• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Jesu noževi u dobrom stanju, pošto je rabljeni stroj, usporedite nož sa novim i nadam se da je nož dobro okrenut i uležišten u svoju "zvijezdu".
Po mogućnosti voziti što više u lijevo.
A što se tiće podešavanja kosište treba biti nagnuto lagano prema naprijed (to se podešava na štangama) i to tako da prednji rub ne bude niži od zadnjeg više od 1cm.
 
O

oseloth

Guest
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Noževi i remenje novi. Mislim da nisam dobro shvatio. Gledajući onu moju sliku treba li kosište zakrenuti u smijeru kazaljki sata. Ovo naginjanje naprijed, neće li to samo visinu trave odrediti. Ne visim kako to može riješiti prosjek. Noževi su dakle novi ali između njih ima centimetar minimalno prostora. Jasno da se ne lupe u radu. Zar ne bi trebalo zakrenuti u amijeru kazaljki na satu. Lijevi nož baca desnom i naginke travu malo. Na taj način bi desni kasnio mrvu za lijevim ali bi ako se ne varam koaio taman tu prosjeku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

E sad ako govorimo o tvojoj kosilici trebalo bi okrenuti kosište u smjeru kazaljke na satu i to tako da ti nosači kotačića koje si skinuo, budu u pravcu kretanja taktora. Kod originalnog traktorčića zakretanje lijevo/desno je minimalno i ono se vidi na uzdužnim šipkama koje moraju biti jednake duljine, drugog podešvanja u tom smislu nema.
Naginjanje naprijed/natrag jako utjeće na turbulenciju u samom kosištu pa time i na košnju.
I nemojte kositi previsoku travu, nije to za to namjenjeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

oseloth

Guest
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Ma počeo sam pitanje o sebi a ustvari pitam za šogora. Kod mene je tako kako je. No on ima problema. Ima lijep travnjak i tog mtda i non stop crte. Prenijeti ću mu ove informacije pa ćemo podešavati. Hvala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Jel ostaje linija kad se kosi niska trava? Klizanje noža isto smanjuje turbulencije i može dovesti do problema. Moguće da su remen i remenica u lošem stanju, ne znam, sve zavisi koliko se radilo sa njome
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

A jesi li siguran da su noži dovoljno dugački i oštri?
Naime, iako postoji preklapanje, kad se vrhovi noževa zaoble/zatupe, to se zna događati.
Događa se to i na traktorskim roto kosama, koje koštaju puno više od MTD-a ;)
 
O

oseloth

Guest
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Napisao sam na stranici ispred da je sve novo. Remenje i noževi. Proklizavanja nema. Kosi se trava kad naraste sa jedno 15cm na 5.ne zbam ustvari na koliko je visina podešena ali ono ne kosi se pola metra niti kad je kratka. Mora biti do kuta no moramo to pogledati. U vikendoci je pa eto za vikend bacimo pogles.
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Novocommerce d.o.o. pomislio bi građanin Hrvatske vrhunska firma pa rekoh idem tamo kupiti moj traktor kosilicu, i bolje da nisam nikad to niti pomislio. Nažalost prvo njihova stranica koja se vrti na netu ne radi : http://www.novocommerce.hr/kontakt/ Postavite pitanje na njihovoj stranici i dobijete odgovor da poruka nije poslana i da se vratite na prethodnu stranicu? Tu vas tek čeka iznenađenje u vidu ova stranica ne postoji? Dobro ništa pa nazovem telefonom, gospodin zaprimi moj meill na koji mi obeća poslati ponudu, i danima normalno opet ništa. I sad bi firme slične ovoj trebale tako probati poslovati u Njemačkoj ili Engleskoj, čista sramota. Traktor iz Novocommerce -a ne nikad više taman da nema niti jedne druge firme.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Odi ti lijepo u centre tipa Pevec,Baumaxx,Uradi sam i sl. i hvataj akcije....
Jedino ako baš patiš da imaš rogonju na haubi..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Odi u unikomerc u V.G. i pogle kaj nude i po kojoj cjeni viking kosilice pa se buš znal dalje ravnat,a odma si pogledaš koju štil flaksericu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Mislim da će odustat kad vidi cijenu,jedino ak je dobil na lotu....:icon_mrgreen:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Ako zelis nesto kvalitetnije i skuplje od ovih MTD-ova i slicno,pogledaj si HONDA traktore,nisu skupi kao JD,a kvalitetni su.
Ovo mtd i slicno je koliko para toliko muzike,ali za vecinu nas i nase potrebe dovoljno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Nebitna cjena,ovak i onak to su profi kosilice.više manje,al da vidi kaj nude,koju snagu,zahvat,potrošnju itd.pa bu znal kad kupuje kineske u bauhausu na čemu je.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

pa mene moj čist dobro služi,u 3 god. nema problema a kosi i čisti snijeg.....
ali dati nekih 25000 kuna,hvala lijepo,a srce im isto...
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

To je za mene čisto preseravanje,bacat toliku lovu za nešto kaj će samo kosit travu

Tako je i sam sam došao do takvog zaključka šminkerski traktorčići preskupi a trgovci bahati i napuhnuti. Mislim da ću i ja kupiti jednog MTD traktorčića po mogućnosti s uljnom pumpom mada mi je sve 99% ravan teren. Da i po mogućnosti na akciji. :icon_keel:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

ne treba ti sa pumpom,moj je nema,a i oni tereni gdje ti treba pumpa i tak ti nije za traktorić...
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Hvala vam onda može bez pumpe na akciji.:(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

budem stavio sliku gdje kosim ako je nađem..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

evo slikice,tu kosim pod ručnom....:8):

 

Najnoviji postovi

Na vrh