• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Zadnje tih dimenzija su mi na cca 1.2 bara, većinom ravan teren
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ako ih previše napumpaš, lošije su im vučne osobine. Ja bi radije raširili zadnji trag i manje ih pumpal.
Traktor bude stabilniji, udobniji i manje se bu sklizal na polju.
 
Posljednje uređivanje:

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
364
Slobodno ih pumpaj barem na 2 bara ( mislim da je maksimalno 2.5 ali i to ovisi o gumi ) nebude ništa pretvrd, a i gume budu duže trajale nebudu im pucale bočne stranice .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma osjetiš kod mene su jaki nagibi vijuga ko zmija bježi sad je na 2.2 odlično.
Ide super na ravnici je nešto drugo
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Ima netko Milestone gume za prikolicu? 7.50-16? Jučer sam gledao kod vulkanizera, 740 sa montažom ali guma djeluje brutalno.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Kakva su vam iskustva sa Trayal pogonskim gumama 7,50-20? Gledao sam kod nas i svi imaju njih i Seha u ponudi u dućanima tako da nemam nekog izbora baš. Seha su uže za 1 cm od Trayala u istoj dimenziji. Ja bih naravno htio da su čim šire u toj dimenziji.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čital sam na drugom forumu da od Trayala treba bježati. Navodno nakon godine dan počnu pucati.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
ja sm na štoreu dupljaku imel "dotrajal" 8 godina i nigde nisu pukle. i prve i zadnje sam kupil.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Staro je staro i dobro, a novo vjerojatno u skladu s iskustvima kolega forumaša. Osobnih iskustava nemam.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Kupio onu malu gumu na balirku Trayal, malo vise od pola sezone odradila i vec vidim da je ispucala sa unutarnje strane. Zapravo ne ispucala nego kao da se guli. Imam osjecaj da je samo neka stara guma nalijepljena slojem nove gume.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako se pogodi jeftina je a opet s druge strane podura i izdrži dosta.
A imam i boljih guma pa se loše pokazale.
Kupio neki dan indijsku balonku i dosta slaba pol bara moraš više napumpat da drži ko ova stara iz yuge
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Žalosno je da su ove original gore stare skoro 40 godina i u upotrebi a ove nove se budu vjerojatno raspale za koju godinu, još malo vidim kod ovih lokalnih da li ima tko kaj drugo i da zamjenim. Kad sa ovim novim nikad ne znaš koliko budu trajale, sve je kako pogodiš.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A tako je to a prisiljen si kupit sad su gume ko na autu kratkog vijeka
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Vulkanizerstvo Oblak slovenija.
Ako imaš PDV ID da možeš vani kupovati bez pdv-a najjeftinija opcija. Evo na primjer ja sam prošli tjedan tražio ponudu za gume 620/70/42 I poslali mi ponudu 1080 eura neto komad. Vani nema rabljenih ispod 1200.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam tamo gume kupio i povoljni su i još sam par njih dao broj npr 18.4 30 radial kleber 650 eura
 
Na vrh