• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pitanje u vezi trošenja guma.:idea:

Prednje gume na traktoru se mi ne troše jednako,više se troše vanjske ripne nego nutarnje,pa me sad zanima kak bi se to dalo otklonit??

nisi ih dobro napumpal...guma mora jednoliko prilijegati po cijeloj širini ak hoćeš da ti se jednoliko troši...
...to je na traktoru dost teško postići pogotovo ako stalno mjenjaš nošena oruđa koja su različite težine,pa bi onda stalno trebalo nadopumpavati ili ispuhavati gume...:madmana::madmana::madmana:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
nisi ih dobro napumpal...guma mora jednoliko prilijegati po cijeloj širini ak hoćeš da ti se jednoliko troši...
...to je na traktoru dost teško postići pogotovo ako stalno mjenjaš nošena oruđa koja su različite težine,pa bi onda stalno trebalo nadopumpavati ili ispuhavati gume...:madmana::madmana::madmana:
Možda ima neke veze s tlakom:scratch

Ali nekak mi čudno stoji i taj prednji trap,gume kao da stoje malo prema nutra,kao na zetorima bez prve vuče..
A radi se o cararo prednjem trapu..

Razmišljam o tome da okrenem gume,znam da je Bobo to radio na svom 549 pa bi htio isprobat..:scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Možda ima neke veze s tlakom:scratch

Ali nekak mi čudno stoji i taj prednji trap,gume kao da stoje malo prema nutra,kao na zetorima bez prve vuče..
A radi se o cararo prednjem trapu..

Razmišljam o tome da okrenem gume,znam da je Bobo to radio na svom 549 pa bi htio isprobat..:scratch

može biti i da špur nije dobro složen...mada sumnjam,ipak nije to auto da se svaki čas prčka po ovjesu pa da mu se trag pomrda...:scratch
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
tak i meni na torpedu prednje stojiju prema unutra ja sam pitao majstora i on mi je rekao da imaju nekakve pikse i da su se one valjda istrošile
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel velika razlika između prednje traktorske gume 6.00-16 i 6.50-16 ??
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Koliko se ja razumijem u gume,to je širina 6.00 i 6.50 a sad kakve veze to ima,vjerovatno da je ova 6.50 nešto malo šira od 6.00 i da će dulje izdržat što se tiče trošenja gume.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jel zna netko od mojih kralovčana kakva je situacija na tržištu?
jesu poskupjele gume zbog PDV-a?

krenul bum u potragu uskoro, treba mali nove šlape, Galaxy 12.4-28 tražim, pa ako tko ima informaciju o cjenama, da malo usporedimo kolko su se trgovci polakomili, jer kolko vidim neki su preko 2% digli cijene...
 
B

BAGERISTA

Guest
Uzmi veče nego ča imaš sad,,ko šta je na mom.............
A pogledat mogu i ja,,ovdje kod jednog..:shock:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa sad su 11.2-28, svi stariji IMT šoferi su mi rekli da slobodno stavim 12.4-28 pošto ne orem i branam, mali će bit malo brži ali mrvicu slabiji u brdo, a u šumi će imat bolji grip...

tako kažu, ako ne lažu... :lol:

je, ako nađaeš u Puli, pošalji sa Rusom, nek ih izbaci sa padobranom oko Karlovca :lol:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
Neznam da će ti u šumi bit od neke velike pomoći šira guma, 533 je dosta lagan otraga tako da sumnjam da će imat dobar grip, a i mislim da je ta guma dosta skuplja od ove koju sad imaš.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa kad zbrojiš da ima kabinu,
da je dvanajstica sama nekaj teža nego jedanajstica,
da je pilot nadprosječno težak,
moral bi bit bolji grip :)

već sad ide bollje nego bratićev 539 bez kabine ( po šumi )
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
da staviš još jedno 70-80 kg utega na svaki kotač onda bi bilo efekta, ovako neznam kolko je pametno dat više novca za nešto što u konačnici možda neće polučit željeni efekt. Tvoja lova tvoj traktor pa radi kaj hoćeš.

Ja recimo na Universalu imam gume 11.2-28, u orginalu su 12.4-28 i kaže moj otac da se puno bolje ore sa tim užim gumama i da po blatu bolje hvata. Ja to nisam isprobao jer sam još bio mali kad su bile te široke gume gore al eto on tako kaže i sad pred par god. kad smo uzimali nove gume ponovo smo stavili ove uže.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
da staviš još jedno 70-80 kg utega na svaki kotač onda bi bilo efekta, ovako neznam kolko je pametno dat više novca za nešto što u konačnici možda neće polučit željeni efekt. Tvoja lova tvoj traktor pa radi kaj hoćeš.

Ja recimo na Universalu imam gume 11.2-28, u orginalu su 12.4-28 i kaže moj otac da se puno bolje ore sa tim užim gumama i da po blatu bolje hvata. Ja to nisam isprobao jer sam još bio mali kad su bile te široke gume gore al eto on tako kaže i sad pred par god. kad smo uzimali nove gume ponovo smo stavili ove uže.

evo tvoje iskustvo mi je totalno suprotno od drugih kaj su vozili 533 sa 11.2 i 12.4, a sad imaju 539 i 12.4

i svi do jednog su mi napomenuli samo jednu manu sa 12.4 gumom, neznatno oslabiji traktor, sve ostalo, samo bolje od 11.2 gume.

kao što rekoh, ne orem, više sam na cesti, pa ako i ne valja za 10 godin bum ponovo kupil 11.2 ako ove neće valjat... a možda i prije, ko zna kolko će izdurat :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
Za 533 i 539 neznam kako će se ponašat u blatu, ovo iskustvo je sa Universalom koji je dosta teži od Imt-a. Pošto si ti više na asvaltu nego u blatu vjerojatno ćeš bit nešto brži nego sad tako da tebi to igra.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo tvoje iskustvo mi je totalno suprotno od drugih kaj su vozili 533 sa 11.2 i 12.4, a sad imaju 539 i 12.4

i svi do jednog su mi napomenuli samo jednu manu sa 12.4 gumom, neznatno oslabiji traktor, sve ostalo, samo bolje od 11.2 gume.

kao što rekoh, ne orem, više sam na cesti, pa ako i ne valja za 10 godin bum ponovo kupil 11.2 ako ove neće valjat... a možda i prije, ko zna kolko će izdurat :)

samo je problem dali će ti nove gume izdržati 10 g.
zaboravi vremena kad su traktorske gume trajale 15-20 g. toga više nema
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kuda ide ovaj svijet...
ove su mi totalni čelovston, moram ih promjenit prije šume,
još mi samo treba da mi vresne pod teretom!

tatin prijatel ima več 6-7 godina Galaxy, tek su na pola istrošene, ripnje su cijele, nijedna nije potrgana... držal bum sam sebi fige da i meni bar tih 7 godina izduraju!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Josa, a da staviš jednu ovu, a drugu onu pa da vidiš koja strana bolje grabi :?:
Imam negde sliku jednog takvog, bum poiskal
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, dobar si muhaničar! :lol:
bum došal vulkanizeru, e stari more jedna 11.2, a druga 12.4,
pa ti vratim ovu kaj mi se ne bu dopala :lol:

dok ne kupim gume, otvoren sam za sve opcije, pod uvjetom da su iste gume :)
problem je kaj dio ekipe veli da su jedne bolje, a drugi da su ove druge bolje...
i opet sam na početku...

možda dobim na lotu pa kupim kakve skupe vredesteinke http://www.tractorpool.co.uk/media/...t-2405258.jpg?height=600&width=800&quality=80

:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh