• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

traktor do 2000 e ?

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Rat Bogova .... Imt ... Ursus .... Nazire li se kraj tome ?!

Nema tu kraja.
Šta se mene tiče glas za malog ursusa.
Najviše zbog toga da ne ostavlja fleke ( 533,539 ) po dvorištu a onda sve ostalo.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa dobro ,samo što sam u ovoj lovačkoj priči i ja učestvovao i kako već rekoh da sam bio zatečen tako da me tvoja reakcija skoro ni ne iznenađuje
........ i nije bila ultra lagana zemlja tek evidencije radi ............. i išao je i on prvom brzom

S plugom 2X14 na ovoj našoj glini 360-ka ima punu kapu i IMT 558 koji su daleko jaci traktori od tog malog klokotaša.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Vašoj glini , nije baš svugdje ta glina , ima i drugih tipova zemlje , nemoj da se kalibrišeš samo po svojim uslovima i da samo prema tome misliš da negdje drugo taj klokotaš nemože da normalno ore
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Klokotaš veliš ....
hmmm od mog frenda ujak, koji je iz tvoje županije @Gajtan..... s tim klokotašem je krenul u poljoprivredu i zaradio ostatak svoje sada pozamašne ergele traktora i priključaka ....
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
a gle jedan i drugi su dobri za neko manje gospodarstvo i obaviš sve i z jednim i drugim jedino kaj me kod imt 533 i 539 smeta je to kaj ima ručni gas i kaj je lagan i zato kaj sam odrasel uz malog ursusa i ak je malo oštriji motor na njemu more v oranju bez brige parirati imt-u i uvjek bum na ursusovoj strani
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
kojeg got da čovjek odabere nebu pogrešil to su oke traktori održavanje i samo gas
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Vašoj glini , nije baš svugdje ta glina , ima i drugih tipova zemlje , nemoj da se kalibrišeš samo po svojim uslovima i da samo prema tome misliš da negdje drugo taj klokotaš nemože da normalno ore

Ljudi pišete koješta. Naravno da gledam svoju zemlju, jer me ne zanima kako radi u pijesku kad ga ja nemam tu.

Rvo ti primjeri:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BpUVYRxILUY[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=yWYSVnQ8ScE[/YT]

Evo pogledajte ove snimke. Oba vuku tri brazde, samo pogledajte koliko duboko i vjerojatno ni zemlja nije "preteška".
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
urnebes kak ga ja od milja zovem mi zgleda da brze ide a dubina im je podjednaka bar je moje mišljenje tak
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Kada bi mi netko besplatno nudio 539 ili 335, ne znam kako bi se odlučio kojeg uzeti, ali da kupujem, definitivno 335. Prvo zbog cijene, a drugo što već imam jednog Medu i lijepo bi se slagali u dvorištu
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
urnebes kak ga ja od milja zovem mi zgleda da brze ide a dubina im je podjednaka bar je moje mišljenje tak

Da dubina im je podjednaka, odnosno hocu reci da oru plitko. To nije oranje nego pisanje po površini...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Da dubina im je podjednaka, odnosno hocu reci da oru plitko. To nije oranje nego pisanje po površini...

između ostaloga da to nije neko oranje al vj dost za neke potrebe ja se svake godine divim međašu koji kukuruzovinu napada z 539 i 2x12 pa više z kotačima ruje po zemlji nek z plugom al ne odustaje važan je trud
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To ja govorim. Moj deda je s 533 vukel 3 brazde prije puno puno godina kad su tu kod nas u blizini isušili jedan dio lonjskog polja koji je do tad bio plavno podrucje. To je jedino na ovom podrucju(našeg sela) di je pijesak. I onda su od zajebancije za 533 zakvacili tri brazde plug i plitko orali. Ali to je zajebancija a ne posel.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki ... dečki .... bu vas Moderator .... rasprava o oranju nije u ovoj temi ( uostalom tko sam ja da o tome sudim )
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
za te traktore je plug 1x16 zakon i da imam jednog od njih nebi im kapčil ni jednog drugog pluga
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
533, t25, 335 sve su to danas kršine, al koja je kršina među njima bolja od koje samo trebate pogledati cijene i to vam sve govori ... vjerujte
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moji kad su kupili prvog 533, to je bilo jako davno i uz njega su po preporuci prodavaca kupili plug dvije brazde. Od tad do danas svi 533 koje smo imali su orali s dvije brazde.

Toliko od mene na ovoj temi o oranju jer buno nahebali od moderatora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
za te traktore je plug 1x16 zakon i da imam jednog od njih nebi im kapčil ni jednog drugog pluga

Ja imam 1X16 i ore on duboko nema priče ali je nekako traktor jednostavno mirniji sa dvobrazcom

I da , u duhu teme , baš me zanima ima li igdje 539 za 2000e? Ako ima sa urednim papirima bez obzira u kakvom je stanju ja bi ga kupio ali nema
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
a najde se i 539 za 2000 eurića samo zavisi v kakvom stanju ja mislim da se za te novce može oke traktor kupiti taman za neko manje gospodarstvo
 

Najnoviji postovi

Na vrh