• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Neznam da će ti u šumi bit od neke velike pomoći šira guma, 533 je dosta lagan otraga tako da sumnjam da će imat dobar grip, a i mislim da je ta guma dosta skuplja od ove koju sad imaš.

poz evo gume namontirane na imt 539 11-2-28
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja bih trebal jedan savjet.
kupio sam za 5011 zetora uže felge i gume,12.4-32,umjesto dosadasnjih 14.9-28,pa me zanima kak ove stare gume gume ocuvati. najvjerojatnije vise nikad ne budu isle gore na traktor,al opet ne bih htio da propadnu radi nemarnosti. moraju biti na suhom,pretpostavljam i tamnom mjestu,to nije problem. zanima me na kojem tlaku ih ostaviti,u kojem položaju, da li ih je bolje ostaviti na felgama ili skinuti dolje?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja bih trebal jedan savjet.
kupio sam za 5011 zetora uže felge i gume,12.4-32,umjesto dosadasnjih 14.9-28,pa me zanima kak ove stare gume gume ocuvati. najvjerojatnije vise nikad ne budu isle gore na traktor,al opet ne bih htio da propadnu radi nemarnosti. moraju biti na suhom,pretpostavljam i tamnom mjestu,to nije problem. zanima me na kojem tlaku ih ostaviti,u kojem položaju, da li ih je bolje ostaviti na felgama ili skinuti dolje?

Operi minivosem,namazi glicerinom cjele stavi tlak na 0.5 do 08 bara naravno na suho i mracno ili ih pokri plahtom,bilo bi dobro da vise negdje ak mozes ak ne onda okomito ne ih poljegati ak budu dugo stajale.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
super,hvala! ovo da ih objesim mi nije uopce palo na pamet,tak budem napravil. gume su jos relativno dobre,pa ak budem danas-sutra prodaval traktor,hocu imati 2 kompleta za ponudit s njim,al meni vise ne budu trebale.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
-- danas na sajmu u Gudovcu vidio gumu 16,9 x 28 za oko 2000 kn, stao pa gledam i gledam i onda skužim da je MADE in China vjerojatno još nitko nema iskustvo sa njima jer su relativno nove na tržištu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
super,hvala! ovo da ih objesim mi nije uopce palo na pamet,tak budem napravil. gume su jos relativno dobre,pa ak budem danas-sutra prodaval traktor,hocu imati 2 kompleta za ponudit s njim,al meni vise ne budu trebale.

A gle ak imas i felge i gume skupa i znas da ih nebus trebal mozda ih stavit na njuskalo pa prodat i stavit nekaj u dep a mogel bi i dobro dobit,pa kad prodas prodas.
Samo ih dobro operi i namazi sa glicerinom i sve se vidi kakva je pa ko voli nek izvoli,a felge nemoj farbat jer neznas ko ih bu kupil za koji traktor pa mu boja ne pase ili kaj,nek si novi gazda farba kak mu pase.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
-- danas na sajmu u Gudovcu vidio gumu 16,9 x 28 za oko 2000 kn, stao pa gledam i gledam i onda skužim da je MADE in China vjerojatno još nitko nema iskustvo sa njima jer su relativno nove na tržištu

Meni se nudi za mitas 16.9 za 1500kn kom,i uzel bi,jedina caka je da stoje na skladistu 3god. I nisu spucale nigdje.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Meni se nudi za mitas 16.9 za 1500kn kom,i uzel bi,jedina caka je da stoje na skladistu 3god. I nisu spucale nigdje.

hmm to je u pola cjene, ako nečeš ti uzmati pošalji mi PM gdje je to i nekakav kontakt i vodim te na gablec:cool2:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hmm to je u pola cjene, ako nečeš ti uzmati pošalji mi PM gdje je to i nekakav kontakt i vodim te na gablec:cool2:

Bi odma da covjek ima vise al samo su dvije jos ostale po toj cjeni i preko firme i poznam ga pa je cjena super. Kad ga kontaktiram ak bude jos kaj jeftinije javim ti!
Koja ti dimenzija treba tocno?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Bi odma da covjek ima vise al samo su dvije jos ostale po toj cjeni i preko firme i poznam ga pa je cjena super. Kad ga kontaktiram ak bude jos kaj jeftinije javim ti!
Koja ti dimenzija treba tocno?

najrađe 16,9 ali ako nema a dobra j eprilika može i 14,9,x 28 obične dijagonalne
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
-- danas na sajmu u Gudovcu vidio gumu 16,9 x 28 za oko 2000 kn, stao pa gledam i gledam i onda skužim da je MADE in China vjerojatno još nitko nema iskustvo sa njima jer su relativno nove na tržištu

ja sam imo nove kineske na bivšem traktoru takve su bile kad sam ga kupio
mogu ti reći da su me ugodno iznenadile niti su ispucale a imale su nekakav drugačiji raspored ripni tako da uopće nisu kupile blato puno odnosno brzo bi ga izbacile
to je moje iskustvo za godinu dana kakve su sada nakon 2god neznam:mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh