• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske freze - samogradnja

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
A od cega ti je tako jaka cijev za osovinu...nigdje nisam mogo nac preko 4 milimetra stjenku i dal bi mogla i puna osovina

Fabrička je 40mm puna osovina ali to mi se nije svidjelo.

Moja je cijev od istražnih bušotina one imaju debe stjenke , potraži kod bušača njima kada cijevi ''oslabe'' za bušenje mogu da se dobiju.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ovdje u jednoj poljoapoteci imaju dijelovi imt freze i cini mi se da je samo osovina 500 marki,samo neznam duzinu....imaju i zupcanici,lanac,lezajevi a za reduktor neznam
svaka cast...lako se nakanes nesto napravit...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa i nije mi se lako nakaniti ali kada pogledam kako je nešto što je novo jadno i slabašno onda popizdim i zainatim se da je to mogu daleko bolje napraviti jer nisam ograničen uštedom na materijalu , fabrika kada radi seriju oni moraju da štede na svemu a je ne.

Kod mene je skoro sve uvećano za 50% u odnosu na recimo IMT koji sam gledao.


Što se tiče gornje osovine i njenog čestog pucanja kod lakih fabričkih freza , ja sam 100% ubijeđen da je za to pucanje odgovorna slabašna konstrukcija koja se sva savija i uvija , to nijedna osovina nemože izdržati , znači moja ideja je da se sve to ojača do te mjere da nema uvijanja.
Već sam pisao da sam svojim očima gledao frezu koja se u radu sva uvija kao da je gumena.

Materijal i dijelove pretežno nabavljam sa otpada ali mi i poznanici dosta toga poklone pod izgovorom ''trebat će ti''.
Na ovoj frezi treba da kupim (novo) :flahove za trotočje (pod uslovom da sutra ne nađem na otpadu) , onda vijci za motike , kupio sam i nove motike a vjerovatno i lanac.

A recimo nova freza od 165 cm košto oko 1500e pa ti sada računaj , a o polovnim sa PIKa da ni ne govorimo , cijene su više nego bezobrazne.

Još da pohvalim drugara koji mi je u svojoj radionici dozvolio svu tokariju a ovdje je bilo dosta toga što nisam mogao ja da uradim jer niti rotor niti gornju osovinu ja nemožem da stavim u strug.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Posto je tu velika brzina lanca i veliko trenje postojil mogucnost da lanac ne ide kroz ulje....samo da se dobro podmaze il mora ic radi hladenja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Biće u ulju , ili već nekom podmazu.
Ako nabavim kakvo ''teško ulje'' biće odlično.

Nego , nemoj da ispadne samo ja izmišljam mlaku vodu , stavljajte i vi svoje samogradnje ovdje.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ja volim oko svega cackat....kad se nesto pokvari nema sanse da ode majstoru dok ja ne rastavim pa ako neznam popravt onda svedno mora nost nekom ko zna
I da kazem da nisam M od tvog Majstorluka
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Svaka cast za ovo samo naprjed bit ce 1000 puta bolja od ostalih
Zanima me kakva ce bit na kraju ali koliko za sad vidim majstor zna znanje i ima da bude vrhunska [emoji3]

Ako traktor onda Zetor!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle pričamo o nekih 1000€ tak da nije niti skupa koliko koštaju neke razvikane a komplet razdrk.... po oglasnicima.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znači nema straha da bi poluosovina jedna drugu prestigla u radu, tj. ko kod auta u zavoju?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
...postoji mala mala sanasa cca 1/1024 da ti se kod okretanja ulijevo nozi na desnoj strani budu vrtili nesto brze od lijevih.
Ali to ti i odgovara jer kad ides u ulijevo desni nozi prelazu veci put
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja bi odradil u kompletu ko na videu, nebi razdvajal na ljevu i desnu stranu noževe, a i realno nemam se kaj okretati sa frezom u zemlji.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imam original frezu batuje stariju verziju, neznam koliko je tko upoznat sa njima i u 30g koliko je imamo razderala je komplet noževa i nikad nije bilo kvara osim jednog semeringa na osovini kardana. Ona ima konstrukciju od dva L profila pa je onda gornji lim uvijen sa strane pod 45° tako da zatvori te profile i prilično je čvrsta i jednostavna.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Za ovaj sistem je obavezno da se dif ne blokira , a najbolja stvar od svega je što ćak ni nemoraju biti iste redukcije ako nemaš lančanike u parovima.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Jel moguce od ovakvog dif napravit frezu?
ddcf8ec4fa36c051c3b04df193a6b07d.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Po menni da, jos ako odgovara sirina jos lakse,
E sad jedino brzina, prijenos sloziti, onda smjer,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ooo, još kak, rusi ih imaju podosta. Evo ti jedan video, a dalje budu te odveli ostali linkovi, samo još da kužim ruski bilo bi super. Bdw, od čega je to zadnji kraj?

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=kqdyDHtFOg8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh