• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To je istina,nekada gume tvrde postojane na vrucem asfaltu ne trgaju se i trajale su na manjem gospodarstvu 15 god min,meni su barumke 25god 4500rs i sad su na 20%,a nove rade mekane koda bumo sa 120km/h isli u zavoj po mokroj cesti,pa se u sumi trgaju a po vrucem asfaltu su ko zvakaca guma uzas.i sad traju do 10god max.
E sad kakve su good year ili continental neznam al su duplo skuplje,14.9/28 continental su 5800kn komad.

A ne znam, ja sam mišljenja da ne mogu baš toliko duže trajati koliko više koštaju, ako su duplo skuplje znači trebaju dvoje ove sahraniti, a mislim da to ne mogu, možda se varam, ne znam..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
vrijede dosta više..tj. duže drže..
kolega je pred 5 god kupil dva JD-a
obadva su imala nove gume
jedne su bile barum a druge good year
barumke su več sve ispucale i duplo bolje su porošene nego good yerke a na good year se ne vidi ni jedna pukotina...
traktori su mnogo na cesti tokom cjele godine...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
vrijede dosta više..tj. duže drže..
kolega je pred 5 god kupil dva JD-a
obadva su imala nove gume
jedne su bile barum a druge good year
barumke su več sve ispucale i duplo bolje su porošene nego good yerke a na good year se ne vidi ni jedna pukotina...
traktori su mnogo na cesti tokom cjele godine...

recimo ja imam Trayal na IMT 549, 5 god je sada i mogu reći da su gume kao nove, dobro nisu baš kao nove, malo su prljave, ali jako sam zadovoljan sa njima, samo da su veće!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
vrijede dosta više..tj. duže drže..
kolega je pred 5 god kupil dva JD-a
obadva su imala nove gume
jedne su bile barum a druge good year
barumke su več sve ispucale i duplo bolje su porošene nego good yerke a na good year se ne vidi ni jedna pukotina...
traktori su mnogo na cesti tokom cjele godine...

za traktore koji idu brze od 35 trebale bi biti radialke a one su skuplje 1000kn po gumi,radial je meksa guma na bocnoj liniji ali zilavija i izdrzljivija od dijagonalke,jd je velik i tezak traktor i na njega treba stavit cvrscu gumu sa bar 10platana e po asfaltu i pod teretom i jos ljudi ne napumpaju dovoljno da bude udobniji trose se ko lude a puno kostaju.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ove su valjda takve zbog prikolice jednoosovinke 12 tona + ona ispadne prek 15 t.. i to stalno drma taktor pa su valjda zato dobile..

edit: nejde baš jd brzo..to su stariji tipovi..a i ne tjera ih pun gas jer oni su poznati da vole malo više:icon_jook:
a radijalke kak god one UVIJEK leže bileone pod teretom ili samo pod traktorom..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
recimo ja imam Trayal na IMT 549, 5 god je sada i mogu reći da su gume kao nove, dobro nisu baš kao nove, malo su prljave, ali jako sam zadovoljan sa njima, samo da su veće!!

Ti imas prednju vucu pa se zadnje ne naprezu ko na traktoru koji nema prednje.
Pitanje kolko si na cesti opterecen pa pun gas?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ti imas prednju vucu pa se zadnje ne naprezu ko na traktoru koji nema prednje.
Pitanje kolko si na cesti opterecen pa pun gas?

Traktor je više na cesti nego u polju, daleko mi njive! Stalno je pun gas, vozio je prikolicu jednosovinku 4 tone(po papirima), cisternu, a ovo za prednju vuču da se ne naprežu, na cesti ne znači ništa što imam, pod teretom kad je zadnji kraj ne znači mi opet ništa, to jedino u oranju i tim operacijama, al prednje su mu mana gume Mitas i pola ih nema.. premekane su..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Traktor je više na cesti nego u polju, daleko mi njive! Stalno je pun gas, vozio je prikolicu jednosovinku 4 tone(po papirima), cisternu, a ovo za prednju vuču da se ne naprežu, na cesti ne znači ništa što imam, pod teretom kad je zadnji kraj ne znači mi opet ništa, to jedino u oranju i tim operacijama, al prednje su mu mana gume Mitas i pola ih nema.. premekane su..

i mislil sam u blatu i sumi al ak si puno na asfaltu i jos su dobre onda je guma tvrda i takva treba biti i super je,a prednje s takvim profilom na svim traktorima se brzo trose,,samo ih imaj jace napumpane i skini utege ak ih imas i budu duze,moj predlog je petlas 8platana za prednje,navodno se sporije trose od drugih,a mitas je mekana i barum je prije bil zakon za takve traktore manje mase.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
i mislil sam u blatu i sumi al ak si puno na asfaltu i jos su dobre onda je guma tvrda i takva treba biti i super je,a prednje s takvim profilom na svim traktorima se brzo trose,,samo ih imaj jace napumpane i skini utege ak ih imas i budu duze,moj predlog je petlas 8platana za prednje,navodno se sporije trose od drugih,a mitas je mekana i barum je prije bil zakon za takve traktore manje mase.

Ma ja napred imam utege u felgama i oni čine jednu cjelinu sa felgom tako da nema skidanja... A bude sljedeća guma malo jača i šira, ove su jako uske..:)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo jače nebi bile na odmet:(nerd):
mada je druga pjesam te pogonske i ove obične za traktore bez prednje vuče ali standardna traktorska guma(sa one tri ripne ) od 8 platana pod utezima pucaju kaj lude...na našem su tak dugo držale dok nije tata stavil naprijed 300 kg utega i počele su pucati i širom iti..sad su bile od 12 platana i nikakvih problema sa njima..a sad su od 28(kamionske) pa ajd da sad vidimo al budu pucale:icon_lol:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam zadnje barum jos su odlicne jer nisam puno na asvaltu jedino sam zadnju desnu svaku ripnu s vanjske strane zarezo na prikolicu al nema veze bolje guma nego da je sve otislo u jarak:(sweat):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
malo jače nebi bile na odmet:(nerd):
mada je druga pjesam te pogonske i ove obične za traktore bez prednje vuče ali standardna traktorska guma(sa one tri ripne ) od 8 platana pod utezima pucaju kaj lude...na našem su tak dugo držale dok nije tata stavil naprijed 300 kg utega i počele su pucati i širom iti..sad su bile od 12 platana i nikakvih problema sa njima..a sad su od 28(kamionske) pa ajd da sad vidimo al budu pucale:icon_lol:

Imam ja i Zetora bez prednje vuče i njegove prednje gume, tj. jedna je njegova druga nije, zapeo sam negjde i probio ju, a ova njegova je 13 godina sada i ne vidim da je ispucala, morao bi pogledati koliko je platana 6 ili 8 ne znam sada..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Imam ja i Zetora bez prednje vuče i njegove prednje gume, tj. jedna je njegova druga nije, zapeo sam negjde i probio ju, a ova njegova je 13 godina sada i ne vidim da je ispucala, morao bi pogledati koliko je platana 6 ili 8 ne znam sada..

a jel imaš utege naprijed??
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Znaš kako se dučan zove?
barem poprilici da lakše nešto iskopam na internetu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ja napred imam utege u felgama i oni čine jednu cjelinu sa felgom tako da nema skidanja... A bude sljedeća guma malo jača i šira, ove su jako uske..:)

Ako stavis sirju napred moras i nazad jer kad je guma sira odma je vislja pa ti je omjer vrtnje drugaciji pa recimo stavis samo prednje sire trpit ce ti prednji diferencijal i puknut ce nesto,najbolje je kak je tvornicki radi rasporeda tezine i vucne sile.

Mali plavi di si nabavil s toliko platana i fakat te gume nemre ni tenk strgat.:icon_pray:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
a jel imaš utege naprijed??

Ima napred utege, koliko ne bi znao, al nema nešto puno...

Oficir, ma i nazad bude išla veća guma, ove su mi male, čim budu veće gume traktor će izgledati veće, ima mi jedan komšija na Torpedu 45 zadnje gume 14, traktor izgleda puno veće, a i puno je brži, mislim da je imao gume 11.2 ili 12.4 i bio je kao da mu fali brzina, a sad ide fino..:)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hebate..malo sam pobrkal..na traktoru su 18 platana i radijalke a ovo od 28 platana su stare američke dijaonalke...ostale za uspomenu kak je tata kupil kamion tegljač koji je vozil u kamenolomu....ove su na traktoru

Uploaded with ImageShack.us
mr sima..torpedo ima 12.4
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima napred utege, koliko ne bi znao, al nema nešto puno...

Oficir, ma i nazad bude išla veća guma, ove su mi male, čim budu veće gume traktor će izgledati veće, ima mi jedan komšija na Torpedu 45 zadnje gume 14, traktor izgleda puno veće, a i puno je brži, mislim da je imao gume 11.2 ili 12.4 i bio je kao da mu fali brzina, a sad ide fino..:)

Kaj mu 14.9 nebi bile presiroke za blatobran i felgu,cul sam da postoji guma 13.6 pa mozda te vidjet i naprjed jedan broj sire.
Koja dimenzija i colaza su sad naprjed?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hebate..malo sam pobrkal..na traktoru su 18 platana i radijalke a ovo od 28 platana su stare američke dijaonalke...ostale za uspomenu kak je tata kupil kamion tegljač koji je vozil u kamenolomu....ove su na traktoru

Uploaded with ImageShack.us
mr sima..torpedo ima 12.4

Da nije marka BKT?
 

Najnoviji postovi

Na vrh