• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
jest,ali prava freza nije igracka... i uvijek je dobro da traktor ima rezervu snage.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
A ne znam jel teska, ali ide do 18cm u zemlju.
Ne znam di, ali sam procitao ako ides brze da bolje isfreza, znaci to ni istina...
Pokriva mi taman tragove traktora.
Jel bi mogao to pokrenut na 540ECO?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ako se sporije ide,bolje isfreza... ali ako je laksa zemlja i kvalitetnija freza,moze i brze,to ces sam najbolje vidjeti...
izgleda da to nije preteska freza,ako imas kakvih slika,pomoglo bi... tu sirinu holland ne bi smio ni osjetiti,i moglo bi na 540E.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Trenutacno nemam ni jedne slike!
Sutra slikam, pa stavim.
Kad se zemlja malo posuši budem probao na 540 i na 540ECO.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
To ti je lopatar (spder). Obično se koristi u voćnjacima i vinogradima.
Zamjenjuje plug. Ima nekoliko velikih prednosti:
- može ga se koristiti po blatu, pa i kiši, za mokrih jeseni
- ne stvara taban poput pluga

... i nedostataka:
- zahtjeva na kardanu jak pogon

- iznimno skup stroj, teško dostupan običnim smrtnicima

E nisi ti bio nikad kod mene u školi...tjeraju to čudo s štore 404

ovakav ja mislim

http://www.falc.eu/de/prodotti/vangatrici/panda.php
 
Posljednje uređivanje:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Slike ne mogu metnuti, pošto me imageshack zeza.
Dns sam malo probao i ide, ali kaj sam primjetio freza skace i lupa nekj. Jel to normalno?
Malo kopo po internetu i nasao karakteristike freze, pa to je za 30-40ks!!! -.-" dns sam radio na 540ECO i spustio je do kraja u zemlju, traktor pjeva. Probao sam ravnat rubove, onda je krenulo lupat koda da s batom tucem po njoj??? Sve u svemu dobro napravi posao, ali ,,malo skace", dal da metnem neke utege na nju?

http://www.maschionet.com/catalog/product/w/en_GB
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
To je preslaba, i prelagana freza za tvoj traktor, pogledaj moje ranije postove o mojoj frezi Howard 180, nadam se da si imao kardan s kuplungom u protivnom došlo je do loma u frezi. Ja sam namjerno kupio stariji tip freze jer su masivnije i kvalitenije izrade, od ovih novijih. A slike nemožeš više preko image shacka, već imaš na stranici foruma nakon što upišeš poruku ispod imaš prozorčić -uredi privitke- te uradiš po uputama i na kraju klik na- pošalji poruku-.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,tak je kak sam si i mislil... a sto si uopce probao frezati? uzoranu njivu ili nesto drugo? moja freza isto skace,to znaci da je pretvrdo. i sam sam razmisljao da ju s necim dodatno opteretim,ali sam odustao jer se bojim da to ne bi bilo dobro za kutni reduktor na frezi... rjesenje za poskakivanje freze je proci jednim tragom sa tanjuracom ili sjetvospremacem,pa onda s njom... to uvijek radim kad je u pitanju teza zemlja...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Meni je poskakivala jer je falio jedan nož , danas namontirao nov nož koji je falio i druga priča , mirnija je neuporedivo

Ali druga nesreća me danas potrefila , tri puta mi zaglavljivala na rotoru blato , frezao sam neku neoranu ledinu koja je kombinacija neke ilovače i ko zna čega a toliko travna i vlažna da je zaglavljivala , danas sam odustao sačekaću par dana da se još malo prosuši ako bude moglo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trebao si proci tanjiracom prvo zbog trave i vlage .dosta pre prosusi ali i najavljuju lepo vreme. i kod mene je vlazno jos. rekao bi odozgo suvo i moze ali dublje je bas vlazno.napravim valjak od frezera pogotovu ako se armira travom. nikad poskidati
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja sam nekad koristio frezu umjesto malcera,kad je bila zavrsena berba paprike,ostali su njezini grmovi i dosta korova,pa sam odlucio to proci sa frezom,bez da dodiruje zemlju. cak je i dosta dobro to funkcioniralo,samo je svakih pola sata trebalo izaci iz traktora i ocistiti osovinu. samo sto sam ja u jednom momentu to zaboravio,i nastavio se voziti... nakon nekog vremena poceo je krepavati traktor,osovina je bila totalno zagušena korovom... dva sata mi je trebalo da ju ocistim,a od vrtnje se razvila toplina,korov je bio kao skuhan...
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
gogo, izoranu njivu i rubove ( pol izorano, pol neizorano)!
Mislim i ja da ću odustati od dodatni opterećenja...
Baš čudno, ta zemlja se obrađuje već 3-4 godine, a ove godine sam ju kupio.
Orano je na 25cm i neki manji dio na 30cm, a frezam na max dubini, 18 cm.
Jel kaj šteti frezi kaj skače, mislim jel vama kaj otišlo?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
hm,hm... kako rekoh,trebalo bi to prije s nečim "načeti",a tek onda s krenuti frezom...

moja gramipova se naskakala ohoho,a nista nisam mijenjao na njoj osim 6 semeringa prije dva tjedna... prijatelj si sam pravi frezu,pa je moju razmontirao da izmjeri neke dijelove,onda je bila jedinstvena prilika da stavimo nove semeringe,makar je samo jedan pustao...

vjerujem da ni tvojoj,koja je bolja marka,nista nebude... samo tjeraj,nek skace!
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Relativno sam novi u radovima sa traktorom i priključcima pa je malo bedasto pitanje, do sada sam sve obavljao sa Agriom. Citam sad malo postove i vidim da je netko napisao da kod frezanja treba "gas do jaja" i vozi. Zar nema kardan neovisan broj okretaja od gasa? Ili je to zbog toga da ne gusi traktor, ako je zemlja lagana onda nema potrebe za toliko gasa?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
eto prvih problema sa mojom gramipicom...at 20...
lani bila u gramipu na reparaturi, dobila nove noževe, semeringe i valjak iza...
e pa to je tak dobro napravljeno da se lani sva us...la od ulja...
i pošto je sunce granulo, ajd da ja sam semeringe izmijenim...kad gospoda u tvornici neznaju...
kad tamo, donji ležaj ima kockaste kuglice...strugotine kolko oš...
ja ga uredno obrišem, i tražim pismo na njemu, da znam otprilike kaj moram kupit...
a kad tamo, nit dimenzije, nit proizvođača...
jel moguće da je taj ležaj djelo kosookih? i jel moguće da se baš tu moralo ušparati, na najvažnijem dijelu?
...eh da, bilo je par šerafa koji zasigurno nisu lani bili skinuti, pa mislim da sam platio izmjenu semeringa, a da tu uslugu nisam dobio...
...rvacka posla...
minus ljudi moji, minus u teki za gramip
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Za to ja zapljunem u ruke pa polako rasturam , ako neznam , naučim ali nedam više nikome ništa da mi popravlja

Evo baš danas sam na mojoj frezi morao da dotegnem onaj ulaznio dio u reduktor gdje je lamela , rođak otišao nešto da pofreza kad zove i kaže curi ulje , sreća ništa strašno , samo se otpustila matica iako je imala kontra maticu
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kod mene je jedan prijatelj kupil frezu garden green, talijansku, jel zna neko nešto više o njima i jel ima ko kakvih iskustva?

evo par slika

IMG_20140316_161753_zpsd0593b58.jpg

IMG_20140316_161740_zps6c27c18e.jpg

IMG_20140316_161734_zps1e905974.jpg

IMG_20140316_161727_zps9f410dff.jpg

IMG_20140316_161746_zpsa75e2380.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
dosta mi lici na machio s tim da one imaju po 6 nozeva po sekciji a ako je nova trebala bi poderat makar par nozeva bez nekih vecih popravki :D
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sninoc otukao 1ha sa Maschio b205 (sklopio sam je) i IHC954 za 3 sata, puna dubina bez skija...strasna kombinacija
 

Najnoviji postovi

Na vrh