• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Istina sve kaj kazes samo da se teze motaju nisam bas skuzio ili sam ojacao* :icon_rolleyes:
mislim da im je i prednost što imaju ovako siroke ove 3 po sred sare jer one prve su bile klasika za Imt s 1 sarom po sred i bas zato smo ih i mjenjali jer sve spucale po toj sredisnjoj i to duboke pukotine i skocio i bruh*:cool:

A da mali Imt nemre pokidati zadnje gume nebih se slozio jer ako je losa kad u sumi na korijen provrti pa pocnu lupati ripne o korijen a natrpan teret na jednoosovinci ak nevalja ode ripna....vidio sam novi tigar kako ode dobro može biti i do vlasnika ali....

takve zadnje iste imam i ja na ferbusonu, ima 10 godina kak smo ih stavili, i nema nikakvih tragova trošenja, raspadanja, ili da su ispucale već...A prije tih su bile rekordove, od 77 godine, imale su ripnu 90%, ali je na kraju puknuo čelični obruč s vanjske strane, pa smo mjenjali obadvije. Dobre su gume...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
koliko koštaju Taurus gume 12.4-28 zadnje i 6-16 prednje. ima li neka veća trgovina gdje se mogu kupiti ili naručiti.
Ja vjerujem samo Taurusu to je najbolja guma ikada
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
koliko koštaju Taurus gume 12.4-28 zadnje i 6-16 prednje. ima li neka veća trgovina gdje se mogu kupiti ili naručiti.
Ja vjerujem samo Taurusu to je najbolja guma ikada

Na Torpedu su orignal došle Taurus gume. Odlične.

Prema dostupnim informacijama Michelin upravlja mađarskim Taurus-om.

Nisam znao ta je popularni Trelleborg ubiti Pirelli, kao ni da Starmaxx koji sada imam (13.6 R28) dijeli Petlas.

Evo jedna zanimljiva stranica http://www.en.working-tyres.eu/index.php?
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kaj mislite dečki kolko bi mogel dobiti otprilike za gume pireli 13.6r38 ...nisu ispucale a imaju dosta dobre ripne...neki čovjek mi nudi te gume za zamjenu za ove kaj imam sad na traktoru...mislil sam mjenjat pa ove prodat i onda stavit šire na felge...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
kaj mislite dečki kolko bi mogel dobiti otprilike za gume pireli 13.6r38 ...nisu ispucale a imaju dosta dobre ripne...neki čovjek mi nudi te gume za zamjenu za ove kaj imam sad na traktoru...mislil sam mjenjat pa ove prodat i onda stavit šire na felge...

Dal imaš i felge za te gume 13.6R38 ??
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma vraga...meni trebaju samo te felge jer mi paše raspored rupa tak da bi si uzel felge a gume i zračnice prodaval...a za koj bi to trebal i z felgama??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma vraga...meni trebaju samo te felge jer mi paše raspored rupa tak da bi si uzel felge a gume i zračnice prodaval...a za koj bi to trebal i z felgama??

Meni su treba za MF i za Claas,raspored rupa je isti kao i na Torpedu..
Ak znaš za kakve jeftine gume s felgom javi mi..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
eh jeftine baš neznam:(think): glec ove so jedino... http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/tockovi-13.6-38-fendt-oglas-4854184 a ak kaj najdem unda javim..hebemu saki dan iščem i pregledavam po oglasnikima gume i jedne sam našel polovne dosta fal al mi samo još treba felga...
A kakve gume ti tražiš??
Ja sam ove gledao:http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/traktorski-kotaci-13.6r38-oglas-6902716

Uz manje prepravke ovo paše na moje traktore,još budem malo pričekao oko kupnje možda kaj spusti cijenu...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma vraga...meni trebaju samo te felge jer mi paše raspored rupa tak da bi si uzel felge a gume i zračnice prodaval...a za koj bi to trebal i z felgama??

Neznam jel di bilo razgovora o punjenju guma vodom ili antifrizom
Al me zanima jel neko probal i iradil to da mi opise postupak i kolko se dobije na tezini recimo 28cola guma?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako ti nitko ne javi za ovo punjenje, javi mi pa cu ti prepisat iz Uputa za Ursusa kako se to radi !
Ja nisam to radio, jer imam utege pa za sada nemam potrebe za vecom tezinom traktora ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ti nitko ne javi za ovo punjenje, javi mi pa cu ti prepisat iz Uputa za Ursusa kako se to radi !
Ja nisam to radio, jer imam utege pa za sada nemam potrebe za vecom tezinom traktora ...

Hvala vidi se dobro. Nisam znal da to ima u uputama za traktor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje u vezi guma 14.9-28.
Moje su na 10%. I mislil sam ih mjenjat ali postoji toliko proizvodaca i kvaliteta.
Ovak ja sam mislil uzet radialne sa min 8platana raecimo petlas turski al komad je oko 3000kn kn
Najrade bi barum al vise se ne proizvode nego je to preuzel mitas a mitas se bas nisu pokazale.
Mischelin ili good year su jako skupe tak da ne dolaze u obzir.

Radim u sumi dosta i oranje tanjuranje i malo voznje po asfalu.
 
N

Nevjernik

Guest
Što se mitas nisu pokazale o čemu pričaš.
To su vrhunske gume.
Pogotovo radijalne i radijalne nemaju platna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Što se mitas nisu pokazale o čemu pričaš.
To su vrhunske gume.
Pogotovo radijalne i radijalne nemaju platna.

Nego kaj imaju radialne gume na radnim strojevima?
Jel znas koja je razlika izmedu radialne i aksialne gume?

Znam da su vrhunske 3 sezone a onda ih mozes fuckat a ljepo kostaju!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da bi ti za šumu bile najbolje dijagonalne gume..pošto ga malo koristiš za transport tj.po cesti...a ima tu još mnogo vrsta guma po dosta jeftinim cjenama a dugo drže...a platna ili žice mora imat svaka guma jer bi se raspala...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh