• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas se malo raspitivao za gume 12,4-28 sa 8 platna za IMT-ja mi trebaju i cijena je 1600kn komad,kaj mislite o cijeni,jel moguče da ima negdi još povoljnije il da uzmem ove dok su još po toj cijeni

Vjerojatno tryal i da nebus nigdje nasel jeftinije garantiram.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Radialna guma nije bez razloga skuplja,e sad koji su razlozi.....
Kod dijagonalne gume kad traktor stoji par dana i onda krenes u voznju cestom zadnji kraj skace koda je nekaj izaslo iz centra dok kod radialke toga nema.
Ja sam na zetoru dobil barum 14.9\13\28 dijagonalne i radim u sumi godisnje 50m drva i orjem 10rali godisnje skupljanje sjena izvoz gnoja i nikad nije bila probusena niti ostecena.:icon_thumright::icon_thumright:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma to je normalno kaj se ona malo baca kad duže vrijeme stoji...i to se poravna nakon par metara...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad kupiš pravi traktor s radijalnim gumama javi se onda ćeš vidit što je guma.:icon_mrgreen:

Daj reci jel kaj velika razlika u blatu i potrosnji gume?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U blatu i na mekanim terenima je puuuuuuno bolja radijalna guma, zbog samog rasporeda ripni i zbog samog gaznog sloja.
O potrošnji da i ne pričam, Same je star več preko 6 godina, a ripne su još ko nove :)

U svakom slučaju dijagonalna guma se u ničemu nemože mjerit s radijalnom kad se priča o poljoprivrednoj upotrebi na traktorima. Jedini minus radijalne gume je taj što je mekanija sa bočnih strana i veča je vjerojatnost da se ošteti nailaskom na panj ili neku drugu sličnu prepreku!
 
N

Nevjernik

Guest
Ovo i mene zanima, kakve su u blatu i na kamenim putevima?

Po blatu su bolje od ovih jako puno.
Jer dijagonalne ne legnu pa ne prijanjaju dobro i imaju veće ripne malo.
I drukčije tako da jače jesu .
Razlike su bitne ali i po cijeni po gumi oko 1000 kn .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po blatu su bolje od ovih jako puno.
Jer dijagonalne ne legnu pa ne prijanjaju dobro i imaju veće ripne malo.
I drukčije tako da jače jesu .
Razlike su bitne ali i po cijeni po gumi oko 1000 kn .

Da to je velika razlika s tim da ne radim puno bar ne ko prije.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Po blatu su bolje od ovih jako puno.
Jer dijagonalne ne legnu pa ne prijanjaju dobro i imaju veće ripne malo.
I drukčije tako da jače jesu .
Razlike su bitne ali i po cijeni po gumi oko 1000 kn .

Da sano za koju dimenziju su razlika 1000kn.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
možda za ove manjih dimenzija je razlika 1000 kn a npr za 18.4 38 je razlika puno veča...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da niti jedna guma danas nejde tak dugo ko prije, namjerno su kvalitetu sjebali a cjene digli do neba. Danas ide 8-10god i gotova je a one prije isle su 25god.
Pital sam 9 za petlas dijagonalke 14.9 28 i komad ispod a2000kn nisam nasel.
A sehu nisu ni imali tak da nisam ni pital za cjenu.
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Mislim da niti jedna guma danas nejde tak dugo ko prije, namjerno su kvalitetu sjebali a cjene digli do neba. Danas ide 8-10god i gotova je a one prije isle su 25god.
Pital sam 9 za petlas dijagonalke 14.9 28 i komad ispod a2000kn nisam nasel.
A sehu nisu ni imali tak da nisam ni pital za cjenu.

meni je vulkanizer za pertlas 4,9 x 28 dijagonalku rekao oko 3000 a 16.9 x28 3300 kn a za radijalke nisam niti pitao jer mi ne paše za moje poslove, tražim si što tvrđu gumu
 
N

Nevjernik

Guest
Da to je velika razlika s tim da ne radim puno bar ne ko prije.

Većinom je takva razlika .
S tim za male traktore ovisi dal ti se isplati.
Znam jednog dobrog koji ima dobar izbor.
I trebaš se cjenkat s njima kad kupuješ.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Većinom je takva razlika .
S tim za male traktore ovisi dal ti se isplati.
Znam jednog dobrog koji ima dobar izbor.
I trebaš se cjenkat s njima kad kupuješ.

Pa reci koji je ili ga pitaj za 14.9 28 petlas ili seha dijagonalke mislim da znam a znam da mi radialna netreba.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Gume

Bok,

ja na svome carraru imam 9,5/9 -20. To su mu prve gume - Pirelli, jos orginalne.
Zadnja desna guma mu se bila prilično istrosila pa mu je bivsi gazda stavio novu gumu ali visine 8. E sad je dosta velika razlika između prvih guma koje su 9 i ovih zadnjih koje su 8, pa se bojim da mi nebi riknula getriba??
imam par pitanja:

1) 9,5/9 - 20 je isto sto i 250/9-20
2) dali je moguće nabaviti profil guma pod 1.
3. Ima li netko mozda dvije rabljene takve gume?
4. Čini mi se da bi na te felge mogla i nesto šira guma. Dali bi mozda mogla ona od 10.5?

Hvala. Nik
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Bok,

ja na svome carraru imam 9,5/9 -20. To su mu prve gume - Pirelli, jos orginalne.
Zadnja desna guma mu se bila prilično istrosila pa mu je bivsi gazda stavio novu gumu ali visine 8. E sad je dosta velika razlika između prvih guma koje su 9 i ovih zadnjih koje su 8, pa se bojim da mi nebi riknula getriba??
imam par pitanja:

1) 9,5/9 - 20 je isto sto i 250/9-20
2) dali je moguće nabaviti profil guma pod 1.
3. Ima li netko mozda dvije rabljene takve gume?
4. Čini mi se da bi na te felge mogla i nesto šira guma. Dali bi mozda mogla ona od 10.5?

Hvala. Nik

z bog čega bi se getriba razletjela??kolko sam skužil taj traktor ima 4x4 pogon...i to je mala razlika u gumama..svejedno ne koristiš dupli pogon na tvrdom(valjda) pa nebi smjelo biti problema...a ako su več istrošene pa ideš kupovat druge onda najbolje staviti tak kaj bude pasalo za omjer vuče...a gume ako i staviš šire onda bi moral sve 4 mjenjati...
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Dakle, nemam mogućnost iskapćanja prvog pogona. Prve gume su za cca 2 cm(mjereno od poda) vise od ovih zadnjih, čime su radijusi različiti, a time i broj okretaja i opterećenje. Upravo zato se i bojim da se nesto ne desi.
Uglavnom, promijenio bih ili sve 4 ili bi iza stavio 250/9 ali nigjde nemogu naći tu visinu 9. svi imaju 8.

Ako bih mijenjao sve 4, dali na postojeću felgu ide neka veća širina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh