• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Nije ovde zemlja bila teska, bice dosta tezih parcela, al ne bojim se kad ide ovako na brzi kardan, na spori je nece osetiti u bilo kojoj zemlji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Danas ja odem u trgovinu da malo razgledam freze , katastrofa :mad:: IMT definitivno otpada iz izbora , to je toliko jadno da nit' je tužno nit' je žalosno :(n):
Recimo 165 cm košta 1250e , ja toliko za onaj reduktorčić u ono par limića NEDAM

Druga ponuda je GRAMIP koji izgleda pristojnije i dolazi u obzir ali je problem što je najšira koju sam našao AT20-150 , proizvedena 2008 godine , znači stajala je dugo na skladištu ili trgovini , meni to ni ne smeta ali mislim da mogu sa prodavcom korektovati malo cijenu:cool2: , osnovna cijena je 1175e , mislim da bi išla za 1100e

Malo sam potražio i polovne , izbor je mali , jednsotavno nema u prodaji
Moža ovako nešto sa PIKa , ovaj kaže da je neka prednja freza , ja nikad čuo za to :icon_scratch:
http://www.olx.ba/artikal/15997711/freza-traktorska-prednja/

Recimo evo iste gramipke polovne za 925e
http://www.olx.ba/artikal/16278033/freza-freza/

Pa onda neka solidna a neznam kojeg proizvođača za 1000e
http://www.olx.ba/artikal/15947683/freza-za-traktor/



Šta su vaša mišljenja ?
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Savo ovu gramipovu ima moj tast i šogor i puca im pogonska osovina,tak da ti ju ja nebi preporučil ja imam at 30 200 dvije god stara i nisam do sad imal nikakvih problema,razlika je velika,ak moreš nađi at 30 to su moja iskustva sa gramipom
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ova gramipova sa oglasa ima poderane nože,tak da se je več naradila,at 20 je predviđena za traktore manje snage,a ne kad ju netko tera na hiljadarki sa prejakim traktorom jer ju traktor ne osjeti pa se čudi zakaj ju je rastepel.Inače i ja imam at 30 200 od 2009g i zadovoljan sam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Misliš na šestougaonu osovinu koja ide od reduktora do gornjeg lančanika ?

Ma ni ja sam neznam šta bi uzeo , stvarno je izbor sužen jer mi snaga traktora ne dozvoljava nešto šire a želim da pokrije oba točka , znači vladaimirac mi je u zadnjim gumama širok tačno 160cm na vanjskim ivicama

Neznam šta mislite o onoj prednjoj što sam stavio link u prošlom postu ? Djeluje sasvim pristojno ali u oglasu piše da je prednja freza , dali je smijer i redukcija odgovarajuća moralo bi se provjeriti , i recimo njoj staviti 4 noža po glavi da se dobije ''laka'' freza

Kod mene slabo ima u ponudi AT30 , jedva sam i ove AT20 našao


@danek , ja bi isključivo radio sa vladimircom kojem bi za potpuno iskorištenje freze uvijek falilo snage tako da trajnost nebi bio problem što se toga tiče
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Savo ja sam imao tu imt, mada jako kratko, jednu sezonu ali sluzila me super nikakvih problema nije imala, i ja sam mislio da onaj mali reduktor nista ne moze izdrzati ali frezao sam svasta i na panjeve nailazio i na kamenje veliko i nista joj nije bilo a kardan bez lamele. prodata samo zbog potrebe za vecom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Tako piše u oglasu , ni ja nisam nikada čuo ali eto opet pitam jer neznam
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,326
Ovaj se zajebo sa prednjom frezom.Komšija mi skoro kupio polovnu Potinger 180cm, e ona je sa zupčanicima, sad me interesuje, koje su bolje, lanac ili zupčanik.Savo jesili dje gledo Batulje, frezu mislim da su one lake.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja mislim da je sa zupcanicima jaca ali kad tu pukne nesto onda je skuplji kvar nego na drugoj kad pukne samo lanac
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Danas probana freza prvi put,
img20150318161130.jpg
[/IMG]
Koje je marke ova freza?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Savo nisi razmisljo o samogradnji? ima dosta po piku pravljenih freza a mislim da ti imas lata i iskustva da to spakujes sebi lijepo za manju cifru. Najvise bi te kostali mozda nozevi i reduktor :icon_e_geek:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Najžalosnije od svega je to đto imam skoro sve dijelove za samogradnju
Imam 4 reduktora , pogonsku osovinu , donju osovinu , ploče izrezane za nosače noževa , kamaru lančanika , kućišta sa ležajevima , jaku šasiju i još mnogo toga
Ali nemam vremena , to mi je postao najveći deficit

Ako bi našao nekoga da mi ove komponente sastavi u frezu lakše bi mi bilo da platim njegov rad da je napravi jer ja više za kojekakve ''projekte'' jednsotavno nemam vremena
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
savo, moja gramip at20 je od 2006 kod mene, valjda među prvima koje su napravili...i da, lani mi je pukla ta pogonska osovina...nebi nikad da imam original kardan...
jednostavno, ako lupiš u kamen-ciglu-drvo, i ako nemaš onaj kardan sa štiftom, pogonska mora puknuti...
inače, moja at20 je 185 cm (to je radni zahvat, a ukupna širina je nešto više od 210 cm) i da danas idem po novu uzel bi 200...
ima vladek dosta snage, naravno frezanje u prvoj i drugoj usporenoj...ovisno o terenu...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,326
Najžalosnije od svega je to đto imam skoro sve dijelove za samogradnju
Imam 4 reduktora , pogonsku osovinu , donju osovinu , ploče izrezane za nosače noževa , kamaru lančanika , kućišta sa ležajevima , jaku šasiju i još mnogo toga
Ali nemam vremena , to mi je postao najveći deficit

Ako bi našao nekoga da mi ove komponente sastavi u frezu lakše bi mi bilo da platim njegov rad da je napravi jer ja više za kojekakve ''projekte'' jednsotavno nemam vremena
Ako je sve tako, Savo nemoj se ljutiti onda ti je najbolja varijanta ,da ti neko drugi izfreza a ti platiš i sve ok.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@darijus , ti sa vlatkom intenzivno tjeraš 185cm ? :icon_eek:
I čak razmišljaš o 200?

@nermin , ma što bih se ljutio , možda me nisi najbolje razumio , i ja se bavim poljoprivrednim uslugama i ono što bi vremena uttrošio na pravljenje freze za to vrijeme gubim drugi posao koji je plaćen
 

saric90

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
1
Pozdrav. Zanima me da li netko zna imali negdje u slavoniji netko da prodaje povoljno frezu za imt 539. Ja sam iz Bosne pa mi u slavniju najblize doci. Ako netko ima nek javi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh