plugovi, ma nesto strasno koliko je dobro bilo:icon_pray:
Sad, situacija se ozbilnjo mjenja.....:icon_lol:
Nije da me tangira to sve skupa, niti najmanje, ali kao nezavisni promatrač vidim neke stvari.
Pa onda uzmi forumsko mišljenje kao zdravo za gotovo:icon_oak:
Da o skoku cijena Vladimiraca, zbog Savorisove ekipe i ne spominjem.:icon_winkle:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hodore glupo je opce se uplitat i o tome raspravljat,svaki je dobar kod dobrog i pametnog gazde.
Kaj se tice plugova,i sa imt i olt i ostalim plugovima ljudi oru i siju godinama,pa i tu ici u raspravu je vise nego glupo.

Pokrijes se s onom dekom(cebetom) koju imqs ili si mozes priustiti.

A ljudi mogu pisat svoja iskustva i uvjek ce biti onih koji ce izvuc nesto lose,tako da...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ergela za hodora:
c335
c355
c904B
c1234


Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417526796538.jpg
    uploadfromtaptalk1417526796538.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 81

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Oficir,
Lepo si to napisal, zato svako malo krene rasprava. A trendovi se rade kak koji potegnu više na koju stranu.
U konkretnom primjeru plugova, čitati sad i prije par godina, kao da sam doživel kontra Déjà-vu...:icon_rofl:

Tak je,
100 ljudi, 100 čudi
100 baba, 200 sisa...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To si 1000% u pravu čitati sad i pred 2-3godine je nebo i zemlja dok se gledaju neke usporedbe.

Hodor zaboravil si još jednu, od 100 pi.... de se baš ja za k.... primem :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Da o skoku cijena Vladimiraca, zbog Savorisove ekipe i ne spominjem.:icon_winkle:

Molim lijepo , ja od prvog dana na forumu imam lijepe riječi o vladimircu uz sve njegove mane i nedostatke , bješe to od davne 2007 godine :(y):
I dan danas on je za mene dobar traktor iako sam dvije radilice već slomio i sam Bog zna šta sve još , ali ako ćemo i pošteno naradio se on u jako ekstremnim uslovima eksploatacije što je debelo iznad onoga što fabrika preporučuje

Da im je cijena otišla u nebo , to jeste , vjerovatno narod prepoznao kvalitet :icon_fU: ali opet ako ćemo pošteno komplet pojam cijene polovnih tratkora je preveliki , jednostavno svi su skuplji nego što ja mislim da im je realna cijena , mislim na sve proizvođače

E sad , dali je bolji ovaj ili onaj , pa evo i sam vidiš da i ja preporučujem čovjeku ursuza a fan sam ruskih traktora , sve zavisi šta ko i koliko koristi
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako možeš malo detaljnije objasnit te razlike, meni treba traktor za obradit 2 hektara zemlje, pola hektara voćnjaka i nešto drva iz šume da si dovezem, a cijena ovog ursusa mi je taman negdje u okviru mojih mogućnosti da se ne zadužujem.

Za ovaj prvi dio kaj veliš ti je bolji IMT. Za ovaj drugi dio kaj spominješ da bi vozio drva tu je bolji Ursus.

Dosada sam koristio IMT 539 pa me zanimaju razlike, ne mislim još kupovati, možda u proljeće, ako netko može napisati koja je razlika, zašto je IMT toliko skuplji?

Ja osobno bi uvjek uzel radije IMT i to prvo zato jer s IMTom radim od kad znam za sebe. S Ursusom sam radil par puta i to prevrtanje i skupljanje sijena, nešto malo oranja, tanjuranja i vuko sam brane. Kod poslova oko sijena je kod ursusa problem hidraulika koja je jako neprecizna i kad se trebaš okrenuti ajme majko. Kod oranja ursus vuce jednu brazdu dok 533 vuce dvije brazde. Ursus pod tanjuracama od 20 diskova fest dimi u drugoj dok 533 ide s nima bolje. 4 krila brane 533 vuce u drugoj puno lakše nego ursus. Problem je samo taj jedan cilindar razlike. U šumi sam se uvjeril da je ursus bolji jer je težak i valjda je raspored težine dobar. Nije prejak ali je težak i vuce drva dobro.

uzmi ursus nebuš požalil ja sam imal maloga 335 možda je sporiji i ima sam dva klipa al on povleče i težak je povleče dok treba v šumi je tenk naspram imt 533 i 539 z 1x16 plugom ora bez brige i solidno vuče tanjurače 20 diski kočnice nikad problema a ni s njim kaj se tiče mašine nije bilo problema imali samo ga 15 godina posle ga nasljedil uni 445 .al velim ne zovu ga bezveze malo medo ja znam kaj mali medo može dok je koga trebalo iti izlačit medo ih je sve izvukel a kad je nekaj jako teškoga ne mogel povući samo prva spora i mic po mic on je to povukel

533 ore s 2X10 plugom. Kak sam vec i gore napisal ursus je slabiji pod tanjuracama od 533 a od 539 pogotovo. Kaj se tice šume sam vec isto rekel. Nisam jednom videl da je 335 vukel 360 iz šume. Ekipa je na 360 masovno metala gume kaj je balon bil širi od ripne a s tim je traktor bogec, pa je mali tukac izvlacil duplo jace od sebe.

A s kocnicama na malim ferkanima nikad nismo imali problema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@gajtan moram da te pitam jeli ovo neka greška u kucanju ili stvarno ovako i misliš ?
Kod oranja ursus vuce jednu brazdu dok 533 vuce dvije brazde.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
no to je oke kaj se tanjuranja tiče i oranja tu je 539 u prednosti u potpunosti sused je z 539 zagrezel v šumi z dvoosovinkom prikolicom i oko7m drvi on nije stigel deti traktora v brzinu ja sam ga več z ursusom zvlekel .za nekaj manje zemlje i nekaj šume oke traktor i kaj se cjene tiče nasparam imt 539 dok smo našeg prodavali imal je oko 8 tisuća sati bez greške i dan danas ide a kolko ima sati neznam
 

Najnoviji postovi

Na vrh