• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja imam već 3 godine AOSITE 7.50-16 na Ursusu, kupio polovne od jednog bivšeg forumaša, zasad izgledaju kakve su i došle, bez pucanja i nisu se jako potrošile. Napumpane su uvijek na 2.5 bara.

Mislim da ne treba tu puno mudrovati, nisu to neki preveliki novci, a svake će potrajati barem 2-3 godine, bilo kakav posao da se radi.

Uzmeš one čija šara ti se najviše sviđa :D
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Znam da nisu neki novci,ali to jako malo trošim,pa nebih volio da imaju 90% ripni, a da ispucaju jer mi trebaju isklučivo za teret.
Zadnji put su bile mijenjane prije nekih 15 tak godina,znači gore je trenutno mitas i ruma guma nemaju ripni uopće,a nisu ispucale
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako više gume nećeš naći sad sve pucaju meni mitas naprijed puca više od trajala.
Jednako će izdržat a skupe bile
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Speeways sam stavio na prikolicu, 7.50-16 obicne traktorske prednje s tri crte. Tovarim do 1500 kg i za sad se drze. Dvije godine bez znakova umora i trosenja.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
meni trebaju pogonske obično je na njima oko 1800 kg, a zna povremeno i oko 2600-2800 kg za transporter
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Trebam prednje gume za univerzala 7,5-20, pa mi nije jasno zašto su ove današnje nove uže za 2 cm mjereno znači od ripne do ripne iz vanjske strane. Mjerio sam i moje su 19.5 cm a jučer sam baš na jednom univerzalu nove mjerio i za istu dimenziju su 17,5 cm, pa ako je tko kupovao u zadnje vrijeme i ako vam se da izmjeriti bio bih zahvalan da se lakše odlučim koje kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Mi smo kupili gume 8,3/8-20 upravo zato kaj su imale širje ripne od 7,50-20.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jocc,
probaj s nekim drugim proizvođačem ili kao ZJ. Nemaju svi proizvođači ni jednaku visinu ripne, a samim time niti jednaki vanjski promjer.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Nema mi druge nego malo otići okolo, jer kod nas nema baš puno dućana s traktorskim gumama i većina ima samo jednu vrstu, trayal i takve. Moje ove koje su stare 40 godina mi ljepše zgledaju gore nego ove nove, da se ne trgaju ripne ne bi ih ni mijenjal
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moraš uzeti br šire jer tvoje ako su stare 40 god, imaju drugačiji sistem mjerenja širine. Ja sam na starom traktoru imao 9.5 r24 i kad sam opet kupio istu dimenziju, nove su bile uže od starih. Trebao sam kupit 10.5 r24
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije problem ako traktor ima samo zadnji pogon, ali može biti kod dupljaka jer je šira guma i viša (osim ako nije niskoprofilna). U svakom slučaju, kod dupljaka treba kod voditi računa o promjeru gume.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
znalci, na koliko pumpate gume? traktor 3850 kg, zadnje16,9 / 34 prednje 13,6 / 24. imam večinom brdovit teren
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Kaj piše u uputama? Jesu li radijalne ili dijagonalne?
0,9...1,2 bara, zavisno kaj radiš.

Slabije napumpana guma ima veću "stopu" i bolja vučna svojstva na polju. Takođe i manje sabija tlo.
Na bočnim nagibima treba biti oprezan, jer se traktor više naginje i pomiče mu se težište na nestabilniju stranu.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
nemam uputa, traktor je renault 75.14, gume su radijalne. kolega mi je rekao da pumpa na MF3065 na 2,5 bara zbog bočnih nagiba, ali mi se to čini puno
 

Najnoviji postovi

Na vrh