• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Onda evo jedan savjet,ako budes kupoval sirinu zahvata vecu od 48cm obavezno s dva noza,ako jedan noz onda do max 48cm.
Huskvarne profi su oko 5500kn i nisu se bas pokazale po kvaliteti materijala i broj okretaja im je nesto mali pa to nije to.
Motor je ok al sve drugo tak tak,isprobano.:(wait):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

A čuj broj okretaja je zakonski reguliran, makar savijanjem lima ti možeš i pojačati okretaje. Samo nebih preporučivao.
Nisam shvatio ovo sa 2 noža, imaš sliku kakvu? Btw, prava profi huskavarna ti je oko 8000kn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Znaci ako se kupuje profi kosilica neka je rade 48cm nego 56cm.
Ili uzet neku sa dva noza.
Da znam da je oko 7500kn al ima akcija i izlozbeni idu po oko 6000kn i manje zakes.
Neznam jel dok je nova da je tvornicki spusten broj okretaja jer sam sa novom kosil?
pa na iducem servisu dignu i pise da radi na 3900okretaja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Oficir, niti jedan takav motor se ne vrti prek 3600, tak da...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Da stima al kaj za traktorcic netreba biti ravan teren i velika kvadratura za kosit da bi se isplatil?
Ma ne treba,imaš tu par str. prije kakav je moj teren pa kosim bez po frke.Drugi tjedan snimim video kad budem kosio.Inače ja kosim oko pola rali,to je negdje preko 2500 m2,a ima lijepe ravnice i voćnjaka i pokosim otprilika za 2-2,5 sata,ovisi o vremenu.

Znaci ako se kupuje profi kosilica neka je rade 48cm nego 56cm.
Ili uzet neku sa dva noza.
Da znam da je oko 7500kn al ima akcija i izlozbeni idu po oko 6000kn i manje zakes.
Neznam jel dok je nova da je tvornicki spusten broj okretaja jer sam sa novom kosil?
pa na iducem servisu dignu i pise da radi na 3900okretaja.
Za te novce kupiš polovni traktorić,em kosiš ko gospon em ima otkos min. 96 cm. i 2 su noža(osim na starijim modelima) za skoro istu potrošnju ali veću efikasnost.

Oficir, niti jedan takav motor se ne vrti prek 3600, tak da...
Moji oba stroja se vrte na 3000 o/min. i to je tvorničko.Rekao mi je čovijek u servisu da bi na traktoriću mogao dobiti okretaje ako bi skinuo zaštitni limić ali da nije preporučljivo,što za noževe što za sami motor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Po papirima je 3900 al nema on ni 3000 okretaja tak da tu nekaj ne stima.
Kaj se tice traktorcica ima veliku prednost kaj sjedis i siroko kosi.
Al novi su bar meni nedostizni po cjeni.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Po papirima je 3900 .
Možda bez blokade,sa njom je 3000,tako piše na etiketi na motoru..:icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Ispricavam se krivo sam procital pise 2900:icon_exclaim:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Zato čitam i nije mi jasno....zakonski je 3000o/min, plus-minus 200o/min. I to je tak za sve kosilice koje imaju nož direktno na radilicu. A shvatil sam i ovo za 2 noža, mada niti to ne mora baš tak biti, posebno ako se kose ravni tereni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Netko ko kosi sebi samo i manje kolicine i na vrijeme sve je ok al netko ko kosi puno pa usluzno i tu bude vece trave e onda je belaj sa vecim nozem i nekoh 5.5ks.
Zaro se veliki zahvati kosilica rjesavaju sa dva manja noza a ne jednim velikim i to je isprobano.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Stoji, al kad bi ti rekel da ja kosim sa zdravih 5.5ks sa zahvatom od 70, čist fajn visoku travu, naravno radi se o dvorištu. Ima nešto i u prijenosu:eek::, al se slažem da su dva noža bolja od jednog, prvesntveno zbog kvalitete košnje.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Ja sam malo skeptik prema tim Kohler motorima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Viking je bio poznat po stabiln kucista, kak je sad ne znam. Kohler je bio ppjam motora no ovo je "originalna" kopija honde gxv 160. Poprilicno skupi i nedostupni dijelovi. Bar su iskopirali najbolje od najboljeg:) vjerujem da je kohler napravio kontrolu, al mi se cini da je to mozda malo previse novaca za eksperiment
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Moj Viking od 3 i nešto konjića ima plastično kućište,nema brige oko hrđe,motor dobri stari Briggs.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pozdrav svima, planiram ovih dana za Zg pa me zanima gdje sve mogu ici poglefati za traktorske kosilice. U planu mi je Bauhaus, Baumax, Pevec i Metro za sad. Ne bi bilo lose ak tko naleti na kakvu akciju da tu objavi, tesko je na sve strane to pratiti, a kad krene akcija treba biti i brz da se ne rasproda...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Evo kako to striček mtd radi...:icon_lol:
Prvo mrcina nije htjela upaliti,jbg.zaboravio ga pripuniti, pa je dobila strujni udar od talijana..:biggrin:

free photo hosting
Ovdje se vidi kolika je strmina..

upload image online free

uploading pictures
Ovdje je pogled iz daljine..

print screen windows 7
I za kraj jedan mali video uradak za skeptike.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wyVpwlMhRPo&feature=youtu.be[/YT]

I sad nek mi netko dokaže da je bolji onaj vrag od guralice(koji i sam imam) od traktorića,mislim da opravdava svaku kunu.
U 2 sata košenja potrošeno nešto više od 2 litre benzina.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

to ti je model LG 175/107,znači motor 17,5 konja i kosište širina 107 cm. sa 2 noža
plaćan je u Pevecu prije 4 sezona 9 999,00 kunića,na akciji,a bio je 12 500
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Opet ja, a kakve uglavnom vi koristite? Sa kosarom ili bez? Vidim da su ove bez dosta povoljnije.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

za dvorište imam maloga Vikinga sa košarom,a MTD-jac je bez košare.
da,ovi bez košare su povoljniji do 2000 kuna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh