• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

N

Nevjernik

Guest
Dakle, nemam mogućnost iskapćanja prvog pogona. Prve gume su za cca 2 cm(mjereno od poda) vise od ovih zadnjih, čime su radijusi različiti, a time i broj okretaja i opterećenje. Upravo zato se i bojim da se nesto ne desi.
Uglavnom, promijenio bih ili sve 4 ili bi iza stavio 250/9 ali nigjde nemogu naći tu visinu 9. svi imaju 8.

Ako bih mijenjao sve 4, dali na postojeću felgu ide neka veća širina?

Koje ti gume su u knjižici točno upisane .
Po tome takve treba staviti.
Nematu visine 8 ili 9...
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Koje ti gume su u knjižici točno upisane .
Po tome takve treba staviti.
Nematu visine 8 ili 9...

u knjizici pisu upravo navedene sa visinom 9. Nažalost nemogu se složiti sa vama. postoje različite visine guma... ali otom potom...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da za traktore su pisale na gumi prije a sad te srednje oznake nema a neznam zakaj?:(:
 
N

Nevjernik

Guest
u knjizici pisu upravo navedene sa visinom 9. Nažalost nemogu se složiti sa vama. postoje različite visine guma... ali otom potom...

Sad su drukčije visine napiši točno što piše .
Ikako pa cemo ti moći možda pomoć.
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
poz

treba mi jedno strucno pojasniti sada imam na traktoru gume 12-4-32 a stavio bi 14-9-28 dali bi mi ove 14 pasale na ove felge inace traktor nije duplak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
treba mi jedno strucno pojasniti sada imam na traktoru gume 12-4-32 a stavio bi 14-9-28 dali bi mi ove 14 pasale na ove felge inace traktor nije duplak

O kojem se traktoru radi.
Ako je stari MF u pitanju, mjenjamo se za felge, ja tebi dam 28" felge samo si staviš 14.9 gumu gore, a meni baš treba 12.4-32" :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
D
treba mi jedno strucno pojasniti sada imam na traktoru gume 12-4-32 a stavio bi 14-9-28 dali bi mi ove 14 pasale na ove felge inace traktor nije duplak

na svoje felge mozes stjvit siru gumu ali samo 32cola(zadnji broj obujam felge ili unutarnji promjer gume)kod tebe je 32cola.
Nemozes stavit 28 cola gume na svoje felge,jedino kupit 28c i felge i gume.:icon_biggrin:
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali netko nešto zna o srpskoj Cult gumi,kakva se pokazala u praksi,izdržljivost??a cjena joj je dosta povoljna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali netko nešto zna o srpskoj Cult gumi,kakva se pokazala u praksi,izdržljivost??a cjena joj je dosta povoljna.

Nisam nikad cul,al me isto zanima kakva je i jel ima kakve slicnosti sa trayalom?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dali netko nešto zna o srpskoj Cult gumi,kakva se pokazala u praksi,izdržljivost??a cjena joj je dosta povoljna.
Valjda mislis na "CULTOR" ??

Kak sam čitao to je nekadašnja RumaGuma..
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
ja ih imam na prednjem kraju, gume su 2008 godina sad su potrošene negdje oko pola ima na nekim mjestima di su se isčohale ali mislim da je to posljedica loše poštelanog špura kod prijašnjeg vlasnika jer ja nisam primjetio nova oštećenja i dosta su mekane pa u šumi treba pripaziti na panjeve.
susjed je kupio u 9mjesecu pogonske za IMT-a 539 kaže da ide dobr u oranju a za dalje će vrijeme pokazati jer je naprvio možda 20 radnih sati s njima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja ih imam na prednjem kraju, gume su 2008 godina sad su potrošene negdje oko pola ima na nekim mjestima di su se isčohale ali mislim da je to posljedica loše poštelanog špura kod prijašnjeg vlasnika jer ja nisam primjetio nova oštećenja i dosta su mekane pa u šumi treba pripaziti na panjeve.
susjed je kupio u 9mjesecu pogonske za IMT-a 539 kaže da ide dobr u oranju a za dalje će vrijeme pokazati jer je naprvio možda 20 radnih sati s njima

Koju dimenziju imas i kolko su para?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
dimenzija je 6.00-16 a za pare ne znam jer su došle s traktorom
ove na susjedovom su 11.2-28 i ako me pamćenje dobro služi bile su 1.380 kn
ja na svom zetoru imam 13.6-28 kormoran kupljene su 2004 godine i tad su koštale 2200kn obadvije sad su negdje na pola potrošene a po blatu idu da je to strašno, samo navodno ih više ne proizvode
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
dimenzija je 6.00-16 a za pare ne znam jer su došle s traktorom
ove na susjedovom su 11.2-28 i ako me pamćenje dobro služi bile su 1.380 kn
ja na svom zetoru imam 13.6-28 kormoran kupljene su 2004 godine i tad su koštale 2200kn obadvije sad su negdje na pola potrošene a po blatu idu da je to strašno, samo navodno ih više ne proizvode

Skupa je ta 13.6/28 valda jer je rjetka. Gledal sam na nekoj stranici i ma kormoran samo je sad.neko ime ispred kormoran. Valda ih je neko preuzel ko i stomil baruma.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
to je sad michelin uzeo pod svoje, i kad sam ja pital prošle godine u robnom centru na jankomiru za te traktorske gume tip mi je odgovorio da je michelin ugasio proizvodnju tih guma.
e sad dal je to točno ne znam al uglavnom bile su jako jeftine a dobre.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Valjda mislis na "CULTOR" ??

Kak sam čitao to je nekadašnja RumaGuma..

Da na te se mislio, imam ponudu za 12,4-36" od 2100kn sa pdv-m.Htio sam continental ali je treba čekati oko mjesec i pol a to mi je prekasno, a cultor če biti samo privremeno rješenje :cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh