• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
tako je potrošnja i kod mojega MTD-a 17,5 ks
kosim oko 3000 m2 i potrošim rezervar(oko 4 litre) i vremena oko 2 sata
viking mi je trošio 5 i više litara i 3x više vremena
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Danas se umjesto košnje razgrtao snijeg ,srećom snijeg je bio jako "suhi" pa je traktorič to odradio bez problema.
 

Prilozi

  • DSC00748.jpg
    DSC00748.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 494

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
ja nema šanse da čistim bez lanaca na kotačima...
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Znam lanci su zakon, imam lance za gume 155/13 pa ih moram pripasati na ove gume od traktoriča ,valjda če biti još ove zime prilike da ih isprobam na snijegu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
takve sam lance i ja stavio,trebalo je ih malo pripasivati i nategnuti sa elastičnom trakom....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
takve sam lance i ja stavio,trebalo je ih malo pripasivati i nategnuti sa elastičnom trakom....

Pozdrav dragi forumaši!

Recite mi ima li netko kakvo kučište s noževima od bilo kojeg traktorića kosilice za prodati? širina bi bilo dobro da je od 70 cm na šire... što šire to bolje...

Ako ima, kolika je cijena?
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
takve sam lance i ja stavio,trebalo je ih malo pripasivati i nategnuti sa elastičnom trakom....

Danas pripasao lance i montirao ih na traktorič, trebalo je skinuti par karika na ovim lancima za napinjanje dok su lanci koji gaze po tlu ostali oriđiđi.Dakle na zadnje kotače 20" pašu lanci za autogume 155/13 pa netreba kupovati one orginal koji koštaju ko da su pozlačeni.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Pozdrav ljudi zanima me jedna stvar imam za kosit oko 2 hektara uglavnom ravnica pa me zanima što bi vi meni preporučili za košnju tomo vinković ili neki traktorčić iz naših trgovina tipa mtd ili ??
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A gle ako kupuješ traktorčić za tu površinu nemoj ni gledat kojekakve Mtd ili nešto kod Peveca.....za tu površinu ti treba neki CUB CADET ili neki VIKING....profesionalni traktorčić od barem 20 + ks jer inaće ovakvog od 15 ks ti sa tom površinom ubiješ za 3 godine....a ovaj neki malo bolji ti je 25000- 30000 kn a za te novce kupiš dobroga tomeka sa priključcima....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
Da tako sam i ja nekako razmišljao ali tomek ima dobru cijenu tako da vidjet cemo

pa ni ovi malo jači traktorići ti ne koštaju ništa manje
ali mislim da bi s tomicom i roto-kosom bio puno brži i s manje napora,a i s njime obavljaš si i druge poslove..
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
A jedno još me zanima da li ste šta čuli o Yanmar traktorima do nekih 25 ks dal se to isplati uzeti ili je bolja sulucija vinković??
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
pitaj dečke u yanmar temi,budu ti oni lijepo objasnili..
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Evo me opet dečki jel se isplati uzet Craftsman kosilicu sa nkeih 25 ks 117 sirina za košenje 2 h voćnjaka jel to dobar izbor kosilice i da li tko ima kakva iskustva sa gore navdenim proizvođačem kosilce??
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni bi trebalo nešto jeftino polovno za IMT 539, stražnja kosa da mogu voćnjak kositi, što predlažete, financije su ograničene, nije mi bitna veličina, može neka najmanja rotaciona ili što već ide.
 
F

FaQ

Guest
ja imam APR-15/102 i to je tako stara kosilica da je ni nema na netu.. mozda je starija od mene.xD
ak zelite, mogu stavit sliku.. al jos uvijek kosi sve oke, ok 12,5ks.. dosta..
mozete mi rec okvirne cijene novih kosilica MTD il nekaj takvog..
i mislim napravit ralicu sam, nesta bum iskobeljal, al moram vidit di mogu zasvasat drzac..
 

Najnoviji postovi

Na vrh