• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

zradikovic kaže:
mtd001 kaže:
Mislio sam na ovo:vnađujuče malarijeme :scratch :scratch
Rekeo bi jedan moj dobar prijatelj "čašica manje i se bu vredo".... :lol:

ili kak bi rekel naš kolega puknuti prokleti bil taj alkohol....
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Evo ovih dana se malo radilo s traktorićem kosio se vočnjak i gorice ,a u međuvremenu je montirana kuka za vuču autoprikolice i mlaznica za pranje kosišta

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
M

moni1998

Guest
servus dragi ljudi
evo da se i ja pohvalim,upravo sam jučer postao ponosno vlasnik traktorčića
nadam se da nisam pogriješio u odabiru
još nisam kosio,pa mi možete reći na kaj da pazim(planiram u subotu)
radi se o sljedećem:
TRAKTOR MTD RACING 125
MOTOR: B&S 12,5 KS 344cc(model 219807;type 0154B1;code:100104ZA)
ZAHVAT: 96 cm
BR.CILINDARA: 1
REZERVOAR: 3,8 LIT.
POGON: TRANSMATIC
KOŠ: NE, OPCIJA
KOTAČI: 15" x 6" / 20" x 8"
TEŽINA: 150 kg

CIJENA Kn : 7.720,00 + PDV
kupljen u poljoopskrbi,zagreb,martićeva




eto toliko za sada,ak bu kaj trebal il mi nebu jasno,slobodno pitam?

servus,dragi ljudi
pošto je gotova zezona košnje pitam vas na kaj treba paziti ili kaj treba napraviti da se dočeka zima i spreman za prolječe,recimo izvadit akumulator....
i kak se skida kosište,jel problem namjestiti poslije zbog remena i tak to

fala
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
akumulator skini obavezno da ti se ne isprazni,e sada da li ti se isplati skidati kosište ne znam.
ja sam ga skinuo jer sam namontiral ralicu za snijeg i kosište bi mi samo smetalo.
ali ako misliš skidati najbolje ga je dignuti s dizalicom u zrak,postavit nogare ispod kosišta i lagano spustit traktorić na njih
711a2v.jpg

onda moraš prvo skinuti onu plastičnu zaštitu od remenja,remen s glavne remenice,sa svake strane imaš po jednu šipku(za dizanje i spuštanje kosišta) koja je osigurana s osiguračem te ih otkopčaš i na kraju sajlu koja pali noževe
i skoro zaboravih,ona šipka s prednje strane što ide s kosišta na šasiju,i nju skinuti
i to je to
i naravno,zapamti gdje je što bilo
 
M

moni1998

Guest
hm,mislimda nebum skidal kosište,dost je samo akumulator,nekak komplicirano zgledi
ali naravno fala puno
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Prvu godinu nisam ništa skidao. I onda u prolječe je upalio bez greške.
Drugu godinu opet nisam ništa dirao. Ali onda u prolječe,tr tr tr i ništaaa,stavio akumulator na punjač 15 minuta,i deri dalje,cijelu godinu je sve uredu.
Mislim da ni ove godine neču ništa dirati...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Prvu godinu nisam ništa skidao. I onda u prolječe je upalio bez greške.
Drugu godinu opet nisam ništa dirao. Ali onda u prolječe,tr tr tr i ništaaa,stavio akumulator na punjač 15 minuta,i deri dalje,cijelu godinu je sve uredu.
Mislim da ni ove godine neču ništa dirati...

Moj je savjet da se akumulator skine i na puni sa punjačem za akumulatore,
jer uslijed dužeg stajanja dolazi do pražnjenja akumulatora i taloženja sumpora na galvanske članke, a samim time i do samo uništavanja akumulatora..
 
B

BAGERISTA

Guest
Prvu godinu nisam ništa skidao. I onda u prolječe je upalio bez greške.
Drugu godinu opet nisam ništa dirao. Ali onda u prolječe,tr tr tr i ništaaa,stavio akumulator na punjač 15 minuta,i deri dalje,cijelu godinu je sve uredu.
Mislim da ni ove godine neču ništa dirati...

Skini akumulator i stavi ga u garažu ili bilo di,di nije toliko hladno,a prije toga pusti ga da se napuni na stroju,,ili ga ti napuni sam preko punjača,,,ako ne obavezno skini klemu od +i-,,i nečeš imat greške,i duže če trajat,prije skladištenja provijeri kiselinu,tako da če te čekat spremna...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A znam,trebo sam i prvu godinu,tako piše i u uputstvima,ali neču danas,sutra ču i onda zaboravim.
Ove godine ga budem svakako negdje spremio!
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
servus,dragi ljudi
pošto je gotova zezona košnje pitam vas na kaj treba paziti ili kaj treba napraviti da se dočeka zima i spreman za prolječe,recimo izvadit akumulator....
i kak se skida kosište,jel problem namjestiti poslije zbog remena i tak to

fala

Ovih dana se čistio traktorič - sezona košnje gotova.Skinuto je kosište koje je bilo puno blata i trave tako da smo morali prati vodom ,kasnije smo sve ispuhali zrakom i posprejali wd-om.
Orginal boja s donje strane kosišta se sva ljušti tako da budemo dali donji dio kosišta pjeskariti i pofarbali s nekom kvalitetnom bojom .podmazane sve mazalice a za koji dan se skida akumulator pregled tekućine i u "dnevnu sobu " z njime. Ima li tko preporuku za kakvu kvalitetnu farbu za donji dio kosišta ili kako ga zaštititi od nagrizanja hrđe.
 

Prilozi

  • P9270168.jpg
    P9270168.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 2,953
  • P9270166.jpg
    P9270166.jpg
    42 KB · Pregleda: 1,127
  • P9270162.jpg
    P9270162.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 1,134

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
evo moje, razmišljanje. smatram da kosište nema baš nekog smisla farbati jer bilo čime da farbaš to jednostavno ne može opstati, zato ja preporučam dobro pranje i još bolje sušenje( ostviš ga da visi neko vrijeme:)) i nakon toga uzeti kist u ruke i sa starim motornim uljem sve lijepo premazati(vjerujem da ulja imaš). to i govorim iz vlastitog iskustva. dobro ja sam frik pa perem pod mlazom vode poslije svake košnje i ostvim vani podignutog da se dobro osuši, vjeruj mi kosište mi neće nikad istrunuti:finga:
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
evo moje, razmišljanje. smatram da kosište nema baš nekog smisla farbati jer bilo čime da farbaš to jednostavno ne može opstati, zato ja preporučam dobro pranje i još bolje sušenje( ostviš ga da visi neko vrijeme:)) i nakon toga uzeti kist u ruke i sa starim motornim uljem sve lijepo premazati(vjerujem da ulja imaš). to i govorim iz vlastitog iskustva. dobro ja sam frik pa perem pod mlazom vode poslije svake košnje i ostvim vani podignutog da se dobro osuši, vjeruj mi kosište mi neće nikad istrunuti:finga:

Ja ne perem vodom poslije svake košnje već samo mehanički očistim od ostataka trave.Vodom perem samo na kraju sezone .Ne volim baš prati vodom jer voda može probiti do ležajeva i uništiti ih...jedino sad na kraju sezone se mora nekako očistiti pa se onda koristi i mlaz vode..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ima li tko preporuku za kakvu kvalitetnu farbu za donji dio kosišta ili kako ga zaštititi od nagrizanja hrđe.
Prvo premaži sa antikorozinom i ostavi da se posuši, a onda temeljna i na nju bodi (ono za špricanje po pragovima i podovima na autima).
 
V

VTZ

Guest
Prošli tjedan sam zadnji put pokosio s traktorićem, skinuo sam kosište, oprao ga s miniwasom, i pripremio za farbanje s unutarnje strane. Nekoliko puta sam ga prvo premazao s Antikorozinom, i dva puta (za sada) s temeljnom bojom.

Nakon 6 sezona korištenja, prvi put sam skinuo remenice, i provjerio stanje ležajeva na glavčinama noževa. Matice iznad remenica se lako odšarafe, s gedorom 24 (standardni desni navoj). Noževe pri tome ne treba skinuti, oni služe za blokiranje osovine, dok se otpušta gornja matica. Kad se remenica skine, noževi s osovinom sami ispadnu prema dolje.

Ležajevi su svi jednaki - veličine 6204 z/z (model MTD kosište s dva noža), po jedan s gornje strane (ispod remenice), i drugi dolje iznad noža. Gornji ležajevi su vrlo malo istrošeni, kod donjih je bilo malo zračnosti, tako da sam sva četiri izbio iz dosjeda i zamjenio im mjesta (gore->dolje).

Imao sam temeljnu bolju za metal bijele boje, pa sam zaštitio i dio kučišta oko remenica, gdje je otpala boja..

Gornja strana

IMG_4931.jpg


IMG_4932.jpg


Donja strana nakon dva sloja temeljne..

IMG_4933.jpg


IMG_4934.jpg


IMG_4935.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
a i sam moram tako,čekam prvi kišni dan kada se neće moći van,jel to obična ili nitro boja?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nem šta za svaku pohvalu , neznam dali si bolje objasnio , ili si bolje napravio .
Stvarno odlično :finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

VTZ

Guest
a i sam moram tako,čekam prvi kišni dan kada se neće moći van,jel to obična ili nitro boja?

Mislim da je obična - jedino sam tu boju imao doma, a nije mi se dalo posebno hodati u trgovinu, samo zbog toga... Lakirati neću (kao prošle jeseni), jer se obični lak za metal dosta brzo ošteti, i počne se guliti u velikim krpama dolje.

Razmišljam o nekoj antikorozivnoj boji, poput Bituvela i sl., kakve se koriste za podove na autima. Ne znam ima li noviteta kod tih boja, i koja se najbolje drži?
 
V

VTZ

Guest
Nem šta za svaku pohvalu , neznam dali si bolje objasnio , ili si bolje napravio .
Stvarno odlično :finga:

Hebi ga, kad sam ja dost rano kupio taj traktorić, pa nemam od koga kaj naučiti, nego se učim na vlastitom poslu.. Netko od naših je napisao da se te glavčine praktički ne daju ni rastaviti, tak da sam do sad bio uvjeren kako ću morati kupiti sve u kompletu, kad se ležajevi istroše..

A kad tamo - ležajeva ko u priči..

http://cgi.ebay.com/Ball-Bearing-20...721?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53dc66c329
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Mislim da je obična - jedino sam tu boju imao doma, a nije mi se dalo posebno hodati u trgovinu, samo zbog toga... Lakirati neću (kao prošle jeseni), jer se obični lak za metal dosta brzo ošteti, i počne se guliti u velikim krpama dolje.

Razmišljam o nekoj antikorozivnoj boji, poput Bituvela i sl., kakve se koriste za podove na autima. Ne znam ima li noviteta kod tih boja, i koja se najbolje drži?
Guli se zato jer nisi dobro pripremil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh