• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Eto vidiš...samo pitaj pa ti bum rekel i gdje su stajali :D
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nakon svega evo loših vijesti... Traktor se dosta loše ponaša na mom brdu, tj. Previše je to brda za njega. Ako koga zanima novi traktor sa 5g garancije dosta ispod cijene, nek se javi u poruke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Naprijed dodaj utege....
Bojim se da tebi može biti dobar samo niski traktor tipa Goldoni i sl. Da baš ne velim AEBI:
tt211.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Za te novce se može naći tri kosilice tipa BCS (ili neka druga tog tipa).
Figaro samohodna kosilica

Postoji i malčer za takav tip kosilice. Ovo što si kupio je igračka za te poslove koje namjeravaš raditi ( u što si se uvjerio). ZJ je stavio sliku ovog stroja (koji bi to mogao raditi). Samo što takav stroj košta cca kao desetak ovih MTD ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Damirko,
zakaj s traktorom malčiraš poprek? Kaj ne možeš gore i dolje? Hitno razmisli o traktoru s prednjim pogonom.

Imam jedan stari voćnjak (oko 900 kvadrata) koji je pri jednoj strani jako strm (>45°). Malčiram ga Goldonijem Star 3050 (visoka verzija) i malčerom 155 cm. Na dijelu gdje je jako strmo se popnem u rikverc i malčiram prema dolje. Prema gore nisam probal, jer se nemam gdje okrenuti.
 

Prilozi

  • WP_20190618_11_50_02_Pro.jpg
    WP_20190618_11_50_02_Pro.jpg
    206.6 KB · Pregleda: 21

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ako ti taj ursus nije za još neke druge stvari riješi ga se, skupa s kosilicom, malčerom i svim i uzmi nešto tipa carraro.

Za redovnu košnju ovako nešto ti je i više nego dovoljno


ferrari-75-33ks-roto-kosa-freza-plug-utezi-tomo-vinkovic-slika-114668040.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ak se nije s malim ursusom neće ni s time sigurno.
Ja s malim tomekom radim veće strmine..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Sa ovime će da se prevrne na kosini.
Bome nece se prevrnuti kad nauci koliko se smije nagnuti za ostalo gore dolje.....evo ti primjera a kad budem u prilici poslikam i nagib...valjda ga kod nas u planini ima.... za razliku od Novske
 

Prilozi

  • IMG_20190503_194826.jpg
    IMG_20190503_194826.jpg
    206 KB · Pregleda: 28

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
IMG_20190526_185915.jpg IMG_20190526_185152.jpg
Pogledajte na prvoj slici kako brdo odozdo prema gore ima još veći nelinearni uspon. Poprečno se kositi ne može nikako jer bi se prevrnuo odmah. Ovo su slike od prve košnje ove livade, a nekidan sam probao po drugi put kositi ali ursus samo kliže nizbrdo i pod šperom. Trava se sada dosta raširila i klisko je kao led. Zato sam kupio mtd koji se pokazao jednako loš na brdu jer se propinje itd. Sad razmisljam o lancima za ursus jer treće mi više nema...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za koliko vremena pomalčiraš taj veliki nagib, gore-dolje, s Ursusom?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na zadnjoj sliki je desni otkos solidno odrađen. Pretpostavljam da si malčiral uz brijeg. Dakle za ukupno 7-7,5 sati možeš riješiti tu površinu ako malčiraš samo uz brijeg, a rikverc se spustiš. Malčer pri kretanju niz brijeg odigneš samo 5-10 cm i nek pobere dio trave.
Vjerujem da bi ti to trebalo biti ok dok ne promijeniš traktor za dupljaka.

Ja svoj voćnjak od 900 kvadrata riješim za 50-ak minuta, s time da penjem se u rikverc i kosim niz brijeg. Imam prednji pogon i nije mi problem.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
damirko, ne mogu steći pravi dojam sa fotografija koliko je taj vocnjak nagnut. Za traktorčić MTD sigurno previše, ali Ursus bi tu trebao vozit. Ja sam malcirao sa Zetorom 60 ks i malim medom svuda u brdo i nizbrdo. Ursus čak bolje ide.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja imam sličan problem u mom voćnjaku , u pitanju je vladimirec sličnih karakteristika kao tvoj ursus , problem rješavam lancima na gumama i na poluge dodajem opruge koje uvijek imaju tendenciju podizanja malčera tako da dio težine malčera prenesem na zadnje točkove i to se pokazalo dosta dobro.
U pitanju su baš jake opruge , ako ti može pomoći mogu ti slikati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh