• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Nije preseravanje ako imaš dovoljno posla za njega.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Pa neće vući trobrazdni plug s njime :scratch .Za te novce kupiš na 10-tke povoljnije koji te isto služe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

mtd001 kaže:
Pa neće vući trobrazdni plug s njime :scratch .Za te novce kupiš na 10-tke povoljnije koji te isto služe
Čuj, neki kupuju Mercedese, neki Maybache, a neki se još voze u (novim) Ladama. Svaka roba ima svojega kupca.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Kako bi rekli kod mene:svaka bena ima svoje veselje :lol:
Ko voli nek izvoli,ko zna možda bi i ja tako da imam para :scratch,ali ću i dalje biti zadovoljan Mtd-om
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Jedna susjeda ima običaj reći:
'ko ne potroši na kurvu, potroši na doktora... :lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

:lol: :lol: :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

ZJ kaže:
Nije preseravanje ako imaš dovoljno posla za njega.


ja sam samo htio reč da je ultra skupo,,,,ali ko ima novaca i oče takav ja mu ne zamijeram nek si ga kupi........a pod proseravanje sam mislio da nije uopšte potrebno sve to imat na njemu jer nemožeš iskoristit ni 50% na takvbom stroju...
A opet svako ima svoje ukuse,pa se o ukusima ne raspravlja :mrgreen:
 
B

BaZgA

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

dino kaže:
Evo da malo oživim ovu temu.
Ja kosio i susjed mi došo u pomoč. :D
dsc00710f.jpg

Jel to LT151?

Kakav je u usporedbi sa MTDom (mislim da Husky ima 11 KS) i isplati li se dati 15 k za njega (naravno ako je u pitanju LT151)

Pozdrav

P.S. Malo upoznavanje jer mi je ovo prvi post na ovom forumu. Iz Slav. Broda sam i trenutno pratim teme o traktorima kosilicama jer sam u fazi kupovanja vikendice sa 3000 kvadrata okućnice.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Je,to je LT 151,a jel se isplati dati 15000 kuna :scratch ovisi koliko imaš dubok džep.
Ja sam kupio MTD-a 17.5 ks u Pevecu(Jankomir) kao ovaj na slici i došao je 9 999,00 kn i zadovoljan sam kupnjom,ali nema uljne pumpe (što mi nije potrebno jer imam relativno blag teren) a Huski je ima.MTD ima Brigsov motor a Huski Kolera.
 
B

BaZgA

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Mene je više zanimala razlika u kvaliteti i snazi motora jer je ovaj "samo" 11 KS a jačeg nemaju u ponudi. MTD je 17.5 pa me zanima da li se ta snaga osjeti.
Kad budem kupovao, obavezno ću uzeti nešto što ima za kupit u SB i okolici i da imam dobru podršku za dodatne stvari i rezervne dijelove. Trenutno ima Troy Bilt u Uradi sam ali on je oko 12500 kn (doduše 17.5 KS) ali razlika od 2500 kn za Huskya mi se ne čini velika. Kad bi našao MTD 17.5 za manje od 10k vjerovatno bi ga uzeo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Vidi u Pevecu.Što se tiče snage za košnjavu dovoljan ti je i onaj od 12.5 ks,mislim da su bili u Pevecu oko 8 000 kn
 
B

BaZgA

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

mtd001 kaže:
Vidi u Pevecu.Što se tiče snage za košnjavu dovoljan ti je i onaj od 12.5 ks,mislim da su bili u Pevecu oko 8 000 kn

Mislim da kod nas Pevec nije, niti hoće, proradio.
Ionako to kupujem kad budu rasprodaje. Recimo da dobijem tog Huskya za 9999 kn i gratis prikolicu :)
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Neznam dali kod vas ima "Merkur" slovenski trgovački lanac , oni ti prodaju MTD-e ,zapravo marka je Mtech ali potpuno isti mtd proizveden u njemačkoj .mislim da je dobra investicija ,motor 17,5ks. u to vrijeme znaju imati na akcijama i cijena im je negdje oko 10tkn. :D
 
B

BaZgA

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

zradikovic kaže:
Neznam dali kod vas ima "Merkur" slovenski trgovački lanac , oni ti prodaju MTD-e ,zapravo marka je Mtech

Nemamo ni Merkur iako znam za Mtech. Ako se ne varam, čak se dobiju i nekakvi kuponi koje možete tamo potrošiti.

Kad su najveće akcije i rasprodaje traktorskih kosilica? Ionako ne planiram ništa kupovati do jeseni ali da znam planirati.

Kako stvari stoje kad dođe vrijeme za kupnju pratit ću ponude i nadam se naletit na nešto dobro.

Još jedno pitanje. Osjeti li se velika razlika između 12 i 17 KS??
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Krajem sezone,8-9 mjesec,a možda već negdje su akcije i počele. Nisam vozio slabiji model da ti mogu reći za razlike,ali ako se redovito održava travnjak razlike nema,možda kada bi kosio vel. travu :scratch
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Da, ja sam ga lani kupio i dobio sam bon u vrijednosti 400kn no to ipak moraš potrošiti kod njh.akcije ti budu počele več sad samo treba pratiti , razgovarao s prijateljem dok sam ja kupovao jedan dan su prodali četri komada koji su bili namjenjeni "akciji" tak da su naknadno još morali naručivati samo su onda bili 2 tkn skuplji..a jbg..zakon ponude i potražnje nepozna granice..što se snage tiče ako češ kosit na vrijeme onda je dosta 12 ks ali ak je malo veča trava bolje da je stroj jači a i jači motor duže traje uz normalno održavanje.. a potrošnja ovome 17,5 ks je iznenađujuče mala :) :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

zradikovic kaže:
.što se snage tiče ako češ kosit na vnađujuče malarijeme .. a potrošnja ovome 17,5 ks je iznenađujuče mala :) :)

A što bi to trebalo značit :scratch
Potrošnja što se tiče snage,zanemariva :mrgreen:
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ispravljen tekst ,došlo je do male zabune...mislio sam da ovaj od 17,5 ks jako malo troši tak da prilikom odabira razlika u potrošnji je jako mala pa bi preporučio jači stroj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Mislio sam na ovo:vnađujuče malarijeme :scratch :scratch
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

mtd001 kaže:
Mislio sam na ovo:vnađujuče malarijeme :scratch :scratch
Rekeo bi jedan moj dobar prijatelj "čašica manje i se bu vredo".... :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh