• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
KAd budeš vidio koliko košta a koliko traje oprostil buš joj sve čavle svijeta a ne samo tvoje
 

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
Pozdrav!! Htjeli bi promjeniti gume na masseyu, pa me sad zanima gdje vi kupujete gume. Sad su gore 16.9 34 zadnje i 13.6 24 prednje. Htjeli bi stavit malo šire, za odostraga se jos neckamo dali da stavimo šire ili ne, a ako bi stavljali onda bi to bile zeru sire. Neznam sad koji bi to tocno broj bio , a da bude iste visine kao i ove sadašnje, vjerojatno ove 520 65 34, ali nisam siguran. Prednje budu isle sigurno sire i to 440 65 24 , takve ima kolega na istom traktoru pa smo se i mi odlucili za njih. Eto zanima me gdje kupujete gume, a da su jeftinije i dobre? Radi se o MF-3060. Zanima me još dali gume moraju obavezno biti radijalne, jer je traktor 40 km/h, a i sad su gore radijlke, pa vjerujem da bi i nove morale biti ili, kakva su vasa iskustva? Hvala!!
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ako hoćeš malo sirje onda uzmi 380/70r24 i iza 480/70r34 jer to su ti 14.9 /24 i 18.4/34
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Gume ti nemoraju biti radijalne mogu biti dijavonalne ali onda ti trebaju zracnice.
Pitaj za gume u Vulkalu cjene su pristupacne a imaju gume Petlas turskog proizvodjaca i gume su vrlo dobre!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Najbolje stavit radijalne,ipak su bolje u svim poslovima od dijagonalne..

A sad izbor može bit šarolik:Mitas,Petlas,Starrmax,Cultor,to bi bilo u istom rangu,ja bi uzeo onu koja se nađe povoljnije,a od malo boljih,Michellin,GoodYear,,ali te su sigurno duplo skuplje po komadu od ovih gore...

A za šire gume,obavezno uzet prednje i zadnje za isti broj šire,znači za koliko se prednje povečaju moraju se i zadnje..Složio bi se sa članom @Driver za dimenziju..
 

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
decki hvala na odgovorima!! budemo sada preko zime malo njuskali di su najpovoljnije cijene, pa ce valjda pasti neke gume. Di vi obicno kupujete, jel bi se isplatilo ici po njih u Sloveniju?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može Širinu mjenjat kako hoće sve dok se drži zadanog tvorničkog promjera gume.
Ne mora imat zračnicu na diagonalkama ako ima felgu za bez slaufa,sa rubom.
Možeš i diagonalnu i radialnu stavit samo ako ga dobro opteretis teretom ne ga gazit vise od 25--28km/h sa dijagonalkama da ih ne potrgas,bočne strane,pletiva,Žice...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Zanimaju me prednje gume 6.00-16, da su kvalitetnije i traju bar 5 godina. Da li netko u Hrvatskoj prodaje one ruske Voltyre jer rusima vjerujem više nego kinezima ili indijcima. Tko ima saznanja o mjestima gdje se prodaju bolje gume od Sehe neka napiše.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Vulkal ima kvalitetan program i netrguju sa makar kakvim gumama a tih kineskih niti nemaju!!!
Dobar ti je petlas i mitas od ovih jeftinij!!!
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Voltyre gume prodaje firma Ratar , imaju svoju stranicu na internetu . Ja ih imam na traktoru zadovoljan sam s gumama .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zanimaju me prednje gume 6.00-16, da su kvalitetnije i traju bar 5 godina. Da li netko u Hrvatskoj prodaje one ruske Voltyre jer rusima vjerujem više nego kinezima ili indijcima. Tko ima saznanja o mjestima gdje se prodaju bolje gume od Sehe neka napiše.

Uzmi si 6.50/16 duže ce ti trajat.
Mato ti je dobro rekel,nedavno sam uzimal u Vulkalu u VG, Petlas 8 platana, 3 crte, 550kn komad na karticu.
Na Kes možda i jeftinije.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
kako vam se ovo čini? mene je najviše impresionirao test trakcije...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=V0oBUhUW5o4[/YT]

zrak besplatan a oni nesto izmisljaju drugo, jos ga puses po zelji, prilagodjavas tvrdocu gume poslču koji radis, ovo nije dugog vijeka, to se brzo pohaba,
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Gume ti nemoraju biti radijalne mogu biti dijavonalne ali onda ti trebaju zracnice.

Nekaj sam načul na tehničkom da bi na traktorima koji imaju brzinu 40 km/h i više morale obavezno biti radijalne gume. daj si provjeri prije kupnje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa sam bi sebi pukel v čelo da imam na brzom traktoru obične gume, to je greh! :)
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Trebao bih dvije gume 16,9 r34 polovne sa bar 50%ripne ima li tko?? I zna li tko di ima jeftino za kupit kod nas takve dimenzije?!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Čitam da su trayalke jako loše u blatu,e ak bi mi kojim slučajem naletio 445 dupljak sa starim gumama,koje da kupim?
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
@Tino
Ja sam na Storeta kupio Cultor I prezadovoljan sam sa njima a, gume su jako meke pa se malo brze trose.
A na drugom traktoru imam Trayal I mogu reci da su nizasto za oranje 0 a, za transport po asfaltu su ok jer se sporo trose.
Tako da bih moj savjet bio Cultor.
A koliko znam Cultor je u vlasnistvu Mitasa tako da su po kvalitetu tu negdje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh