• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Bas zvecka u kucistu lanca, kao da grebe. Neovisno o podesenosti toplinka , isto se desava. Ako zatezem lanac onda mi se rotor sa motikama teze okrece rukom , a mislim da bi trebalo da ide lagano rukom.. Rece mi prijatelj da je imao slucaj na KRONE frezi i da je bio problem u španeru (klizacu), navodno se zajeo..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
I ja mislim da je zveckanje od kardana, kod mene zvecka kad dignem. Za neke kulture nema potrebe radit preveliku dubinu, za neke ipak mora. Sto Savo kaze prilagodit uslove vozni i kulturi.
frezanje bas i nije zahvalno sa sirokim frezama, pogotovo ako je lose uzorano i neravno, pa freza zajase ono sto je naorano ili uzmes zavalis frezu u duboki. Kod mene je dosta teska freza i nema skakanja i u ovakvim situacijama moram da vodim racuna, da olaksam traktoru. Naorak idem sa dvije strane a do dubokog idem tako da guma natjera zemlju u duboki i freza se osloni na to
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Otvorit cu je preko zime pa ce biti par slika. Valjda ne bude nista strasno. Felix druze i ovaj Howard ima oko 600kg, kad spustis nema skakanja...

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
imam imt 540 s fiat motorom koji je dosta zilav...zemlja srednje teska pa na laksu stranu...traktor uredno vrti gramip at20 180...da li bi mogao vrtiti at30 230?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Može , ali na prazno :icon_butt:
Čak iako bi nešto mogao raditi u idealnim uslovima nebi nikada mogao iskorititi tu frezu do kraja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,765
Da bi bila masivna, fali joj još 200 kila :)
Rekel bi da je kineska.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Panex i Geo su čing čang proizvodi upitne kvalitete, Gramip AT20 imam ja, kvaliteta odlična, samo je lagana. AT30 je bolji izbor, 45ks bi trebalo biti taman za nju...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
mi smo vrtili at20-180 sa imt 540 fiat motor bez problema..zemlja srednje teska i vlazna.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
AT20 lako ide jer nema težinu, ja imam 170cm, 539 bez problema radi s njom...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ali ako hidrauliku postavis na "slow", kao i za oranje, onda ce ju ona i drzati u zemlji pa nece skakati van...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne znam baš, koliko se ja razumijem u njegovu hidrauliku, slow je brzina reagiranja fine hidraulike, i to šljaka kod pluga, ali kod freze nema toliko pritiska na treću točku da bi uopće reagirala, a i zadržati frezu prisilno u zemlji možeš samo pomoću dvosmjerne hidraulike koju Fergo nema.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ok, ima logike...no onda ostaje jednostavna shema utega ..ja da uzimam frezu uzeo bi at30-160/180 za taj traktor.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam AT20-150. S njom je radil Pasqualli 33 KS i to na 540E u lakšoj, a na 540 u težoj zemlji. Sad je vuče Goldoni 50 KS i ne osjeti je. Problem je kaj u težoj zemlji moram raditi više prolaza, jer s jednim ne dobijem potrebnu dubinu. Ovo proljeće bum probal staviti na nju uteg. Za probu bu poslužil živi uteg. Ako bu dobro onda bum nekaj napravil da mogu na nju staviti 3-4 vreče umetnjaka.
AT30 bi sigurno bila bolja, ali dela se s onim kaj se ima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Shaktiman frezu ima forumaš Reider, ali nisam siguran koliko je do sada delal s njom.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
20 god star maschio i howard ce nadziviti te nove, sigurno.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh