• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Meni se na mom BLISTRU ne sviđa što je kuplung i kočnica nikako da se naviknem..
tako je na svakom MTD-u,ne znam za druge..
Drugo skužio sam da ne mogu u rikverc ako kosa radi,
možeš,za košenje unazad samo treba skinuti (ispuknuti) žicu sa stopicom u blizini osovine zadnjeg lijevog kotača, vrlo jednostavna radnja.
na mokrom ako uleti u nagib ili grabicu proklizava
kosi po suhome,ne po blatu
.Da fali mi i nožni gas
ne vidim svrhu toga
 

s0liver

Novi član
Tu od
1 Tra 2014
Poruka
5
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Meni se na mom BLISTRU ne sviđa što je kuplung i kočnica nikako da se naviknem. Drugo skužio sam da ne mogu u rikverc ako kosa radi, na mokrom ako uleti u nagib ili grabicu proklizava.Da fali mi i nožni gas ali uza sve ipak mi je bolji od samohodne kose koju sam do sada koristio. I dobio sam besplatnu dostavu u dvorište.
Nisam imao nikada sa nožnim gasom i koja radi u rikverc. Jednostavmo se navikao na takav način. jeste sporiji, al pogledavši cijene koje to mogu i moje potrebe (iako je 6000kvadrata u pitanju) sasvim zadovoljan. Još nešto što bih preporučio...prije stavljanja noževa u pgogon, gas mi je negdje na pola i polako "spuštam" remen i tek kad je u remen u punom pogonu, krečem i dodajem gas....Za proklizavanje je "kriv" kardanski prijenos. Koliko god dobar kod naglih okretanja da neproklizava, tj. da točkovi imaju ravnomjerno disproporcijolno okretanje, problem se javlja kod zapadanja. Jedino bi to spasilo neki reduktor ili sl. ali bi to uveliko uvečalo cijenu. Imao sam slučaj kod kolege gdje sam baš zapao za vrijeme košnje. Riješenje: podigao na max visinu košnje, ubacio u prvu u rikver, sišao s traktorića i pri tome jednom rukom držao sjedalo (da se ne ugasi) a drugom volan....i relativno lako rješen problem
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

....Za proklizavanje je "kriv" kardanski prijenos.

jesi ti siguran da on ima kardan.:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Mislil je reći "diferencijal". ;)
 
B

Brka

Guest
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pozdrav svima na forumu,
uskoro bi mi trebao u ruke doći jedan rabljeni Viking MT 420
S obzirom da na WEBu ne mogu nači skoro ništa podataka o navedenom traktorčiću, molio bih ako netko ima kakvih iskustava, user manuala, servisnih manuala itd.. da mi se javi
Naravno i iskustva u radu s dotičnim su dobrodošla
 

s0liver

Novi član
Tu od
1 Tra 2014
Poruka
5
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Mislil je reći "diferencijal". ;)

hvala na ispravci, nisam profi meh. ili vozač, ali mi drago da ste razumjeli.
lp
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Opet ja, koje nagibe otprilike kosite sa svojim kosilicama, modeli bez pumpe. Imam jedan vocnjak cca 10 do 20 stupnjeva je nagib... Pa sam u razmisljanju dal da ga kosim sa traktorcicem ili sa mutom...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Prolistaj par stranica unatrag pa vidi koliki je nagib kod mene.:eek::
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Vidio sam te slike al je teško tak procijeniti kut...
 

s0liver

Novi član
Tu od
1 Tra 2014
Poruka
5
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

tako je na svakom MTD-u,ne znam za druge..

možeš,za košenje unazad samo treba skinuti (ispuknuti) žicu sa stopicom u blizini osovine zadnjeg lijevog kotača, vrlo jednostavna radnja.

kosi po suhome,ne po blatu

ne vidim svrhu toga

Našao sam žicu da mogu kositi unatrag i zanima me da li može doči do kakvog oštečenje ili sl. hvala
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pa ne može.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Znam da nedjelja nije za rad al se tada jedino uhvatilo vremena za izmjenu ulja na traktoriću,stavio sam poljsko ulje Lotos.

hosting image
A usput sam i podmazao prednji ovjes sa kotačima,da bolje klizi,a naravno i sve pokretne dijelove.Najesen se ide u uređenje prednjih kotača pošto je došao sa tvornički dosta lufta,kao da su dijeca radili pikse.Treba napraviti kako bog zapovjeda,ipak sam nekakvi metalac:(giggle):

screenshot windows 7
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Hidrostatski pogon,kosište sa 2 noža,isplati se pogledati,samo za vinograd ti ne treba košara,nju možeš skinuti.
 

Master

Novi član
Tu od
16 Lip 2014
Poruka
5
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Korpu bih svakako skinuo. Imate li mozda jos neakav prijedlog za neki drugi traktoric do cca 10000 kn! Novi/polovni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Izbjegavaj te z košarom ak ne misliš kositi u nju.
Ti modeli imaju skupi 6-kutni remen. I zahtjevaju nevlažnu travu jer im se inače štopa kanal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Jel se isplati kupiti takav polovni traktorčić??

Evo baš mi je sad ovaj upao u oko iz koleginih gore oglasa.
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/traktoric-kosilica-mtd-rs-115-96-oglas-11731246

Opet dok pogledaš nije 10.000 kn, nego je 6.000 kn, a neznam koliko mogu biti razdrukani ti polovni??

Nemam tak previše za kositi, ali s ovom malom na guranje mi je lagano več puna kapa svaki tjedan po 2,5- 3 sata guranja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

A gle,što se tiče kosišta pogledaj u kakvom je stanju samo kućište,jel pojedeno od hrđe,kakvi su noževi i remeni,da ,i ležaji na noževima imaju lufta,a motor poslušaš kad hladan upali da li zvone ventili.
 

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pozdrav svima!
Samo da vas pitam kakva su vam iskustva sa noževima? Na mom Blistaru u nepuna dva mjeseca su se noževi dosta otupili, i sve puno onih oštećenja od kamenčića, amda sam čuo dva ili tri puta da sam pogodio neki kamen, najveći je bio kao manje jaje. Znam po tome jer je ostala takva rupa u zemlji... Izgleda da i oni sitni, koje ni ne čuješ da ih je nož udario rade oštećenja. Mislim da su noževi iz dosta lošeg materijala, jel tko kombinirao da preko njih navari neki čvršći materijal, čuo sam da ima nekih elektroda koje kad se zavare imaju čvrstoću skoro ko one špice na korpama od bagera...
 

Najnoviji postovi

Na vrh