• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Da geo ima dosta veliki reduktor, e tu se nebi složio to sam i ja mislio, ali ja kada idem u orano sa ovom frezom i kad se zakopa do gornje grede mogu ti reć da i 40ks lijepo pjeva
Jedino ako ćeš na hid držat da ne ide nutra ili skije dignut, al ja volim da ide do kraja :hahah:
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
Svakako imate više znanja od mene, hvala Vam na odgovorima.
Mišljenja sam da Renault 651 4s 65 ks bez problema može raditi sa ovom Alaborom 1,8,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
2m bez brige.
Rekoh, mi smo Howarda 230 tjerali sa 3-cilindičnim Sameom od 70ks. Negdje je išlo pjevajući, negdje mu je falil jedan celinder :D
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ZJ ti je vec odgovorio, a ja cu samo dodat da ovisi o vrsti zemlje koju obrađuješ i dobini koju misliš radit, ali trebalo bit to bit okej
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ak fali snage, smanjiš brzinu kretanja ;)
Naša je imala 4 brzine i bila je na najsporijoj (oko 140@540 kardana). Većinom sam ju u predsjetvenoj pripremi tjeral na 540E, a ako je išlo teško onda na 540. Lakše je bilo na traktoru odabrati brzinu nego na getribi.
Napominjem da je imala 6 L noževa po flanđi.
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
35
Pozdrav
U 11.mj sam uspjeo nabaviti novu frezu Gramip AT 30- 230 te uz nju sam dobio Cerjakov kardan sa sigurnosnim vijkom i prije dva dana sam prvi put išao raditi s njom na parcelu od 1.ha gdje je jesenska brazda i dobro izmrzlo te nije teško tlo i pred kraj parcele se desio manji kamen promjera ca.10 cm i tu je puknuo sigurnosni vijak M 8 na kardanu tvrdoće 8.8, nakon toga mi svakih 10 m puca vijak te nakon 3.promjenjena vijka i puknuća trećeg vidim na karteru od lanca udubljenje promjera 2.cm koje je prouzročeno iz unutarnje strane kartera, noževi se i dalje okreću i sve prema reduktoru ali mislim da to treba rastaviti i pogledati i možda je problem do španera pa molim savjet gdje sam griješio i zbog čega puca taj vijak na kardanu.
Dubina frezanja je bila oko 10.cm i traktor je MF 4455 ( 100 ks )
Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa da nije prelabav lanac pa naskače na lančanike.
Najbolje otvori poklopac i pogledaj šta se desilo.
 

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
35
Ima garanciju godinu dana pa bi bilo pametnije ujutro kontaktirati Poljoopskrbu gdje je kupljena
Možda je i do snage traktora jer ju ne osjeća ilije to bio zadnji primjerak Gramipa pa je netko nešta sfušario na njoj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DMaxim

Član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
35
Sutra ih zovem pa napišem ovdje šta su rekli i hoće li uopće netko doći,uglavnom pri kupnji su mi dali pismeno jamstvo 1.god i rekli su da dolaze serviseri iz poljoopskrbe u slučaju nečega...nadam se da se dijelovi mogu riješiti 🥴
 

Najnoviji postovi

Na vrh