• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije sadašnjih guma, imao sam na 533 savine iz 1980 i zamjenjene su 2005 godine, počele lagano pucati kod ripni......znači 25 godina.......da barem i ove izdrže toliko........
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Meni su ove kaj imam sad najduže izdržale do sad..ali sve su se do sad strgale a da su ripne bile još dosta dobre..tvorničke su orišle iznutra kod rinka felge kad su orali po cjele dane I do pol noči po zimi i nabrala se zemlja na nosaču blatobrana i zaledila i to kak se brusilo stalno tak su počele pucat ..a druge su stradale od jednosovinke kak se ona drmala(imt-ka 5tona mada je vozila i 7) tak su isto otišle kod rinka i ove kaj su sad ruske to smo uzeli baš kaj je vozil jednoosovinku 12 t i te su držale bez brige i još budu valjda dosta dugo durale..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
prije sadašnjih guma, imao sam na 533 savine iz 1980 i zamjenjene su 2005 godine, počele lagano pucati kod ripni......znači 25 godina.......da barem i ove izdrže toliko........

ja sam na 533 imao rekord, ugrađene davne 77 godine, ripna je bila 90% ali smo ih morali zamjeniti prije 5 godina jel su popucale žice u obruču i izletilo van u tanjuranju. Uzeli smo mitas, 900 kn je bila negdje.. mitas kak onda tak i sad, nema još nikakvih pucanja i starenja gume.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
najstarije gume imam Rekord 14,9x28 iz davne 1989,g, ripna je tako tako ali su gume ispucale i vidi se sastav, u potrazi sam za 16,9 ako tko ima kakvu informaciju rado bih kupio polovne
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Evo malo montaze guma od danas







Vladimirec dize sam sebe









Jedna 16 cola za prikolicu se nasla u igri



Ova guma je stara sigurno 20 godina a ko nova je
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na zmaju 2 reda koji sam imao, bile su gume 20" TIGAR, još njegove original, stare sigurno 35 godina, i morao sam zamjeniti zračnicu, jer se pokidao ventil, vulkanizer se mučio više od sat vremena da ju skine, uglavnom, dosta kvalitetna guma sa mislim 10 platana koja će funkcionirati još dugo........
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ima cultor gume na traktoru. 16.9 34. 8 plr, traktor je tezak 3500kg, zakacim na jega utovarivac nazad koji isto tezi oko 1500kg, i u brdu prednji tockovi poigravaju, znaci skoro sva tezina je na zadnjim, jeli im to puno, koliko im je nosivost i na koliko dah i pusem.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa nebi smjelo biti puno ja na svom pumpam gume na 0.8-1 bar stražnje..ja tovarim sa naletnim utovarivačem i dosta put pez utega naprijed tolko kaj se prednje gume drže za tlo znači sav je teret na stražnjim i opet nema problema i još su utegi u felgama
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
koje gume , dimezije koji traktor, ja ipak imam 2 500 kg po gumi

torpedo 7506 gume su 18.4x30 ali isto je i za 16.9x34 evo ti i tablica kak piše na mom ali to je za gume 6 platana znači za ove od 8 platana bi moralo biti i više dopušteno
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
3200 po gumi, a jos 6plr, ko je proizvodjac, valjda i ova cultor od 8plr moze toliko da nosi
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
bile su na 1,2 i bilo premalo, puno legnu, pa sam ih dopumpao, ako je mamotera tocan, einhel
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kaj su radijalke ili dijagonalne(tvrde) ja imam neke ruske tvrde a napumpane su stalno na malo manje od 1 bar malo se vidi da polegnu mada se i prednji kraj traktora diže..provjeri ako imaš negdje na obližnjoj benzinskoj pumpi da se točno uvjeriš ali radi dobro manometar ili ne..
 

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
Pozdravljeni iz slovenije.

Imam jedno pitanje. posedujem traktor univerzal 550 dtc, letnik 1986. promijenio bom gume. sada imam na stražnji 14.9-28 i prednji 8.00-20. u katalogu kaže, da bi trebao gume stražnji 14.9-28 i prednji 7.5-20. ima kdo sličan traktor i kake gume ima na njemu?

lp
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kaj su radijalke ili dijagonalne(tvrde) ja imam neke ruske tvrde a napumpane su stalno na malo manje od 1 bar malo se vidi da polegnu mada se i prednji kraj traktora diže..provjeri ako imaš negdje na obližnjoj benzinskoj pumpi da se točno uvjeriš ali radi dobro manometar ili ne..

dijagonalne su
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma morat cu prvo pravim manometrom izmjeriti, dok su bile 1,2 bile su meke, ali sam ih dopiumpao
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma morat cu prvo pravim manometrom izmjeriti, dok su bile 1,2 bile su meke, ali sam ih dopiumpao

onda je valjda stvar kaj manometar dobro ne pokazuje evo ovak na mojem stoje dok je bez ičega prikačenog
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dijagonalna guma nebi smjela ležati kad je traktor bez tereta, znači mora biti čvrsto napumpana, tek kad ga opteretiđš s nečim smije malo leći dolje.
Dok radijalna uvijek malo leže, i nema razlike (ili je gotovo neprimjetna) dok je pod teretom il nije :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh