• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Ma nemoj se tima zamarati,stavi na flexu onu šajbu sa šmirglom i ofuri ,tako ja brusim.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Tak sam i napravio, ali na maloj kineskoj guralici mi se nakon dvije godine nije toliko oštetio nož, a nisam ju čuvao, ovu sad pazim i još je gore... Izgleda da ću malo češće brusiti, kaj sad. Samo da sve ostalo drzi...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Vidiš,kod mene je druga situacija,na terenu gdje kosim nema ni kamenčića ali krtičnjaci zatupe noževe ko da si pogodio kamen tako da nema pravila što se toga tiče.Ne treba ih stalno brusiti,dovoljno je na kraju košnjave pogledati stanje noževa.Kako čistiš kosište od trave?Ja ove godine prakticiram pranje i pokazalo se super,bolje nego struganje.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

A i tih krtičnjaka ima svega nekoliko na 3000 m2... Nakon svake košnje ju spojim na onu mlaznicu na kućištu i ostavim da radi par minuta i onda sve isperem sa mlazom i to je to...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Samo nažalost u tim krtičnjacima se nerijetko zna pronaći i pokoji kamen,to me krtice sabotiraju zbog uznemiravanja.:icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Dobar kovač zna kak nožu oštricu zakaliti.
Za kamen nebu baš pomoglo, ali za zemlju i pjesak bude sigurno.
Čak sam mišljenja da za kamenitu livadu bi bilo bolje da je prvi nož mekan pa redovitom košnjom kamenje odstanjivati a kad livada bude čista nož poboljšati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Kamenčiće bacit na susjedovu livadu ????:icon_lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Muha, nema potrebe za kovačem, moji nakon 4 godine korištenja po pitanju istrošenosti su skoro pa ko novi, a kosim pola rali svakih 10-14 dana od 4-10 mjeseca.
 

Master

Novi član
Tu od
16 Lip 2014
Poruka
5

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Na Stigi mi se ne sviđa plavuša: predugačka je i preravna :D:
MTD ti je OK, samo je cijena visoka. Imaš tehnički identičan model, s mehaničkim mjenjačem, u Pevcu za ~3000kn manje.


Edit:
Ovaj MTD možeš kupiti za 1000kn manje direktno iz prve ruke.
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Jel se isplati kupiti takav polovni traktorčić??

Evo baš mi je sad ovaj upao u oko iz koleginih gore oglasa.
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/traktoric-kosilica-mtd-rs-115-96-oglas-11731246

Opet dok pogledaš nije 10.000 kn, nego je 6.000 kn, a neznam koliko mogu biti razdrukani ti polovni??

Nemam tak previše za kositi, ali s ovom malom na guranje mi je lagano več puna kapa svaki tjedan po 2,5- 3 sata guranja.

Šanana ni u kom slučaju ne kupovati kosilicu sa Tecumseh motorom, pucaju klipnjače, firma je propala i dijelova nema ni za lijek.... ja imal, pukla jasno i prodal za dijelove....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Dali ima mogucnost kosnje unazad?
Moj nema ima zaštitu,ali ja sam je otpojio i sada mogu kositi u rikverc.
Neki modeli imaju tu opciju na bravici.

Ovaj sa linka,to su ti sve modeli MTD-a samo pod drugim nazivom.
 
M

makape

Guest
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Društvo,

Namjeravam kupiti ovu traktorsku kosilicu - MTD OPTIMA LE 130:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lPaTA0091HQ[/YT]

Ima li tko možda kakvih iskustava s istom? Ima li ista nekih skrivenih mana?

Cijena joj je 14.699,00 kn. Mislite li da ima neka bolja na tržištu za tu cijenu?

Snaga joj je 6,3 kw; jel to dosta za normalni rad?

Puno hvala na savjetima,

p.s. vidim sad naknadno i ovu MTD Smart rn 145; ima veću snagu 8,9 kw; 500 cm3 i kosi 105 cm, a košta samo 1000 kn više; međutim ima B&S motor dok ova Optima ima MTD motor

inače na MTD-ovoj službenoj stranici je čak ova Optima skuplja 100 EUR? Hm...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pozdrav svima,
samo da pitam kako najlakše sanirati zadnji pogon (samo izvana), iscurilo tekućine od akomulatora pa je svakakav, pocrnilo, posivilo...
Kako vam kosi onaj dio gdje ide lijevi kotač po travi, meni kad prvi puta prođem vidim da ima polegnute i nepokošene do kraja trave, al zato kad idem drugi put idem s desnim kotačem točno po tom mjestu onda je dobro. Dal idete i vi tako, ili kosite maksimalnu širinu? a jesam ga iskompliciro, valjda ste me shvatili...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

meni kad prvi puta prođem vidim da ima polegnute i nepokošene do kraja trave, .
Pa kaj ti kosište ne pokriva trag kotača,kod mene da.:icon_scratch:
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

I kod mene isto, samo iza lijevog kotača ostaje tak. I nakon friškog brušenja noža ista situacija. Možda zato što je mlada trava, od proljeća...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Kod mene jedino ak je velika i gusta trava,a to riješim da u sljedećem prolazu desnim kotačem idem po tom tragu,znači ne idem punim zahvatom kose,stalno preklapam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

To ti je problem svih kosilica s uskim kosištem jer im se lijevi rotor vrti u smjeru povaljane trave. Malo je manje izraženo na kosilicama sa 107cm kosištem (jer nož ipak ide malo ukoso u odnosu na smjer povaljane trave).
Na kosilici s košarom je to slučaj sna oba kotača, a ne samo na lijevom. Evidentniji je čim je trava veća.

MTD ti je dal dobar savjet: preklapaj.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Hvala na savjetima, sad mi je jasno zasto se to javlja, nema druge nego preklapati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh