• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Super sve sta aplodam nece molim na strpljenju jer sam i ja vec lud MIJENJAM VELIČINE FORMATE NISTA PA KOJE JE TO SRANJE
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Za sada mi ne smeta usmjerivč tako da zahvaljujem.

Nego ako tko ima za prodaju ili barem kako izgleda sakupljač lišća vučeni iza traktorića???
 
S

slavonka

Guest
pomoc pri kupnji

dobar dan! molim savjet sto kupiti za kosnju vocnjaka i vinograda, teren je prilicno zahtijevan (strm i ponegdje uski prolazi).....rideri su koliko sam vidjela najbolja opcija, ali su preskupi...moze li se neki mtd nositi sa takvim terenom.....zimi bi koristili traktorcic kao ralicu...hvala puno
pitanje sam greskom postavila i na temi traktorske kose pa molim moderatore da ju maknu od tamo...hvala
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
pa,ako ćeš kositi strme terene nemoj uzimati traktorić koji nema podmazivanje motora uljnom pumpom....
sad je pitanje koliko je to strmo..
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Prije par dana kosio s kosilicom i došlo do havarije,odpustio se lijevi nosač kose i naravno izgubio ga u travi ,e sad koliko vidim s te strane je neka zubna letva kojom se vjerojatno da podešavati visina , za sad sam samo stavio m8 šraf i stegnuo tak da sam završio s poslom.
E sad dali bi netko htio poslikati kak to izgleda u orginalu da bih ja mogel to nabaviti ili napraviti kaj bi doveo u prvobitno stanje.
 

Prilozi

  • DSC02350.jpg
    DSC02350.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 248
  • DSC02351.jpg
    DSC02351.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 229
Z

zemlja

Guest
Trebam traktor sa košarom za održavanje starinskog voćnjaka 5000m2
Pokošenu travu i lišće planiram koristiti za malčiranje u vrtu i kompost

Vidim da je Husqvarna CTH 173 na akciji za 21.000kn
www.husqvarna.com/hr/products/garden-tractors/cth-173/

Čitao sam da ponekad dolazi do štopanja kod modela sa košarom
Da li netko ima iskustva sa Husqvarnom?

Imate neku drugu preporuku u okviru 15.000-20.000kn?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
ako budeš kosio da nema rose i poslije kiše mislim da ne bi trebao imati problema sa štopanjem....
pogledaj si i ovdje,mada su mi malo preskupi..http://www.motorama.hr/proizvodi/traktorske-kosilice-8-0
a prošvrljaj si i malo po centrima tipa bau-nešto,pevec,uradi sam,metro jer znaju imati povoljne akcije..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

oseloth

Guest
Evo jedna prerada MTD za na Tomu

Pravio ga je gdin. Jakobović a ja sam samo prepravio rotaciju jer Tomo za razliku ostalih traktora vrti radnu osovinu u suprotnom smijeru. Nastavak za rotaciju mi je van budgeta pa sam to riješio remenicom viška i remenom od 2.5 metra :)

Sve u svemu radi fantastično.

Kardan je od malchera koji je bio predimenzioniran za tomu i nije ga mogao vući niti vrtiti kako je trebalo a mogu vam reći da dva noža sjeku bolje od jednog velikog. Ovi se brže vrte, fino bacaju travu bočno.

Na proljeće ide nadogradnja u obliku dva gumena kotača iza težišta kose. ZA sada se sve rola na valjku, ali valjak ima 100kg i sve je to preteško. Sa dva kotača će se puno lakše okretati a i visina će se lakše štelat.

img1110tm.jpg

img1107t.jpg

img1106wx.jpg

img1105sg.jpg

img11042u.jpg
 
E

eldin

Guest
Imam voćnjak od 5000m2, i sada želim da kupim (traktor) kosilicu.Pa da vas pitam možel kosilica podnijeti malo veću travu, i možel izdržati npr. nagib od 30%.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Veču travu možeš kositi s traktorskom kosilicom ali kosište mora biti zatvoreno tak da ti zapravo malčiraš travu,naravno da je stroj tada jače opterečen.Obzirom na tvoju površinu od 5000 m2 i nagib od 30 %, preporučio bi ti jedino neku profesionalniju verziju traktorske kosilice.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pozdrav svima na temi :)
Namjeravam uzeti neku traktorsku kosilicu za otprilike 8 000-12 000 kvadrata površine za kositi,koju preporučujete?
Zanima me kakva je stabilnost traktorčića koliko su pouzdani od ev. prevrtanja?
Pogon,prednji ili zadnji ili sva četri kakav je kod njih pogon?
Koliki uspon mogu proći koseći sa vozačem od 100 kg na sebi?
Možete li mi po kvaliteti izrade i po dugotrajnosti različitih marki tratorčića reći koji je kvalitetniji kako ide skala?
 
L

lenchino

Guest
Re: Traktorska kosilica i neravnine

Pozdrav svima. Zanima me kako kosilice prolaze neravnim poljskim putevima? Čini mi se da je centralno postavljena korpa sa nozevima preniska za neravnine na prilazu maslinicima koje zelim njome kositi. Za sve drugo bi mi jedan MTECH M 175/107T bio odlican.
 
O

oseloth

Guest
Re: Traktorska kosilica i neravnine

Mene pak zanima kako su oni smislii te kosilice kad su im noževi odmaknuti 2cm.moj mtd ostavlja popriličan trag pri košnji i to me izluđuje. Koja svrha kosilice ako moram nkn stop prolaziti preko istog da ne bude tih traka? Radim li šta krivo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Smislili su ih na način da je kosište malo zamaknuto s obzirom na uzdužnu os, a ti si kod izrade kosište izravnao.
img1107t.jpg
 
O

oseloth

Guest
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Za moju da. To se nije moglo drugačije. Šogor ima original takav mtd mali traktorčić. Njemu ostavlja isto crtu. Jel se možda negdje može taj nqgib posesiti i koliko iznosi stupnjeva. On je avoj kupio polovan. Možda se netko igrao i poravnao ga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh