• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
Na traktor univerzal 550 dtc sam ugradio gume 14.9-28 na stražnje i 8.3-20 na prednje kotače. je to razmerje OK? gu me so znamke trayal i mitas.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Taj omjer bi bio ok,.ja sam na store 404 imo zadnje 13,6-28 i 7,5-20,s obzirom da su to traktori konstrukcijski dosta slicni moje misljenje da si uradio dobar omjer
 

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
ok. Malo sem skeptičan, zato pitam kake su najbolje. avtomehaničar mi je rekao, na sprednji 8.00-20, a stražnji 16.9-28. prodavač guma mi je rekao 14.9-28 i 8.3-20. 7.5-20 i 8.3-20 so skoraj enakih mere.
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Na koliko bara da napumpam gume 8.25 -R20, gume su 14 platana i na prikolici su. Tražio sam na njima podatak o preporučenaom pritisku ali nisam našao. Sad ih pumpam od oka.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Na koliko bara da napumpam gume 8.25 -R20, gume su 14 platana i na prikolici su. Tražio sam na njima podatak o preporučenaom pritisku ali nisam našao. Sad ih pumpam od oka.

mora pisati negdje na gumi a bez straha ih možeš pumpat do 7-8 bara, ako imaš s čime, ali i 5 je OK, tako ja imam oko 4,5 - 5 i pod bilo kojim teretom ništa ne sjedaju, one i prazne nose 2 t tereta, :finga:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako su zdrave, na tih 5 bara ih pumpas bez razmisljanja..
koliki teret nose?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Gume su zdrave, dobre šare (inače su bile na vojnim Esforovim kamionima ). Ne nose puno tereta do maksimalno 3.5t. Odnosno kad se uračuna i šasija do 5t ukupne mase.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Kako su tvoje Continental gume made in Romania,vidio sam po slikama da imamo iste ti na sameu a ja na df-u i čak iste dimenzije guma a moje su made in češka republika

I na mom Torpedu su tvornicke rekord,,,okrecu sve do danas a imaju jos bar 40% profila
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
I na mom Torpedu su tvornicke rekord,,,okrecu sve do danas a imaju jos bar 40% profila

kao i moje 1989.g. šara je super ali sada su vć lagano ispucane a i na spoju se počele odljepljivat tako da ni sam neznam šta napraviti, imam kod kolege iste gume daje mi ih za gajbu piva nisu napumpane pa ne vidim dali su ispucane ali ripna ima skoro 2 prsta,, bila jee to dobra kvaliteta
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
kao i moje 1989.g. šara je super ali sada su vć lagano ispucane a i na spoju se počele odljepljivat tako da ni sam neznam šta napraviti, imam kod kolege iste gume daje mi ih za gajbu piva nisu napumpane pa ne vidim dali su ispucane ali ripna ima skoro 2 prsta,, bila jee to dobra kvaliteta

Kad bi i sad bile takve bio bi miran sa 3 para...Heheheh
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Razmišljam o nabavci novih guma 14.9-28 za IMT-a 565,,nikako da se odlučim koju gumu da kupim da je dobra a cijena da je umijerena ,, ili potražujem jednu polovnu gumu 14.9-28 jer imam već jednu dobru pa da nešta iskombiniram...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ok. Malo sem skeptičan, zato pitam kake su najbolje. avtomehaničar mi je rekao, na sprednji 8.00-20, a stražnji 16.9-28. prodavač guma mi je rekao 14.9-28 i 8.3-20. 7.5-20 i 8.3-20 so skoraj enakih mere.

7.50-20 i 8.3-20 je potpuno ista guma!!!!! probano a 8.00-20 je šira i malo viša guma! znam iz iskustva!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Razmišljam o nabavci novih guma 14.9-28 za IMT-a 565,,nikako da se odlučim koju gumu da kupim da je dobra a cijena da je umijerena ,, ili potražujem jednu polovnu gumu 14.9-28 jer imam već jednu dobru pa da nešta iskombiniram...

Definitivno na našem tržištu dajem glas za MITAS. Najkvalitetnija a cijenovno još prihvatljiva. Kak da se izrazim, Najbolja u grupi jeftinijih guma!;)
Zatim CULTOR ili SEHA.
Ima još jedan vrlo jeftina guma PETLAS, no neznam kakva je, mogle bi kolege koji su ju uzimali reči malo više o njoj.

Ja sam na 565 stavio 2010. god TRAYAL, 14.9-28, 8 platana, 2000 kn kom, neke iz stare zalihe, još je bila dobra smjesa i stvarno sam zadovoljan s njima, za ove novije čujem da su vrlo loše.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Definitivno na našem tržištu dajem glas za MITAS. Najkvalitetnija a cijenovno još prihvatljiva. Kak da se izrazim, Najbolja u grupi jeftinijih guma!;)
Zatim CULTOR ili SEHA.
Ima još jedan vrlo jeftina guma PETLAS, no neznam kakva je, mogle bi kolege koji su ju uzimali reči malo više o njoj.

Ja sam na 565 stavio 2010. god TRAYAL, 14.9-28, 8 platana, 2000 kn kom, neke iz stare zalihe, još je bila dobra smjesa i stvarno sam zadovoljan s njima, za ove novije čujem da su vrlo loše.

Kompanija Petlas je smeštena u gradu Kirsehir u jugoistočnom delu Turske. Jedna je najvećih kompanija u Turskoj I jedna je od lidera u proizvodnji guma u svetu. Glavni proizvodi Kompanije koji nose “Petlas” I “Starmax” brend su u jednoj reči: proizvodnja svih vrsta guma. Asortiman guma je veliki, iznosi preko 836 pozicija raznoraznih guma sa stalnim uvećanjem broja I proširenja asortimana. Sve pozicije iz asortimana su dostupne, što je na veliko zadovoljstvo svih korisnika guma, a time se I pokazuje ogromna moć I potencijal proizvodnje.
Izvoz ovih guma je u preko 80 zemalja sveta. Visok nivo kvaliteta, kako opreme, sirovina I tehnologije garantuje I kvalitet završnog proizvoda-gume. Kompanija poseduje odgovarajuće Sertifikate kvaliteta proizvoda.
Petlas je prva I jedinstvena kompanija u regionu koja poseduje I dozvolu I sertifikate za proizvodnju specijalno zahtevnih guma za vojni program, a to su gume za avione I specijalnih vozila.
http://www.deltamc.rs/upload/documents/proizvodi/petlas/agro_program_v1.pdf
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imam Petlas na prednjim kotačima i mogu reči samo rječi hvale, znam na njih ponekad natrpat i možda malo više od pol metra drva i zadovoljan sam, org. zračinicu sam bušio nekoli puta i stavio sam nove zračnice i vanjske gume, kada dobro opteretim prednji kraj gume se usjecaju 600 x 19 i netrebam prednju vuću
 
Posljednje uređivanje:

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
imam Petlas na prednjim kotačima i mogu reči samo rječi hvale, znam na njih ponekad natrpat i možda malo više od pol metra drva i zadovoljan sam, org. zračinicu sam bušio nekoli puta i stavio sam nove zračnice i vanjske gume, kada dobro opteretim prednji kraj gume se usjecaju 900 x 19 i netrebam prednju vuću

Gume su solidne,,ja sam ih imao na starom deutzu 4806 sa njime su i otisle i kako cujem od kupca i sad su na njemu i okrecu ..Heheheh
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
pozdrav
zvao sam 3 ducana u vezi prednjih guma 5.50/16
dobio sam 3 razlicite gume.
cultor ruma 403 kn
petlas td 16 410 kn
starmax 449 kn
koje su po vama najisplativije?
ja si nekak mislim da bi petlas bile najbolja opcija.
traktor nema napred tegove, a s njim se godisnje napravi oko 100 rs...tak da gume budu dost dugo trajale
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja sam danas kupil 7.50 20 udom krizevci. gume su mitas a cijena je bila 711 kn. probaj pitati tamo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh