• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo ne kupuj kineske ni indijske jer zbog njih možeš glavu izgubit, uštedit nikako. Kineske su jako krhke, pucaju ko ljuska od jajeta, brzo se troše, svaka slamka prođe kroz njih, ne možeš ih lijepo uštimat u felgu pa skaču, a indijske su ili pretvrde ili mekane ko putar pa se samo probijaju...

Potpisujem.:icon_super:
I preporucam turski petlas jer ta firma radi cjeli asortiman za bagere kamione i traktore vec dugi niz godina samo je na nasem trzistu nije do nedavno nije bilo svuda nego u par ducana.
Mitas je bivsi barum,uzel je profil od baruma a kvalitetu to je pitanje,to je ceska guma.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Fala becari ! Sutra picim u Vrbovec po njih, jer su tam 100 kunica po komadu jeftinije nego igdje !!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo imaju ja sam zval nije mi vrag dal mira.
Mitas 7.50/16 6platana 641kn za kes
Kultor 7.50/16 8platana 752kn za kes:D:
Druge marke tih guma nemaju.

Jebate, ja sam dal za Trayal 7.50-16 pogonske, 6 platana 402 kn prije 5-6 godina :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jebate, ja sam dal za Trayal 7.50-16 pogonske, 6 platana 402 kn prije 5-6 godina :)
Ja pratim cjene guma zadnjih 4god i svake godine idu gore pun k.
Evo 14.9/28 8platni prije 4god su bile izmedu 1200 do 1500kn,evo danas najjeftinije mpc je 2400kn mitas,to je najjeftinije kaj sam nasel.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zel bum te Turske, al sam zaboravil koja marka - 6.00-16

Uzmi 6.50 bolje bu zgledal i manje tonul a ide ti na felgu,preporucam sa 3 crte bolje skrece u masnom i blatu,lakse se mota volan i bolje se oslobada blata od ovih kaj imaju vise redi ripnja.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uzmi 6.50 bolje bu zgledal i manje tonul a ide ti na felgu,preporucam sa 3 crte bolje skrece u masnom i blatu,lakse se mota volan i bolje se oslobada blata od ovih kaj imaju vise redi ripnja.

Hvala ti na svjetu ! Videl bum ako imaju te kaj preporucil !!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Nemaš baš neki preveliki izbor tih "jeftinijih" guma.
1. Mitas
2. Petlas
3. Cultor
4. Seha
5. Trayal

Kaj god da od tog uzmeš bude dobro za taj traktor. Znaš da ja imam Trayala tih dimenzija napred na 565 več jedno 5-6 godina i dobro se drže, ispucale jesu lagano između ripni, ali nigdje ne pokazuju neka velika oštećenja.

Baš san na netu tražio i uopće nam neke prevelike ponude,
većinom je mitas u pitanju, on mi nekako daje najbolje uloženo dobiveno,
Trayal naspram mitasa je jedino po tome bolji što je par kn jeftini,
ali ima 8 platna, dok Mitas nudi samo sa 6 platna

Kako neki predlažu kineske me uopće ne zanimaju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Baš san na netu tražio i uopće nam neke prevelike ponude,
većinom je mitas u pitanju, on mi nekako daje najbolje uloženo dobiveno,
Trayal naspram mitasa je jedino po tome bolji što je par kn jeftini,
ali ima 8 platna, dok Mitas nudi samo sa 6 platna

Kako neki predlažu kineske me uopće ne zanimaju

Ima dosta njih mitas,stomil,petlas,sehu,trayal i od svih je trayal najjeftiniji a ostali su tu negdje.
E ima u zg savin ducan i imaju sve od save pa i gume,probaj naci broj pa pitaj ja ga imam negdje al neznam gdje.
 
Posljednje uređivanje:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko zna ili ima zadnju gumu da prodaje za Zetora 5211, dimenzija gume je: 14.9-28????
Ali u Vukovarsko srijemskoj županiji u blizini Županje.
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Ljudi, kak se u vašem kraju kreću cijene gume dimenzija 11.2-10/28? Trebaju mi za 539.. Možda netko i zna za neke rabljene u dorbrom stanju. Najeftinije nove sam našel za 1280 kn u Vrbovcu.

poz ja sam sada kupio u karlovcu najeftinije gume coult 1250kn komad 11.2.28
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
coult nadam se da nisam pogrijesio

Nije cult nego culto:(wait)::icon_winkle:r sad se nemrem sjetit di se proizvodi.
Dobre su i dosta jeftino,ja bi uzel 12.4 mislim da su 1400kn al i 11.2 su mu super isel bu dobro nemas frke,trayal srpski je u tom rangu i u cjeni je tu negdje.
Neki modeli 539 su dolazili sa 11.2 mislim do 92god. A kasnije su metali 12.4.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nije cult nego culto:(wait)::icon_winkle:r sad se nemrem sjetit di se proizvodi.
Dobre su i dosta jeftino,ja bi uzel 12.4 mislim da su 1400kn al i 11.2 su mu super isel bu dobro nemas frke,trayal srpski je u tom rangu i u cjeni je tu negdje.
Neki modeli 539 su dolazili sa 11.2 mislim do 92god. A kasnije su metali 12.4.

moj 89. a došao sa gumama 12.4. :(nerd):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
moj 89. a došao sa gumama 12.4. :(nerd):

Neznam kak to,valda su metali po nekim narudbama i kak su dobivali jer se u toj tvorniciradil se i drugi modeli pa kad bi ponestalo 11.2 stavili bi 12.4,ovak i onak mala je razlika.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolko znam i ovi noviji imt 539 P imaju 11.2
a tek na 540 stavljaju 12.4
ovo su valjda bile tak naruđbe ili kaj..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Neznam kak to,valda su metali po nekim narudbama i kak su dobivali jer se u toj tvorniciradil se i drugi modeli pa kad bi ponestalo 11.2 stavili bi 12.4,ovak i onak mala je razlika.

te što su bile bez ripni su kao ove danas 12.4 sa ripnama što imam na 549 i puno više su izdržale nego što ću mi ove na 549..:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
te što su bile bez ripni su kao ove danas 12.4 sa ripnama što imam na 549 i puno više su izdržale nego što ću mi ove na 549..:)

To je istina,nekada gume tvrde postojane na vrucem asfaltu ne trgaju se i trajale su na manjem gospodarstvu 15 god min,meni su barumke 25god 4500rs i sad su na 20%,a nove rade mekane koda bumo sa 120km/h isli u zavoj po mokroj cesti,pa se u sumi trgaju a po vrucem asfaltu su ko zvakaca guma uzas.i sad traju do 10god max.
E sad kakve su good year ili continental neznam al su duplo skuplje,14.9/28 continental su 5800kn komad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh