• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
U dilemi sam koje uzeti gume za traktor, što izabrati seha agro 10,taurus point 8,bkt rt 855 ili kleber traker prva je najjeftinija, znam da kleber ispada najbolja pošto je najskuplja sve su u razmaku 100eura.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Taurus ili kleber.
Ja nisam ni znao za kleber kad sam kupovao ali gume au odlične.
Taurus je tek prvu godinu na traktoru i čudo rade u blatu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Može savjet u ponudi imam gume u dimenziji 480/70 R24 proizvođača Petlas, Seha, BKT, Kleber, Taurus. Cijene su tu negdje. Šta se preporuča, iskustva ako ko ima s kojima.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kleber i BKT bi bile najbolje od tih koje si naveo a onda taurus i ove dve. Inače ima velike razlike u cijeni između klebera i sehe al ak veliš da ti je tu negdje onda kleber
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kleber 540/65R30 smo stavili prednje na MF..Nekako mi se čini da se dosta troše..Cijena je bila kao i Petlas negdje..
BKT prednje na malog Hurlimana to budemo vidjelo kolko če durat..

Na mali MF smo zadnje stavili neke MRL,to mi se nekak čini solidna guma za sad.
 

gizmo

Novi član
Tu od
15 Srp 2019
Poruka
23
ekipa, ima li tko kojim slucajem jednu gumu taurus 18.4R38 da je na cc 60-70%....
naime, ove su dobre na 70% al ima mi neku porezotinu po sredini pa bi tu jednu samo mjenjal ak bi se kaj naslo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolika je ta porezotina? Ako nije prevelika možda se može sanirati. Informirati se pri vulkanizeru.
 

gizmo

Novi član
Tu od
15 Srp 2019
Poruka
23
23263
evo ovdje se vidi .... msm ima jos jer je par ripni tak zarezano pa neznam jel bi to vulkanizer mogal rjesiti, ako da super......
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja bi vozil s time. Izgleda da nije duboko i ne vjerujem da se bu tu probušila. Ti kak želiš, ali posjet vulkanizeru ti ne bi odmogel. Ponekad stručno mišljenje zlata vrijedi i novce štedi.
 

gizmo

Novi član
Tu od
15 Srp 2019
Poruka
23
da, obavezno bum svratil do vulkanizera po njegovo misljenje..... pa cu onda vidit.... fala na komentaru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Bojim se da tu nema popravka, već tjeraj dok traje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
A koja bi onda ovo bila dimenzija? I kakve su one usporedno sa 14.9-28 ili sa 16.9-28?

Znaci po tome bi bilo da je sirina od 16.9, ali je niža od 16.9?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imal sam jedan problemčić s gumom na traktoru. Ponekad se ispuhala. Ostavim traktor parkiran i kroz par dana visi na jednu stranu. Prvo sam mislil da je ventil, ali kad je to počeko češće posjetil sam vulkanizera. Ustanovili smo da je vanjska guma tubeless (Mitas rd01), ali ima zračnicu. Kak tubeless gume imaju s unutarnje strane rebra, ta rebra s vremenom "pojedu" zračnicu. Svi četiri kotači imaju zračnice, sve je još original kak je kupljeno. Vulkanizer me je nagovoril da stavimo novu zračnicu, no ni danas nisam siguran jel to najbolje rješenje.
Pretpostavljam da bu se uskoro nekaj slično dogodilo i na drugim kotačima.

U dvijema različitim uputama su dva različita podatka za pritisak u gumama. 1,6 u jednim i 2,0 u drugim uputama, za sve gume. Prednje su 240/70-16, a stražnje 320/70-24.
Do sad sam pumpal na 1,8 bar. Onda na ravnom ripna leži po cijeloj dužini, a ako nadrukam na 2,0 onda je vanjsi dio (1,5-2 cm) u zraku (bez kontakta s podlogom).

Zanima me vaše mišljenje:
- na koji pritisak je najbolje drukat?
- bi li idući put bilo bolje ugraditi tubeless ventil umjesto zračnice?

Oprostite ak sam bil preopširan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh