• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ono što večina strojeva ima i bez čega ne bi mogli...koji su po vama najbolji proizvođači?Michelin,Goodyear,Continental,Barum,Rekord itd...
 
R

Ratarko

Guest
Re: gume u poljoprivredi

abrkili kaže:
ono što večina strojeva ima i bez čega ne bi mogli...koji su po vama najbolji proizvođači?Michelin,Goodyear,Continental,Barum,Rekord itd...

Michelin ako su širine od 710 pa na dalje a za neke normalne širine su mi Good Year dobre .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
normalno da su dobre kad su good year! :lol:
ja sam na 539 imao 15 godina neke MRF indijske,i čak su sahranile prednje gume(rekord),a na 533 imam stomil,koje ne valjaju ni pišljiva boba,za pet godina se potrošile...
 
B

Bobo

Guest
Najjeftinije, a da lice na nesta!

Za stari traktor od guma ne zahtijevam puno, jer se jako malo vozim po asfaltu, a za novi kad budem mijenjao gledat cu da stavim za broj sire gume i da imaju deblje ripne, jer imam s njim dosta transporta, a ove sto sam na njemu dobio su se vec pocele raspadati, kao i svaki drugi Rekord...

Mislim da je good year zakon za traktorske gume!
 
B

bajki

Guest
Ja sam na Rakovici imao Rekord i trajale su deset godina. Sada je jedna rekord, a druga barum. Podjednako se troše tak da mi je teško reči koja je bolja.
 
B

Bobo

Guest
Dobro, nije rekord los, ali ove sto sam na traktoru dobio imaju jako uske ripne, tako de je opterecenje po ripni vece nego kod "normalne" gume. Dosta su mekane i trose se dosta brzo...

Mislim da ce iduse gume biti takodjer rekord, a good year nedosanjan san.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jel istina da je mitas,barum i rubena jedna te ista firma,mislim ono neka kompanija ko SDF?pa samo drugo ime?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
abrkili kaže:
jel istina da je mitas,barum i rubena jedna te ista firma,mislim ono neka kompanija ko SDF?pa samo drugo ime?

Neznam
 
B

Bobo

Guest
Znam da su Continental i Sava ista firma, i mislim da su Good Year i Barum ista firma.

Ne ista firma, nego isti vlasnik, Velike firma na ovaj nacin imaju pokriven i nizi, jeftiniji segment trzista, a ne kaljaju svoj brand...
 
B

branko

Guest
vratio se sime

evo nisam mogao trpjeti da neki melju gluposti a da ih prvo ne provjere cinjenicno stanje pa sam se morao vratiti i to pod origigi imenom ali totalno naostren za debatu.

Znam da su Continental i Sava ista firma, i mislim da su Good Year i Barum ista firma.

malo morgen goodyear company je vlasnik slijedecih brandova:
goodyear, dunlop, kellytires, sava, fulda

continental corporation je vlasnik slijedecih brandova:
continental, generaltire, uniroyal, semperit, barum, gislaved, mabor, viking, euzkadi, i 51% matadora.

BTW BA(ta)RU(bena)M(itas) su 1945 spojili u jednu tvrtku ali se od 1990 sve natrag raspalo tako da je svaki proizvodni pogon u raznim gradovima ceske postao samostalna firma pod okriljem barum holdinga iz kojeg je jedna firma barum otrokovice prodana continentalu, drugi pogon baruma u zlinu preimenovan u barumtech itd. u glavnom dost komplicirano, jer su se na kraju taj barumtech i mitas spojili u jednu fimu ČGS- Česká gumárenská společnost (nesto kao cesko gumarsko udruzenje) a kasnije im se pripojila i rubena.

zato postoji ona stara poslovica prvo ispeci pa onda reci
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Sava je do pre par godina radila u grupi Continental, a poslije su u pregovorima oko produljenja ugovora raskinuli brak i prodali fabriku guma Goodyearu.
 
B

branko

Guest
Bok branko, dobrodošao na forum, od kud si?

mario probaj jos jedanput procitati naslov komentara i sam pocetak posta dal ces onda mozda kaj vise skuziti
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ti si naš stari frabrne, skužio sam to prije nego što sam pročitao ovaj post, po frabrne albumu!

Drago mi je da si se opet priključio!
 
R

Ratarko

Guest
Ja kužim :D
Nigdje nije bolje nego kod kuče , dobro nam se vratio :!:
 
B

Bobo

Guest
Izvini, ali NIJE glupost!

Sava je bila pod continentalom a ako je prodana u zadnjih 5 godina, ja o tom nemam pojma. Ne provjeravam svaki dan tko je vlasnik koje firme, jer mi tako svejedno...


Dobrodosao nazad!
 
R

Ratarko

Guest
" Vuk dlaku mijenja ali ćud nikada . "
Tako i moj Hurlimann mijenja gume ali zvijerka ostaje i dalje , evo ga sa jesenskim šlapama ! :mrgreen:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
M

Mister x

Guest
Re: Hurlimann

Uske gume si imao zbog sijačice na njemu iji zbog nekog drugog razloga?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Zbog šećerne repe , sijanje i kasnije prskanje repe traži uske gume .
Nije loše niti za prskanje pšenice i slično jer guma fino ulazi u trag koji je sijačica ostavila .
Sada ide jesen i onda radim puno razbacivanja mineralnog gnojiva pa je bolje za zemlju da traktor ima široke gume.
Na proljeće ponovo uske gume .
 
Na vrh