• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ova ima 310kg. Baš i nije jako lagana.
ZJ barem ti inace imas studiozni pristup raspravi, bitan je omjer dimenzije i tezine, kazes 310kg na 180 nije malo, a ja na 105 radne imam 290kg :rolleyes:
Zato sam ti i reko da bi ja gledo neku koja je ipak malo teža u odnosu na radni zahvat, bolje dat 2t kn vise i barem znas da mozes napravit kako spada
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Odustajem...
Činilo se kao dobra prilika ali ipak nije.
Hvala na savjetima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Da li je dobra prilika, zavisi?
Freza izgleda sasvim OK, ako je lagana, po tom se baš uklapa da je Štore tjera (nije on neka teška zvijerka).
Za neke manje poslove i ne baš zahtijevne bila bi sasvim zadovoljavajuća.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nisam upoznat sa oznakama ali evo marke koju preferiras, nije puno skuplja od gramipove.


I jedna teža nova, za iste novce, ne loša marka

Inače freze od 180cm idu preko 500 kg i to su freze za koje nemaš straha kako će se ponašat s obzirom na vrstu zemlje.
Nadam se da nisam nesto krivo reko pa si zbog toga odustao, samo govorim svoje mišljenje
Lp, evo ovakvu Howardicu tjeram najnormalnije sa IMT 549, traktor je normalno pogoni, ona je dovoljno teška i to je to.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
U toj firmi Dabaki agro (Svornik) kupili smo par strojeva. Najjeftinija ponuda!
Kolegi se raspao ležaj u kutnoj glavi (niti nakon 1 rali). Dogovorili, donijeli cijelu glavu i dobili drugu!
A ako je freza prelagana pa može se dodatno opteretiti!
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Pozdrav ljudi, zanima me koja je freza bolja od ovih navedenih:
Deljanin 165 cm
PTF Termometal ada 165 cm
Indijske tafe 165 cm
Ili neka treća.S njima bi radio traktor od 55ks i od 45ks, ove imaju u prodaji.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Lp, evo ovakvu Howardicu tjeram najnormalnije sa IMT 549, traktor je normalno pogoni, ona je dovoljno teška i to je to.
"Normalno" ju pogoni..na maloj dubini,u najmanjoj brzini traktora što znači 1 reduktor IMT549 DV, kad je dobrano zagrabila dubinu..traktor se ugušio..Normalno bi za nju bilo najmanje 60KS.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Kakve su termometalove 165 ?
Teško če ti netko odgovoriti..u HR ih nema u prodaji..Ja znam da Termometal proizvodi kvalitetne proizvode,ali za freze neznam. U Bosni imaš HR freze, Megametal koje su jako kvalitetne, raspitaj se o njima
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
"Normalno" ju pogoni..na maloj dubini,u najmanjoj brzini traktora što znači 1 reduktor IMT549 DV, kad je dobrano zagrabila dubinu..traktor se ugušio..Normalno bi za nju bilo najmanje 60KS.
Ja sam voćnjak frezao prvi prolaz u 1 sporoj, drugi prolaz u 2 sporoj najnormalnije......Izoranu jesensku brazdu ću prvo potanjurat 1 prolaz a zatim pofrezat...u 2 sporoj..najnormalniji....... Ne znam kak se vama tuši traktor........ 😀
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Teško če ti netko odgovoriti..u HR ih nema u prodaji..Ja znam da Termometal proizvodi kvalitetne proizvode,ali za freze neznam. U Bosni imaš HR freze, Megametal koje su jako kvalitetne, raspitaj se o njima
Ne mogu ih naci u prodaji.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
PA ljudi, gledajte svoje vlastite proizvode i poštujte samog sebe.
Ovo koliko sam ja gledao, je ozbiljna tvrtka, bili su i u slo sajmu u Gornjoj radgoni. Uskoro bih jim kupijo frezu, al mi bila za malo preširoka, pa uzeo Indijko. I dljelovi su na razpolago sigurno. Osim, ak nije problem, da je prevelika razlika u cijeni..:(
 

Nec

Novi član
Tu od
1 Sij 2021
Poruka
1
Marko cjena je bila 12.008 kn za gotovinu kupljena u Auto Horvat kod Karlovca..
Ja sam za sad zadovoljan pofrezal sam oko 0.4 hektara vrta i dobro radi freza zetor ju tjera u 1 direktnoj..
I sastarane ima zupčanike nema lanac.
Imam namjeru kupiti traktorsku frezu Viktori 2 m kod Auto Horvata u Karlovcu pa me zanimaju iskustva od onih koji su već kupili takvu frezu dali su imali kakve probleme sa frezom rezervnim ,dijelovima ,garancijom i kako se ponaša u radu svaka informacija dobro došla
 
Na vrh