• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
guma Mitas radialna , 18.4 R 38, cijena ? kvaliteta? ako ko zna...:p

Jel to padaju nove gume na Case-a??

Što se tiće Mitasa, guma je odlična a nije preskupa u odnosu na michelina, good yeara, klebera i njima sličnima koji su u vrhu.
Pogledaj i Taurus ako se još proizvode, dobre su ;)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Taj Mitas je relativno ok ali je ipak ogromna razlika naspram boljih a pogotovo Contija.. Puno se bržije troši jer je mekša, puno se lakše ošteti i trga, mnogo lakše ju je probušiti (meni je kukuruzovina ušla u RD-01), a to sve radi mekane smjese gume, a onda još ima razlike u čvrstoči gume a to vidiš dok voziš neku tandemku koja dosta pritišće onda vidiš da nije to to ko ove bolje gume..
Ali jbg, danas je cijena glavni faktor pri donošenju odluka u kupnji pa smo svi kao presretni s Mitasom..koji je budimo realni bivši Barum
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Trebam savjet za kupnju prednjih traktorskih guma za ursusa c-360.Sada su 16-6.00 ,a ja bih stavio zeru malo sire ali neznam koju dimenziju 6.50 ili 7
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Taj Mitas je relativno ok ali je ipak ogromna razlika naspram boljih a pogotovo Contija.. Puno se bržije troši jer je mekša, puno se lakše ošteti i trga, mnogo lakše ju je probušiti (meni je kukuruzovina ušla u RD-01), a to sve radi mekane smjese gume, a onda još ima razlike u čvrstoči gume a to vidiš dok voziš neku tandemku koja dosta pritišće onda vidiš da nije to to ko ove bolje gume..
Ali jbg, danas je cijena glavni faktor pri donošenju odluka u kupnji pa smo svi kao presretni s Mitasom..koji je budimo realni bivši Barum

bivši Barun deset puta bolji od sadasnjih Mitas!!!!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pošto je to veliki ursus, ja bi mu stavio 7.50 gore.

nasao sam takvu 7.50-16 u Masivi za 530 kuna marka gume Trajal,i tip mi je rekao preko telefona da rade uzmem 7.50 a ne 6 sad netnam bojim se teskkog motanja volana ijako bi radije siru gumu!
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Jel to padaju nove gume na Case-a??

Što se tiće Mitasa, guma je odlična a nije preskupa u odnosu na michelina, good yeara, klebera i njima sličnima koji su u vrhu.
Pogledaj i Taurus ako se još proizvode, dobre su ;)

Na kamionu ti michelin doslovno tri puta duže traje od jeftine gume a možda je duplo skuplji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na kamionu ti michelin doslovno tri puta duže traje od jeftine gume a možda je duplo skuplji.

Sve ja to znam....al nema se para, nemožemo uspoređivati mitasa s michelinom ili continentalom...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Samo nemoj Speedway. Na TD75 potrošene u 1god, max. 700rh. Ripna meka kao silikon, guma ispucala, otrgavaju se ripne, bočnica gume ispucala - katastrofa.


Petlas imam na TD45 u 7.50 i OK je. Guma je stara 7godina, potrošila se po srednjem profilu (ovako kako je Šanana sliku dao) ali nije ispucala, nema vidljivih tragova stranja. U 80% vožnje je na asfaltu, servo volan, ali velim, dobro se drži.

Starmaxx 13.6 - 28, zadnje pogonske, onak, relativno trajan, sad, nakon 5godina lagano ispucao, ništa duboko ni opasno, ali vide se tragovi starenja. Sve u svemu, guma je OK. Voli se klizat po kiši, recimo, sa TD45 nije problem driftat po asfaltu, a kod naglijeg skretanja osobito.

Inaće, Taurus (u Michelin grupaciji) su odlične gume. Michelin je svijet za sebe, pri razred uz još neke proizvođače, no košta. Naravno, daje puno, ali opet velim, treba izdovojiti više love nego za neke druge.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Samo nemoj Speedway. Na TD75 potrošene u 1god, max. 700rh. Ripna meka kao silikon, guma ispucala, otrgavaju se ripne, bočnica gume ispucala - katastrofa.


Petlas imam na TD45 u 7.50 i OK je. Guma je stara 7godina, potrošila se po srednjem profilu (ovako kako je Šanana sliku dao) ali nije ispucala, nema vidljivih tragova stranja. U 80% vožnje je na asfaltu, servo volan, ali velim, dobro se drži.

Starmaxx 13.6 - 28, zadnje pogonske, onak, relativno trajan, sad, nakon 5godina lagano ispucao, ništa duboko ni opasno, ali vide se tragovi starenja. Sve u svemu, guma je OK. Voli se klizat po kiši, recimo, sa TD45 nije problem driftat po asfaltu, a kod naglijeg skretanja osobito.

Inaće, Taurus (u Michelin grupaciji) su odlične gume. Michelin je svijet za sebe, pri razred uz još neke proizvođače, no košta. Naravno, daje puno, ali opet velim, treba izdovojiti više love nego za neke druge.

Patlass i ja imam 6,00 x 19 i OK su nose i teret naprijed ponekad i 500 kg i OK su nemam prigovora
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Čisto usporedbe radi na radnom stroju Mitas od Petlas-a je dosta tvrđi i dugotrajniji prilično dok je Petlas najeftiniji u toj klasi.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
poznato je da je Radijalna guma bolja a dali to opravdava u duploj cjeni naspram dijagonalnih to ne razumijem
 

Najnoviji postovi

Na vrh