• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

N

Nevjernik

Guest
Nego kaj imaju radialne gume na radnim strojevima?
Jel znas koja je razlika izmedu radialne i aksialne gume?

Znam da su vrhunske 3 sezone a onda ih mozes fuckat a ljepo kostaju!

Ne pričaj gluposti uspoređuješ radijalku s dijagonalnom.
Radijalna ima žice u sebi dok ova ima plartna.
I puno je čvršća i jača.
Dijagonalne gume pucaju ko baloni u šumi pogotovo s 8 platana.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne pričaj gluposti uspoređuješ radijalku s dijagonalnom.
Radijalna ima žice u sebi dok ova ima plartna.
I puno je čvršća i jača.
Dijagonalne gume pucaju ko baloni u šumi pogotovo s 8 platana.

Pa kaj pricas kaj bi pucale ko bloni nisu lose za manje posla.

E nemoj tak pricat budu ti se ljudi smijali,dobro veli mlali plavi svaka guma ima platna i zice,samo neke imaju jedno platno a neke12.
Dijagonalna ima platna slozena po dijagonalnoj osi a radialn po radialnoj i dijagonalne se vec jako dugo ne proizvode za osobna vozila jer nisu dobre za velike brzine.
:frown::eek::
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Ne pričaj gluposti uspoređuješ radijalku s dijagonalnom.
Radijalna ima žice u sebi dok ova ima plartna.
I puno je čvršća i jača.
Dijagonalne gume pucaju ko baloni u šumi pogotovo s 8 platana.

Kako si tako pametan ,imaš IMT i s njim radiš 10 dana u šumi s radijalnim gumama, a je si li kad na šumskim traktorima, LKT ili Timberjack, nije sad bitno koji vidio radijalne gume, na LKT idu iz tvornice 18.4-30 dijagonalne gume.
A radijalne gume, bočno su toliko mekane da ih se nemalo može razrezati na kukuruz, to će ti potvrditi ostale kolege s foruma.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kako si tako pametan ,imaš IMT i s njim radiš 10 dana u šumi s radijalnim gumama, a je si li kad na šumskim traktorima, LKT ili Timberjack, nije sad bitno koji vidio radijalne gume, na LKT idu iz tvornice 18.4-30 dijagonalne gume.
A radijalne gume, bočno su toliko mekane da ih se nemalo može razrezati na kukuruz, to će ti potvrditi ostale kolege s foruma.

Tako je trebalo bi ju jace pumpat al onda skace traktor, al ja sam pital za radijalne koja bila najmanjaacjena al kak su skupe kupil bum dijagonalku samo neznam koju marku.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma badava ju napumpal više kad ona uvijek leži bar malo i gotovo...nema radijalke koja ne liježe makar i pod samom težinom traktora...zato su i bolje za transport jer ne osjete svaki malo veči kamenčič kak dijagonalke ali opet sve ima svoje prednosti i mane...a za teže poslove su dijagonalke...znam iz os.iskustva kak je imal 3 kubični utovarivač dijagonalke sa 28 platana...i makar je bilo razderano vanjskih 12 platni još su bez problema držale..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma badava ju napumpal više kad ona uvijek leži bar malo i gotovo...nema radijalke koja ne liježe makar i pod samom težinom traktora...zato su i bolje za transport jer ne osjete svaki malo veči kamenčič kak dijagonalke ali opet sve ima svoje prednosti i mane...a za teže poslove su dijagonalke...znam iz os.iskustva kak je imal 3 kubični utovarivač dijagonalke sa 28 platana...i makar je bilo razderano vanjskih 12 platni još su bez problema držale..

Ma znas kaj ja cu uzet dijagonalku samo neznam koju marku ja bi da je tvrda itda se sto sporije trosi.
Kaj mi po svom iskustvu preporucas?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
e sad koju preporučam...ja sam jako zadovoljan sa ruskim gumama...ime neznam kak je jer neznam pročitati...ali ja ih imam na traktoru več oko 12 god i on je stalno u pogonu i ripna se potrošila manje od 1cm nego su bile nove..nigdje nema nijedne pukotine ..a radi se svašta sa njim...i transport , poljoprivreda , svake godine nekaj malo šume i dosta tovarimo sa zadnjim naletnim utovarivačem...i pokazale su se odličnima...sad kaj drugi koriste i imaju iskustva to neznam..
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ma znas kaj ja cu uzet dijagonalku samo neznam koju marku ja bi da je tvrda itda se sto sporije trosi.
Kaj mi po svom iskustvu preporucas?

seha ozka ili petlas to su prave gume a trayal nikako dere se ko žvaka
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
seha ozka ili petlas to su prave gume a trayal nikako dere se ko žvaka

Ma za trajal znam najeftinija je al kaj mi vrjedi kad je za 3 godine nebu isto ko i mitas kvalitetna al premekana pa ne vozim trke da mi treba da drzi zavoje.
Ko dela sehu?
 
N

Nevjernik

Guest
Pa kaj pricas kaj bi pucale ko bloni nisu lose za manje posla.

E nemoj tak pricat budu ti se ljudi smijali,dobro veli mlali plavi svaka guma ima platna i zice,samo neke imaju jedno platno a neke12.
Dijagonalna ima platna slozena po dijagonalnoj osi a radialn po radialnoj i dijagonalne se vec jako dugo ne proizvode za osobna vozila jer nisu dobre za velike brzine.
:frown::eek::

E nagledao sam se pucanja gume uzme ujak za lkt gumu i dva sata se prosječe nova i ode.
14 platana jedino nešto vrijedi.
Ali da se dijagonalna možemjerit s radijalnom po vuči nemože.
Drugo je ako nemaš novaca za bolje gume.

Kako si tako pametan ,imaš IMT i s njim radiš 10 dana u šumi s radijalnim gumama, a je si li kad na šumskim traktorima, LKT ili Timberjack, nije sad bitno koji vidio radijalne gume, na LKT idu iz tvornice 18.4-30 dijagonalne gume.
A radijalne gume, bočno su toliko mekane da ih se nemalo može razrezati na kukuruz, to će ti potvrditi ostale kolege s foruma.

Ko ti kriv što imaš zetora pa nisi nikad vidio kako izgleda radijalna guma pričaš gluposti.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ma za trajal znam najeftinija je al kaj mi vrjedi kad je za 3 godine nebu isto ko i mitas kvalitetna al premekana pa ne vozim trke da mi treba da drzi zavoje.
Ko dela sehu?

sehu radi turska i to je jako tvrda guma koja se sporo trosi
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega ja sam imal traktor sa svim 4 radijalkama i išao je ljepše po cesti nego sa dijagonalkama...ali to su bile i marke od guma good year i to je držalo a ostala sr..a od marki se odma potroše ili probuše...a po šumi se lako razleti radijalka tj.ona je najranjivija sastrane i meni se razletjela na prikolici jedna se doslovno rasparala..a bog te pitaj kud je tvoj ujak sve išao z tim lkt-om i kako ju je razletio...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dobro sad baš na kukuruz se nemože razrezat ali na nešto tvrdoga i oštroga lako puca
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radijalke za traktor oko 100 ks dođu oko 40 do 50 tisuča kuna teško ih rastrgati po kamenu a kukuruz smješno pa tko bi ih kupio onda ?????
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Danas se malo raspitivao za gume 12,4-28 sa 8 platna za IMT-ja mi trebaju i cijena je 1600kn komad,kaj mislite o cijeni,jel moguče da ima negdi još povoljnije il da uzmem ove dok su još po toj cijeni
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
JA ovo neču potvrdit..

stara 4 godine, prednja Goodyear na Hurlimanu 86 čovjek nosio bale sa prednjim utovarivačem, travu je kosio moju pod kućom, i vozio tu balu preko susjedne njive na kojoj je kukuruz, samo je odjednom stao, guma je bila kao nožem odrezana vidio sam to na svoje oči, samo mi je žao što tad nisam imao mobitel, jer znam da mi mnogi neće vjerovati.

Ko ti kriv što imaš zetora pa nisi nikad vidio kako izgleda radijalna guma pričaš gluposti.

moj Zetor je par svjetlosni od tvog IMT-a
 
N

Nevjernik

Guest
Radijalke za traktor oko 100 ks dođu oko 40 do 50 tisuča kuna teško ih rastrgati po kamenu a kukuruz smješno pa tko bi ih kupio onda ?????

Ma danas svašta čuješ ...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
stara 4 godine, prednja Goodyear na Hurlimanu 86 čovjek nosio bale sa prednjim utovarivačem, travu je kosio moju pod kućom, i vozio tu balu preko susjedne njive na kojoj je kukuruz, samo je odjednom stao, guma je bila kao nožem odrezana vidio sam to na svoje oči, samo mi je žao što tad nisam imao mobitel, jer znam da mi mnogi neće vjerovati.
moj Zetor je par svjetlosni od tvog IMT-a

Ne mogu nista tvrdit dali je tako ili ne jer nisam nikad imao problema s radijalnim gumama..A po svakakvim terenima sam bio,makar u šumu najmanje idem al i tamo napravim par radnih sati kroz godinu..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Treba malo i pripazit na gumu nemoras uvijek u sumi jasit po panjevima a ima i di je greska s gumom pa se prije unisti nista cudno ujaku na 539 je na jednom mijestu guma bila tanka ko papir to je zakrpano kamionskom krpom iznutra i vec dvije godine ne trga se dalje!
[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh