• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

S

staffmen

Guest
mocan stroj nema kaj...
malo smjesno izgleda s ovim kotacima...
al dosta brzo ide...cak brze neko mtk sa malcerom.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mocan stroj nema kaj...
malo smjesno izgleda s ovim kotacima...
al dosta brzo ide...cak brze neko mtk sa malcerom.


mora ići brzo jer je prenos perfektan a čovjek lakše uprvlja jer su točkovi veliki,heeejjj znam to jer gurao sam više puta dječja kolica,ona sa malim točkićima su .ranje.:mrgreen:
 
S

staffmen

Guest
to je istina da je s vecim kotacima lakse...
ko bi reko 6kks motor zahvat 60:scratch...a ide stvarno brzo i to kolko vidim po dosta gustoj i visokoj travi....
svida mi se!
samo vjerojatno mi se cjena ne bi svidala.:?:?:rolleyes:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to je istina da je s vecim kotacima lakse...
ko bi reko 6kks motor zahvat 60:scratch...a ide stvarno brzo i to kolko vidim po dosta gustoj i visokoj travi....
svida mi se!
samo vjerojatno mi se cjena ne bi svidala.:?:?:rolleyes:

800 eura je. ok, jest skupo ali kad uporediš sa fikingovim smećem onda je povoljna
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
zato ja imam vikinga za dvorište,a mtd-a za kositi vrt...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo nešto malo iz košnje tek tako,inače prva košnja ove godine,pripunio akumulator,napumpao gume,i samo gas. :)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XDVaEOIYmnM[/YT]
 
M

moni1998

Guest
jel ima ko zakupljač trave i lisca za traktorčić?
ak neko ima,nek opise malo,jer se isplati to kupiti,kak radi....
fala
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako misliš na onaj sakupljač sa metlicama....Kod nas u bolnici su koristili samohodni sakupljač kao priključak Hako frezi. To je stiglo još iz donacije i do nedavno su koristili....kolko sam uspio vidjeti i čuti, da je jako dobro odrađivalo svoj posao...
Moj susjed je kupio vučeni sakupljač za svoj traktorčić...no on je ubrzo prestao to koristiti jer kaže da mu je smetalo kod obilaženja i okretanja, a ujedno kod okretanja je prestao pogon na metlice pa onda nije bilo niti nekog učinka...
 
M

moni1998

Guest
Ako misliš na onaj sakupljač sa metlicama....Kod nas u bolnici su koristili samohodni sakupljač kao priključak Hako frezi. To je stiglo još iz donacije i do nedavno su koristili....kolko sam uspio vidjeti i čuti, da je jako dobro odrađivalo svoj posao...
Moj susjed je kupio vučeni sakupljač za svoj traktorčić...no on je ubrzo prestao to koristiti jer kaže da mu je smetalo kod obilaženja i okretanja, a ujedno kod okretanja je prestao pogon na metlice pa onda nije bilo niti nekog učinka...

da,da mislim na vučeni sakupljač za traktorčić
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Pozdrav

Zanima me koje ulje stavljate u svoje traktoriće za košnju naime da se pohvalim ndavno sam postao vlasnikom jednog takvog pa su mi rekli da se prvo ulje mijenja nakom 5h košnje .
Znaci uljni filter sam dobio a trebam mi sada ulje sae 30 2 l

A specifikacije traktorica su
MTD
radni zahvat 107 cm
snaga motora 20 ks
sa uljnom pumpom
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitam i nekad te dugo služi!
20 ks u jbt,koliko to čudo ima klipova?
koja slika?
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Čestitam i nekad te dugo služi!
20 ks u jbt,koliko to čudo ima klipova?
koja slika?
Zahvaljujem.
Ima dva cilindra.
Naravno da ce ih bit za sada probao jednom i ide super nemam zamjerki a vidjet cemo .
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čestitam...to ti je primitiva od motora i nema potrebe za skupim SAE30, pogotovo ak jednog dana misliš staviti dasku za snijeg.....Ina super 5 i pići...
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Čestitam...to ti je primitiva od motora i nema potrebe za skupim SAE30, pogotovo ak jednog dana misliš staviti dasku za snijeg.....Ina super 5 i pići...

Jeffy nikako se nebi složio s tobom, Sae 30 ulje može koristiti samo ljeti za košnju trave ali s tim uljem motor nesmije paliti ispod+4*C , dakle ako češ zimi razgrtati snijeg obavezno neko multigradno ulje SAE 10 w 30 ili 5W40 ulje , a sa takvim uljem možeš raditi i ljeti i zimi s traktoričem.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Jeffy nikako se nebi složio s tobom, Sae 30 ulje može koristiti samo ljeti za košnju trave ali s tim uljem motor nesmije paliti ispod+4*C , dakle ako češ zimi razgrtati snijeg obavezno neko multigradno ulje SAE 10 w 30 ili 5W40 ulje , a sa takvim uljem možeš raditi i ljeti i zimi s traktoričem.


a da pitam rekli su mi da se mijenja ulje nakon 5 sati rada to razumijem da se motor malo razradi itd ali ovo da nakon svakih 25 sati rada mjenjati ulje hmmm
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jeffy nikako se nebi složio s tobom, Sae 30 ulje može koristiti samo ljeti za košnju trave ali s tim uljem motor nesmije paliti ispod+4*C , dakle ako češ zimi razgrtati snijeg obavezno neko multigradno ulje SAE 10 w 30 ili 5W40 ulje , a sa takvim uljem možeš raditi i ljeti i zimi s traktoričem.

Pročitaj još jednom, to sam i ja napisao....da ne stavlja SAE30, a pogotovo ne po zimi....:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Zahvaljujem.
Ima dva cilindra.
Naravno da ce ih bit za sada probao jednom i ide super nemam zamjerki a vidjet cemo .

pa to je v-tvin makina...svaka čast...
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Pročitaj još jednom, to sam i ja napisao....da ne stavlja SAE30, a pogotovo ne po zimi....:partyman:

Ok, ja sam shvatio da toči neko jeftinije SAE 30 ulje , npr. ina super 5 .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma u pravu si, ja kad mislim na super 5, automatski mislim na 15W40 jer to čini valjda 90% prodaje. A to ulje je dosta jeftinije nego ona briggsova ulja SAE30 koja se prodaju po servisima i trgovinama
 

Najnoviji postovi

Na vrh