• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
E kad bi to bilo tako. Kamen isplutava iz zemlje. Naši stari su pokupili što se moglo ručno i napravili velike međe i gomile pune sitnog kamenja. Ja vadim krumpir s vadilicom koja trese i ona mi istrese s krumpirima dio kamena. Uz to svaki red kontroliram jer kamen ostane u rešetki i oštećuje krumpir. To su jako plodne zemlje i što je interesantno za svaku kulturu od verdure do voćaka, loze i maslina. Prije dvadesetak godina gledao sam komade gdje su ljudi sadili duhan koji je rastao "kao iz vode" a pogledam zemlju samo se vidi kamen. To je naša sudbina i ne bi se mijenjali s nikim. Radi kamena naši plugovi moraju biti jače građe s tvrdim pontama.
Mene sada brinu susjedi koji nisu povadili (slomili) veće kamenje pod zemljom pa ja bolje znam gdje mu je kamenje nego on sam. Neka kamenja nađem s frezom koja počne ples s iskrama po kamenju i iskrivi po koji nož.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
znam, to nisu baš lijepi zvukovi kad uloviš s frezom nešto takvo, imam jednu parcelu di sused pokraj zavaža s svakavom šutom i uredno mi bagerom svake godine nešto nagura na moje, pokupim sve što mogu ručno i prije oranja, al uvijek se ti neki zavuče da ga ne vidiš pa kad freza zvekne po njemu, napunim gaće...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To se vrlo lako riješi. Skupiš sve moguće smeće i jednog lijepog dana mu to sve istreseš pred kuću, ali obavezno da vidi tko je. Kako me to nervira. Danas sam išao ispuštati vodu i kako imam zemlju oko lovačkog doma, sretnem nekog lovca tamo i ono, klasična priča, jel ima vode, jel mokro... I govori mi lik, kao, sinoć su malo popili, a kako se parkiraju na moje ćuprije, nije mogo krenuti u rikverc pa je krenuo naprijed (?). Pa mi je uredno u par metara izrovao zemlju ko da se kombajnom po blatu vozo. I onda je uspio izaći, ali je sletiio u kanal. Pa su ga na kraju dizalicom izvlačili. Kaže, to ću ti ja popravit, zatrpat ću to. Ja gledam i ne vjerujem. Reko, nemoj ti ništa zatrpavat, ali još jednom to napravite i idu rampe na sve ćuprije pa razmišljajte. A ako bude još takvih egzibicija ide rampa i na glavni put i ograda na kanale. Mislim ono, ko da im je ćaća to kupio. Prije toga su svako malo krali drva. To sam im uspio objasnit, a valjda su skužili da ću im sve oko kuće posjeć ako zafali koja grančica. Ma ne ljutim se ja kad susjed izvlači kukuruz pa pređe preko moga jer nema kud dalje. Ali kad netko zbog objesti radi štetu, e to neće proći. Isto ko i taj sa šutom. Ta šuta me posebno nervira. To bi trebala država riješiti s poljarskim službama i dobrim kaznama. A ne da ljudi buše gume po leniji, razbijaju noževe, lome diskove ako probaju poravnati put i slično.
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
freza_teska_detalj1.jpg



pozdrav zanima me imt freza koja nema reduktora,dal se moze odzada ne poklopcu diferencijala napravit zamjena zubcankika manjeg i veceg da se dobiju veci okretaji na frezi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jucer kupljena nozevi za frezu svi termometalovi koji su bili najslicniji ovim tenutnim na frezi. U medjuvremenu i valjak sa bodljama je prepravljen na ovaj sa cijevima(armaturom).

noz sa 3 rupe koji su bili gore



 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nisam siguran da ćeš biti zadovoljan , ovaj oblik novog nože mi ne uliva povjerenje jer i kod mene su takvi na mojoj IMT frezi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Svjestan sam toga i ne ocekujem previse od njih a ipak imaju bolji oblik od 619 a takav jedan imam na frezi i za 2 godine nije se puno potrosio. Ovi ce se svi pomalo uvrnut i posavijat samo je bitno da ne popucaju i da se ne otkinu a i sekcije su mi dosta blizu pa bi se trebali i sporije trosit :(
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
na mjestima je bilo cak i gdje su pravi samo zbog toga sam vecinom 2 puta prefrezivo a ja i za kukurz radim frezanje pa su se na kraju sezone potrosili. A mogli su mozda i ovu godinu al mozda jer je razmak cini mi se 18cm izmedju sekcija pa je opet radilo nekako. Vidjet cemo kako ce se ovi pokazat bit ce slike kad sve namontiram al to ce bit za 15 dana tek a slikat cu i kad se sezona zavrsi da vidimo rezultat frezanja :(punch):
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Visociji su mozda za 2 cm zbog uglja pod kojime je bio stari noz u odnosu na nove. A i ovi su potroesni podosta pa bi i oni bili malo visociji :)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Da li netko zna gdje mogu nabaviti lanac za frezu Kverneland CLS 130 - oznaka lanca je TYC 80. Poslao sam upit u neke trgovine koje prodaju djelove za plj.priključke pa nema rezultata, čak i glavni zastupnik za Kverneland u RH mi ne može pomoći bez serijskog broja mašine kojeg sam izgubio.

2rnvm05.jpg

2njbpyg.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li netko zna gdje mogu nabaviti lanac za frezu Kverneland CLS 130 - oznaka lanca je TYC 80. Poslao sam upit u neke trgovine koje prodaju djelove za plj.priključke pa nema rezultata, čak i glavni zastupnik za Kverneland u RH mi ne može pomoći bez serijskog broja mašine kojeg sam izgubio.

Možda je to zato jer je labav , ali koliko ja vidim na donjem lančaniku lanac jaše po vrhovoma zuviju ..a to govori o poderanosti lančanika ..novi lanac bude pomogel ..


Druga prva pomoč može biti ako ima spojnica nabavi samo spojnicu od "pola karike "..ako nema spojnice uzmi spojnicu i spojnicu pola karike pa skrati lanac
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Zna li neko koliko ulja da naspem u onaj reduktor sa strane gde su zupcanici, ima gore pri vrhu saraf koji se odvrce da se naspe ulje ali ne znam do kog nivoa da tocim nema ninakav merac?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Do polovice ti je dosta. Ak je šaraf za ulijevanje sa strane, to ti je ujedno mjera razine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh