• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Izvini al nisam skonto mozda je glupo pitanje jesi ti stavio nove nozeve pred sezonu ili? :(:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
To je po meni strašno , ti daješ onda 15 evra po hektaru samo za noževe , a gdje su drugi troškovi ?

Jesu li ovi novi istog prizvođača kao što su bili serijski ili su neki zamjenski ?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nesto to tu nije uredu. Stvarno mi nije jasno kako su se uspjeli potrosit nozevi tako brzo. Kao sto kolega Savo kaze strasno. Pa kao da su od aluminija kolko su to mekani cudo se nisu ispravili. Ti nozevi su ti trebali biti barem 4 5 godina ako ne i duzte jer su uvijek fabricki nozevi jaci i bolji od zamjenskih. Bas cu ja slikat svoje kad odem za vikend kuci a procjenjujem da je negdje oko 15-20 ha pofrezano sa njima :(doh):
----- zaboravih napista kolko je noz sirok poprijeko ? prepostavljam 5 cm? kod mene je 8 ali mislim da je debljina ista. Ali opet nakon 10 ha nisu se smejli ptorosit toliko
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Nozevi su potpuno isti kao fabricki.
Dirina je na vrhu malo manja i tu je 6, 5cm a na krivini noza je 7, 5cm.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nitko ne spominje ono najvažnije. Kakva zemlja je frezana. Pijesak pojede noževe do 5x brže nego teška zemlja. Ako nije radil u pijesku, onda su noževi definitivno šrot.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Nozevi su potpuno isti kao fabricki.
Dirina je na vrhu malo manja i tu je 6, 5cm a na krivini noza je 7, 5cm.

Ajde potegni turpijom po nožu pa javi dojmove,jel ga skida ili klizne po njemu?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mislim da je ovde razlog pretpostavljam jer je freza laka i da je kolega uvijek i vecinu parcela frezao 2 puta ( mozda za kukuruz jednom) i time okreto istu zemlju 2 puta al opet ispadne 20 ha sto je malo al et. A da je mekan noz zar se ne bi ispravio? cudane neki materijal izgleda :(sweat):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma dodaji ti % koliko hoćeš ali 10ha je poražavajuće malo , a najveći je problem što opet stavlja noževe istog kvaliteta.
Garantujem da se kroz oštricu lagano može probušiti rupa bušilicom i običnom burgijom.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,324
Ljudi čemu ta rasprava, čovjek je lijepo reko da je freza-Kinez, onda su i noževi-Kinez, danas noževi sutra nešto drugo., jel Kinez je to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma znam druže da je kinez ali ako ćeš stalno kupovati i talje kineske noževe koji koštaju 15e po hektaru to je rupa bez dna.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Onaj rodjak sto je uzeo zajedno sa mnom frezu potrosio je i drugu garnituru. Sada ce ja mslim naruciti u nekoj firmi da mu naprave prema orginalu. Nozevi se jesu malo ispravili. Frezao sam svakakvih kamenjara. Polomio sam ukupno 4 noza, svi sa krajnjih sekcija.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kolko ja zanm kod njega je traktor kinez i na to se odnosilo a ko je proizvodjac freze nisam siguran. Moguce da su to ono " licencirane" freze iz p.r.c
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
I freza je kineska. Na frezu nemam ama bas nikakvu zamerku, iako je kineska nigde jos nije pustila kap ulja ili dobila lufta. A o ceni da ne govorim 950e sa lamelnim kardanom za frezu od 180cm nije ni malo skupo. Druge freze ove velicine i konstrukcije su skoro duplo skuplje.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ali i noževi traju. Šta si uštedio na frezi već si potrošio na noževe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ako je kolega zadovoljan i mi smo,a sigurno je računao na troškove explatacije.
Još ako ima kamenja u zemlji...
 

Najnoviji postovi

Na vrh