• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad se previse istegne lanac onda spaner uleti u njega. nesme se previse ni spanovati jer ga brzo isteze a sadasnji lanci su dosta meksi. navuces lanac preko lancanika da je fakticki vec zategnut. da se moze rukom malo mrdati i to je mera.spaner samo ovlas da ga hvata. ja ga obicno zategnem skroz pa otpustim navoj 2-3 kruga i osiguram. spanuje se uvek ona strana koja nije vucna tako da jedino treba da nevisi lanac da nebi preskocio. znaci samo lagano spanovanje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po meni je na lanac bolje. u slucaju udarca ili zaglavljivanja lanac pukne a ostalo prezivi. zupcanici popucaju na tako nesto i onda je novcanik ispraznjen. ako ima zastita od toga na frezi ili kardanu nije bitno koja je .
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Evo nasa freza malo izmjenjena ove godine,nova kucista ,stara bila izvana i siroka kutija pa nije isla na dubinu pretjerano,danas valjda probam
DSC00397.jpg
[/url]
screencast[/IMG],
DSC00398.jpg
[/url]
how to take a screenshot on a pc[/IMG],
DSC00399.jpg
[/url]
tool to take screen snapshot[/IMG]



Eto peha,imak lanac od 1",sad preuredio neke stvari stavio lanac3/4"i puce danas. Dal je to zbog tog sto sam frezo na extremnoj kosini pa je zajasio na zub ili su ti lanci pre slabi za frezu? Gledao sa m da neke imaju taj 3/4" lanac.cak i na vitlima?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Kosina frezanja nema veze s lancom ako je pravilno zategnut, razlog može biti da si pomjerio okomicu lančanika ili jednostavno u današnje vrijeme ništa se ne može usporedit s originalom, ko da su lanci a i ostali djelovi pravljeni od papira.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda je dobila i udarac u nesto pa pukao ili nagli trzaj.ipak jaci lanac stavi i nemislis. trpi to veliku silu
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Imao sam jaci ,ali bili su lancanici veliki i kutija siroka,pa nije htjela u zemlju.ja preuredio i eto. Danas sam prvi put frezo.i kad aga stavim na lancanike vidi se kako se otegao a proso sam nekih 50tak metara.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je onda verovatno kineski mekan lanac. i kod nas je trziste preplavljeno tim lancima
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Zanima me dali na frezama jesu 3/4" lanci ili sam na nekim slikama vido krivo?Ima neko da je rasturao te freze,prijatelj veli da neke talijanske od 160 imaju takav i da ide ok
Mozda se samo otegnuo pa zbog kosine najasio na zub?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Evo kupio sam frezu imt 619 pa molim forumase ako ima tko takvu da mi malo pojasni kakve se u radu i dali valjaju sta jel mislim ju stavit na ferca 539
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zavisi jel stara ili novija i koji zahvat. ima ih vise 619. stare su teze i robusnije radjene i traze vecu snagu ali i idu dublje. novije su dosta lakse i lakse ih traktor nosi . za 539 nebih vecu od 125cm zahvata stavio. na duzi rok je bolje. moze i veci da nosi ali dusa ce mu na auspuh izaci.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Danas prolazim pored jedne parcele gdje freza 539 sa lakom frezom otprilike širine traktora , ako sam dobro uspio viditi radi se o IMT lakoj frezi 150-160 cm i nisam vjerovao očima šta vidim : kompletna freza se uvija kao da je gumena , znači rotor bukvalno teži da podleti pod traktor
Zastao sam i dobro se zagledao misleći da se radi o luftu na polugama ili toplinku ali siguran sam 101% da se freza uvija , koliko će ona tako izdržati ne želim da znam i koliko brzo će doći do zamora materijala i pucanja , djeluje smećasto
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to su otprilike nove sto Imt Boljevac radi. ma na svemu se sad stedi
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Evo da se pohvali te freze ni za k...c danas probao sjebao reduktor pokla osovina i nazad kod bajtara po novce nije iz frezala ni 30 kvadrata a na oko izgledala kao bon bon kao ,pva znaci trazim dugo pa molim forumase koja jd naj bolja za feeca ili zetora 6011
 
Na vrh