• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Utrpaj tu i Breviglieri, Krone i još poneku...
Svakako s getribom na kojoj se mijenjaju brzine (većina Howarda ih ima).
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Imas zalihu snage a i da ides polako u jednom vikendu sfrezas 5ha

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Vrti se teže jer ima veći rotor i dublje ide u zemlju. Ali za sjetvenu pripremu ionak ne treba dublje od 10cm.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
https://www.index.hr/oglasi/traktorska-freza-hovard/oid/1550977

Jel može ovu frezu tjerati Zetor 4712(45ks)?
Koristila bi se najvise za ratarenje 5-6 ha godisnje.
Mario, ja imam Howard 180, ali noviji tip. Ova je jako stara, nesviđa mi se, što se kotači nemogu pomjerat lijevo desno, tako da ih složiš točno po tragu traktora, a i reduktor je jako mastan, a noževi čini mi se svakakvi. Ja bih to zaobišao..Trebaš za ratarenje..krumpir traži duboko frezanje, za to če traktor biti preslab.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Gramip dubrava jos radi ili? Probao sam zvat i mailove slati ali se niko ne javlja.
Imaju kamo djelove za kupiti.
Trebala bi mi osovina za frezu bez noževa za at20 150cm.
Čuo sam se s njima pred par mjeseci i rekli cijenu od 1650kn, ali u međuvremenu su otišli u stečaj pa neznam ako rade ili su svi doma
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Evo prinove kod mene traktorska freza sirine 2 metra ,marke Victory HTLS 200 Made in Germany (tako barem piše ) :)
 

Prilozi

  • 20190306_124007.jpg
    20190306_124007.jpg
    239.6 KB · Pregleda: 85

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Hvala Iwanho nadam se da bude služila dobro.. to sam kupil za frezanje vrta i finu pripremu tla pošto ove godine idem u sjetvu cikle, a za ciklu treba fina priprema, a rotodrljača to nemože napraviti tako da bude freza dobra ...
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Marko cjena je bila 12.008 kn za gotovinu kupljena u Auto Horvat kod Karlovca..
Ja sam za sad zadovoljan pofrezal sam oko 0.4 hektara vrta i dobro radi freza zetor ju tjera u 1 direktnoj..
I sastarane ima zupčanike nema lanac.
 

VELJO BANIJA

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
1
Pozz,već duže vrijeme čitam forum, u planu imam kupovinu freze ili roto brane pa bi te molio nekakav kontakt interesira me identična freza kod Auto horvata,pošto imamo slične zetore,zanima me da li freza poskakuje itd da li dobro sitni zemlju itd,inače radim i živim u zg pa ako si blizu došo bi ju pogledat,pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Problem freza AT20 185 procurila na desnoj strani kod uljne kupke na izlazu na osovini jel ko već to raskapao jel komplicirano za rastaviti... IMG_20190319_211901.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Nije problem, odvidaš poklopac, skines lanac i zupcanike, odvidaš osovinu i sa njom skines dio u kojem su semering i ležaj.
Ležaj izbiješ van, kao i semering i sve opet nazad.
Semering sam ja kupio u trgoagenciji, oznake 45/65/10, a odmah sam promjenio samonamjestivi ležaj oznake 2207 2RS.
Mozda ce ti kasnije trebat i malo mase za brtvljenje jer je mene uvijek zezala ona plutena brtva na poklopcu, pa nju malo zamaži.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da bih izbjegao pustanje ulja u jednu ruku,mozes umijesto da sipas cisto ulje,u nutra ubaciti totne masti,,barem ja tako radim godinama,,I nemam problema
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
To se riješi za jedno popodne ako imaš sve dijelove, nebi se zezao sa tom mašćom.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ima ih na online trgovini, meni su došle pred 4 dana, jbg pukla osovina poslije uzubljenja di je zupčanik, istarska zemlja i kamen rade čuda nakon 7 godina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh