• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ovo moze da ide u nedogled,jedni vele moze,drugi opet ne moze,.najlaksa varijanta kupis,zakacis i probas pa se sam uvjeris..
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Jos bolje probam kod njega pa tek ona kupim ako mi odgovara, ako nista kupicu nesto od ovih novih imt ili gramip
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Jos bolje probam kod njega pa tek ona kupim ako mi odgovara, ako nista kupicu nesto od ovih novih imt ili gramip

... i onda i ti prodaješ sa pričom kako se fergo igra sa njom :icon_rofl:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sigurno je necu uzeti ako vidim da je traktor tesko goni ili tesko nosi, ne volim da patim traktore
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ti ako u normalnom frezanju nemaš bar 30% viška snage to nije posao za usluge
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
539 moze vuc frezu od 1.80 10cm, ako je sve u red.
E sad ako ides na ovu opciju ko savo, onda kupi frezu od 1.20 koju moze vuc na 20cm i to je dovoljno za sve pacijente.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Oranje je prava stvar za poljoprivredu. A frezanje je samo dio u privođenju zemlje mogućnosti sadnje ili sijanja.
Samo frezanje može biti u vinogradu, masliniku ili voćnjaku i tu nisu potrebne velike dubine do 15 ak cm. Samo da se trava poništi i da rahli dio površine čuva vlagu te zemlja manje ispuca u ljetnim mjesecima.
Ako imamo ovakav pristup frezanju onda IMT 539 može raditi s frezom od 160 cm i nešto težim tipom. Obrada tla samo frezama za sadnju ili sijanje nije preporučiva a ubitačna je za traktor.
@zgzac kako tvoja freza radi, ona je široka 160 cm i promjera noža preko 42 cm? Jesi li zadovoljan?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada sam ja gledao frezu, sve su bile skupe i uništene, nije bilo freze ispod 5500 ili 6000kn, ona batije je bila u tom cjenovnom rangu, ako se i našla koja ispod, kada sam nazvao, već je bila prodana......IMT od 130 sam dosta gledao, al to je sve bilo oko 25 godina starosti i vareno na nekoliko mjesta, i pitanje koliko garnitura noževa je promjenila.......tako da sam i odustao od polovne stare 20-25 godina i kupio novu.......gramip......nije nešto posebno, uvijek ide u oranje, pazim ju koliko mogu, i do sada nije bilo problema, al nevjerujem ni da će biti.......cjena za novu je tada bila 7000kn, za toliko sam ju dobio, i ja zadovoljan......freza stvorena za fergusona........ako bi uzimao nešto za veći traktor, neznam kakve su ove AT 30.......gledao bi nju ili neku kao što je bhorv uzeo, uglavnom nekog boljeg proizvođača......al za traktore do 45-50ks i oranu zemlju, gramip je više nego odličan.........

a polovno je mačak u vreći, dođu poslovi, radim s njom po cijeli dan, i nemam vremena za šarafanje.......a novčići ti bježe ispred nosa.......haha
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@ekonomist, prereno je da dajem neku ocjenu za svoju frezu. Nisam je jos "upregnuo" kako treba. Ali sam ju tijekom Sijecnja zavrtio tek toliko da ukopam, mozda bolje receno prekrijem Ureu koju sam bacio na zemlju, Druga radna i islo je bez neke muke do pred kraj.... Na samom kraju rada, islo je sve teze, a kak me je vec i noc ulovila, htio sam zavrsiti zapoceto ! i jesam uspio, a tek drugi dan sam imao kaj za vidjeti ..... Slika govori vise od rijeci...... sat vremena sam cistio .....
 

Prilozi

  • 2014-01-18 10.36.55.jpg
    2014-01-18 10.36.55.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 187

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Jesam ti rekao da nevalja .
Kako izgleda posao koji si ti napravio ovakvom frezom?

vaš velečasni
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Valja valja @puknuti !! Napravila je tocno ono sto sam i htio, a to pise malo iznad tvog posta !! A to sto se nakupilo mokre zemlje i korjenja.... Ajd ti meni jednu jedinu frezu spomeni koja bi u takvoj zemlji napravila bolje....
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ja imam neku frezu od 2m, neam pojma ni ko je proizvodjac nit ista. Dobio sam je u neki pazar i evo dvije godine samo zakacim i gas, nikakvih kvarova a jos nisam naletio na zemlju u kojoj je traktoru tesko da se muci..

Evo snimak
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZInm_diSxtY[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolko ti je traktor širok? vidim da dosta preklapaš s frezom, odnosno, ideš po frezanom s desnim kotačem, a vjerujem da nema torpedo više od 170 širine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
A to je snimak od prve njive gdje sam frezao, prvi put pa reko da sebi drzim pravac prednjim tockom. Nisam imao nikakvo iskustvo s frezom do tada.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Danas sam kupio novu imt frezu 145, onako mi lepo izgleda, mislim da je 539 nece osetiti u bilo kojoj zemlji, placena 1200e bez kardana.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro si kupio, taman za taj traktor, neće ga ubiti, nova je, znači neće odmah biti kvarova, par godina si siguran, IMT je OK proizvođač.........sretno!
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Hvala, odlucio sam se za novo jer ce mozda biti nekog povracaja za freze, mogao sam i od 165 da uzmem ali to u radu nije neka razlika a traktoru dosta znaci
 

Najnoviji postovi

Na vrh