• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

N

Neven 533

Guest
mislim da je barum daleko najjači s gumama traktorskim ali ga je teško gotovo nemoguće naći jer kažu da proizvodnja traktorskih guma nije rentabilna zato ode sve na istok

a da ma to su sve kemije i skupe su al jbg gume su mu sve i kad vec placas onda je bolje kupiti kakve bolje da poduraju
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
u pravu si ako traktor radi skoro cijelu godinu onda ne treba gledati na cjenu gume već kvalitetu.Ja sam kupio traktor prošle godine sa novim "gumama" kineskim jedva čekam da ih skinem ispucale katastrofa
 
N

Neven 533

Guest
u pravu si ako traktor radi skoro cijelu godinu onda ne treba gledati na cjenu gume već kvalitetu.Ja sam kupio traktor prošle godine sa novim "gumama" kineskim jedva čekam da ih skinem ispucale katastrofa

znam probao ja kinesku stavim ju ona kriva i vratio i uzeo trayal i nisu lose na molog 533 a sad za velikog moram bolje uzet samo da odlucim ocu petlasa ili mitasa jos ima koji mjesec vremena za odluku a treba i izbrojati tolike novce
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
znam probao ja kinesku stavim ju ona kriva i vratio i uzeo trayal i nisu lose na molog 533 a sad za velikog moram bolje uzet samo da odlucim ocu petlasa ili mitasa jos ima koji mjesec vremena za odluku a treba i izbrojati tolike novce
uzmi ba galaxy sa sto vise plahti zbog tereta svi mi ajd jos malo da se ne vracam 2 puta malo slabije naduhane gume i eto sranja sto vise plahti to bolje :partyman:
 
N

Neven 533

Guest
uzmi ba galaxy sa sto vise plahti zbog tereta svi mi ajd jos malo da se ne vracam 2 puta malo slabije naduhane gume i eto sranja sto vise plahti to bolje :partyman:

a neznam zbilja nahvale svi par vrsta guma pa ti znaj moram vidit jos razmisliti s 14 platana ce biti necu slabiju da popuca jer njihove garancije na gume mos objesiti o gace
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nije mi jasno kako neki od traktrora koji dođu iz inozemstva (u mom slucaju 2) potrose gume na takav nacin da u voznji tresu, poskakuju ili ljuljaju ovisno o brzini kretanja. Guma nije potrosena do kraja rekao bih 50% ali nije za izdrazati kad je napusem na 1,8. Opet kazem nije mi jasno kako je tako neravnomjerno potrosena i to je vidljivo razlika po par cm u ripnama.
 
N

Neven 533

Guest
a ko to zna nisu te gume vise ko prije nama su trajale 15 godina gume a sad za koju god nemas ih popucaju
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
znam probao ja kinesku stavim ju ona kriva i vratio i uzeo trayal i nisu lose na molog 533 a sad za velikog moram bolje uzet samo da odlucim ocu petlasa ili mitasa jos ima koji mjesec vremena za odluku a treba i izbrojati tolike novce

mitas ne razmišljaj ne mogu se usporediti
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Nije mi jasno kako neki od traktrora koji dođu iz inozemstva (u mom slucaju 2) potrose gume na takav nacin da u voznji tresu, poskakuju ili ljuljaju ovisno o brzini kretanja. Guma nije potrosena do kraja rekao bih 50% ali nije za izdrazati kad je napusem na 1,8. Opet kazem nije mi jasno kako je tako neravnomjerno potrosena i to je vidljivo razlika po par cm u ripnama.

traktor je radio transport na asfaltu sa polupraznim gumama i zato se to desilo
 
Z

zetor4718

Guest
ja sam naručio mitaske 12 platana trebale bi stići za koji dan.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
traktor je radio transport na asfaltu sa polupraznim gumama i zato se to desilo

Zanimljivo je da us potrosene samo ripne sa jedne strane i to u sredisnjem dijelu i tako kroz cijeli krug, tako kad se pogleda ripna do ripne (lijeva i desna razlika velika)
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
IMT 539 Rekodr & Galaxy 11.2-28

Danas sam promijenio gume
Skinuo sam upola potrosene Rekord gume, malo kise ma i nemora biti kise on proklize i zapada
te sam odlucio da promijenim gume
Odlucio se za nasu Rumaguma Galaxy svi koji su je imali na svojim traktorima kazu da nije losa i da je bolja od Mitas kojeg sam ja htio da nabavim
Tako da sam se odlucio za Galaxy
E na proljece cemo imat rezultat Rekord u odnosu na Galaxy
Ako neko od vas ima Galaxy gume na svom traktoru neka malko napise kako su mu se pokazale dok cekamo proljece.
 
E

edo_tub

Guest
Danas sam promijenio gume
Skinuo sam upola potrosene Rekord gume, malo kise ma i nemora biti kise on proklize i zapada
te sam odlucio da promijenim gume
Odlucio se za nasu Rumaguma Galaxy svi koji su je imali na svojim traktorima kazu da nije losa i da je bolja od Mitas kojeg sam ja htio da nabavim
Tako da sam se odlucio za Galaxy
E na proljece cemo imat rezultat Rekord u odnosu na Galaxy
Ako neko od vas ima Galaxy gume na svom traktoru neka malko napise kako su mu se pokazale dok cekamo proljece.


mali stepen potrpsnje nema problema s iskakanjem guta nisu podlozne krivljenju i sl ma tacnije kod mene su vec par godina i veoma dobro me sluze i ne ostavljaju me u blatu hhhh To moze to cupa :D
gume ZADOVOLJAVAJU i nisu lose
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Danas sam promijenio gume
Skinuo sam upola potrosene Rekord gume, malo kise ma i nemora biti kise on proklize i zapada
te sam odlucio da promijenim gume
Odlucio se za nasu Rumaguma Galaxy svi koji su je imali na svojim traktorima kazu da nije losa i da je bolja od Mitas kojeg sam ja htio da nabavim
Tako da sam se odlucio za Galaxy
E na proljece cemo imat rezultat Rekord u odnosu na Galaxy
Ako neko od vas ima Galaxy gume na svom traktoru neka malko napise kako su mu se pokazale dok cekamo proljece.
zavisi koliko ces raditi ja sam za godinu potrosio pola centimetra i pazite svi kad idete po kamenju da ne slajdrate jer ce te sjebat gume nacisto :vragek:
koliko platana su gume
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
Galaxy 8 plata

Galaxy 8 plata

ma to je meni za moje potrebe
i ako se sta odradi sa strane bitno je da one kopaju
a znaci da su mekse a ako su mekse odma bolje prijanjaju za zemlju .)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Jos bih nadodao na sve ovo otprije da su esteski lose urađene i da im je gazni trag uzak u odnosu na inozemne gume istih dimnezija, znaci suzene na gaznom dijelu u sredini ispupcene, tako da se treba voditi racuna o tome i kupiti sire nego obicno.
 
N

Neven 533

Guest
ja imam trayal 11 super su malo su mekanije ali ne pucaju jako su elasticne...
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
Slazem se da je u Galaxy guma zbijena sara i da estetski nisu bas odradjene profesionalno
ali utisak u odnosu na rekord cu da iznesem tek na proljece kada budem orao
sa rekord gumama sam imao mnogo proklizivanja tako da je bilo dosta tesko orat u brdovitim dijelovima zemljista
lose su izbacivale zemlju iz sara gume
 

Najnoviji postovi

Na vrh