• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mogu mislit lanac je suh ko barut jer 100% nije u ulju. Obidji ovo bolje je :eek::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Reduktor je ustvari diferencijal od auta , samo za pravljenim zadnjim poklopcem.
Izgleda kao samogradnja ali ovaj gornji dio gdje je toplink bi mogao biti od nečega fabričkog.

I ja sam mišljenja da ovo zaobiđeš.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Hvala svima na savjetima. Kakva je suha zima i kako su brazde izmrzle moci ce se i bez tanjiranja ili frezanja, Jedino ako snijeg u aprilu ne padne pa zemlju zezne
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imam Howard 205, nazad se reduktor otvori i ima dva zupcanika slobodna a dva su montirana. To su te 'brzine' , trenutno je na strani od kardana (traktora) je zupcanik sa 19 zubi a na strani koja pokrece osovinu (motike) 16 zubi. Dva preostala su sa 17 i 18 zubi. Koja je brzina sada ova trenutna kombinacija 19/16, to bi bilo najsporija ili grijesim ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel slika dovoljno ?

19 na kardanu a 16 na motikama je najbržoj brzina
 

Prilozi

  • DSC03353.jpg
    DSC03353.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 111

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Treba mi malo pomoći i savjeta oko kupnje freze. Namjeravam kupiti frezu u proljeću za svoj Univerzal 445 (nije dupljak) pa neznam točno kakva bi bila prikladna za tu snagu, i na što da obratim pažnju kod kupnje?? Unaprijed zahvaljujem na informacijama
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Moral bi zmeriti kak je siroki trag, bar da mi kotace pokrije... Bratic mi tvrdio da bi moj univerzal mogo vleci 240cm.. Ja njega gledam nevjerno i kao lajk objasnjavam da je preslab 45ks za to. A on, poljoprivrednik cijeli zivot, meni tvrdi da bi mogao vuci..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Voziti ju može, a teral bu ju valjda sam jedanput u životu. Gledaj da ti pokrije trag, da nije izraubana, povarena, da ima spiralno postavljen rotor i naj bitnije, dostupnost djelova.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
170 cm ti bu taman. Ako kupiš tešku, vjerojatno buš u jako teškoj zemlji moral ići u najsporijoj brzini ili ju čak držati malo podignutu na hidrauliku. Lagana, kak je Gramip AT20-170, u jako teškoj zemlji ionak ne propadne u zemlju nego moraš iti više prolaza. Ja imam AT20-150 i s njom je prije delal Pasquqlli od 33 KS. Sad ju traktor od 49 KS ne osjeti. Ako idem prebrzo, freza jako plitko jer je lagana. To mi dobro dojde za zafrezati ručno posijano sjeme.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam prije na rakovicu 65 imao batuje frezu 180 sa pravim nozevima i nikad je nije osjetila. Imo sam osjecaj da bi mogla bez problemavoziti 2m istu takvu ali sad na zetora 85KS imam 2.2 i zna ga ugasit i fino je osjeti. Zasto? Zato sto je ona batuje bila dosta lagana pa je sto kaze kolega ako ides brzo prelijetala preko brazde i dosta plitko isla, dok je ova sad teska nenormalno i ako pokusas da ides brze pocne tusit traktor jer ona ne moze da odkosci od zemlju nego ide kako ide. Znaci za tvojih 55KS 160-180 u svim uvjetima neka lagana freza ako ti treba dubina ide sporije ili ides dva puta brze.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hvala na informacijama, moral bi si izmjeriti trag zadnje osovine pa da uzmem da bar kotace pokrije. Jel valjaju GRAMIPove freze kaj?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Tarna skopka, za frezu bugarske proizvodnje, priključak na reduktoru kao kardan ali sa 8 zuba,se može popraviti ili negdje nabaviti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Zagi, gledaj Howard, Maschio ili Breviglieri rabljenu frezu s brzinama.
160cm ti bi puna kapa, ali buš imal frezu dok si živ.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Pjero, može se sve popraviti. Rastavi i vidi u čemu je problem.
Ja sam za Howardovu dal napraviti nove federe (spiralne), nove tarne ploče, zadnju stranicu kuplunga itd.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Problem je da u njoj nešto jako lupa i ide mi jako na živce.
Stari je kupio frezu prije 35 godina i odmah u početku je stalno proklizavala tako da je on to otvorio i nešto zavario u njoj jer nije bilo dijelova.
Freza je ekstremno jake konstrukcije, debljina lima 10mm i pogon za zupčanicima (bez lanca).
Nije mi problem to otvoriti, već pronaći dijelove ili skemijati.
Kardan ima prednju novu vilicu i oba nova križeva, ispravno montiran.
Vikendom će biti rastavljena .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Danas sam rastavio, fale opruge, navoji i matice istrošeni, fale dijelovi, rasklimano i potrošeno.
Tri opcije: eleminirati je, popraviti ili kupiti drugu.
Nemam nikakav nacrt pa neznam kako mora sve da stoji.
Palo mi je i napamet da onaj središnji dio na drugoj slici sa kardanskim prihvatom izbušim 6 rupa pa navoje, a na njega kardan sa prirubnicom bez sklopke.

1. https://jumboiskon.tportal.hr/dl/ace2fc9d-c6ef-4416-97ca-54a9f74644a3
2. https://jumboiskon.tportal.hr/dl/9584fb57-c323-4678-a5cf-b1daa25d4449
 

Najnoviji postovi

Na vrh