• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nije to drljača, to je baš roto tiler, ali opet ko što rečeš nije freza !
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
čovjeće, al kako ovaj roto tiler digne samea kad se okreće na kotaču...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
Špara vreme s tim okretanjem :icon_rofl:
al me baš zanima kak ga po cesti nosi... :icon_scratch:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jesam ja imo sam 180. Ima veliki problem u nakupljanju spaga znaci to vam nemogu opisat da se morala nekad po 3 puta dnevno cistit dok ovu sad sa L nozevima jednom u sedmici, pucao mi lanac na njoj 4 puta jako lose uradjen sistem spanera moja preporuka ne uzimaj :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,200
Felix, kak to radi u zemlji? Sličnija je rototilleru nego frezi.
Zanemarimo lošu izvedbu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Nisam ni mislio ovu kupovati , razmišljao sam o samogradnji jedne lake freze širine 160-180cm pa me ovaj način malo zainteresovao zbog mogućnosti pravljenja noževa u home varijanti
Imam skoro sve potrebne dijelove :reduktor,časija,lanac,lančanici,glavna osovina,pomoćna osovina,limarija
Nedostatak ove moje sadašnje freze je nedovoljna širina , uska mi je

I mene kao i ZJa zanima kako radi jer mi treba što veća širina sa pogonom od što manje konja
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
to je breza za brdovite krajeve jer nema toliko erozije tla,radi na sistemu tanjuranja.ova sa L noževima zaglađuje podlogu ispod pa kad padne nagli pljusak voda odnese puno zemlj dok kod ove sa ravnim noževima nije takav slučaj
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Nije freza, ali ne znam gdje dalje da stavim..

1394300189-900-x-675px-neimenovano.png



image upload
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Gospon velečasni, da te ispravim, to su štihače na kardan, množina.

Koji je radni učinak takvog stroja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,200
To ti je lopatar (spder). Obično se koristi u voćnjacima i vinogradima.
Zamjenjuje plug. Ima nekoliko velikih prednosti:
- može ga se koristiti po blatu, pa i kiši, za mokrih jeseni
- ne stvara taban poput pluga

... i nedostataka:
- zahtjeva na kardanu jak pogon
- iznimno skup stroj, teško dostupan običnim smrtnicima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
- iznimno skup stroj, teško dostupan običnim smrtnicima

Ja znam da se prodaje jedan ovakav nedaleko od mene za nekih 1000 evra , zahvata onako od oka oko 160cm , ako nekoga zanima mogu ga povezati
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@ZJ recimo da radi dobro ali problem nastaje kada se potrose nozevi onda nemoze da sastavi izmedju pa kad se progrne prefrezano ostaju kao vvvvvvvv ako shvatate na sta mislim i onda nemoze da se dobije dovoljna dubina pa se mora 2 puta frezati da bi dobilo dubinu, a nozevi su bili dosta mehki pa su se brzo potrosili sve u svemu to men u avliju vise ne ide :D sad imam neku pegoraro 220 i njoj cu iduce godine zamijenit nozeve s tim da se trenutno se na njoj nalaze 11 sekcija po 4 noza a da nozevi imaju po 3 rupe a ja cu stavljati sa 2 pa mozda i ubacim i 6 nozeva po sekciji a na njoj su nozevi malo specificni nisu 90stepeni L oblik nego su malo opruzeniji :) pa cu takve i trazit manje nakupljaju spagu i dublje frezaju evo i video da vidite o cemu pricam u planu mi je pravit kao neki paker valjak na nju ovo sam nesto pokusavao bolje je od onog sto je bilo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lGcbNpCcw-0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Jel mala freza (machio) od 165 cm za traktor od 55ks (4 cilindra, za neke)?
Pošto nemam iskustva, kolika je vaša prosječna brzina i jel obavezno 2 prohoda imati?
LP.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ovisno o kategoriji freze... dal je lakša ili teža,ide li plice ili dublje... ako je teška,onda uzmi takvu da pokrije trag traktoru,ako je lakša,samo nebo je granica! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh